Jump to content

Проблем с ASR


danarq

Recommended Posts

Здравейте колеги,може ли някои да ми помогне, имам следния проблем....Беше ми изгорял блока за управление на ABS,днес ходих и си закупих друг работещ. След поставяне на новия блок за управление той се свърза с ECU-то, и алармата с удивителния знак на дисплея изчезна,което ме навежда на мисълта че са съвместими.Но светна една друга лампа, от ляво на таблото,прилича на кола оградена с една стрелка в кръг , мисля че е за ASR-а, лампата свети и не може да бъде изгасена.На диагностика ми дава една единствена грешка -01044-. Смених си също и датчика на ABS на предно ляво колело с друг от морга, понеже преди време на диагностика ми беше дало че този датчик не функционира, и аз не го смених тогава защото малко след това се прецака целия блок за управление.Възможно ли е датчика които съм взел да е повреден,макар че визуално му няма нищо, или трябва да се синхронизира новия модул с ECU-то.Kолата е А6 C5 2.5 ТДИ AFB 99`година

Редактирано от danarq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката показва, че модула е не коректно кодиран, за твоята кола. Възможно е донора да е бил с куатро, или автомат или бензинов или VW и т.н. Трябва модула да се прекодира конкретно за твоята кола: година, мотор-дизел/бензин, куатро/предно, автомат/ръчка. Не е кои знае какво, но си трябва човек който се е занимавал, или ако решиш сам - поне два, три дни четене.

Дано при подмяната си спазил всички цифри и букви от модела на ABS модула. Голямо значение има еднаквостта на последните две букви при еднакъв цифрен код отпред!

Датчика се мери с мултицет на верига. Съпротивлението му трябва да е в диапазона от 150 до 300 ома.

Редактирано от Marian_Georgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модула го свалих лично аз от ударено ауди, същото като моето само че автоматик,за номера честно да ти кажа не сам сравнявал защото сложих буксите и той тръгна.Иначе по принцип може ли проблема да е на друго място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти свети фасадка на таблото значи нищо не е тръгнало и блока не изпълнява функциите си, но пък вече има комуникация с таблото. Просто трябва да се направи опит да се прекодира, и ако цифрите и буквите съответстват, всичко ще си пасне. Има значение, че предната е била автомат, а твоята не е. Колите са различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поразгледах малко днес за тия прекодирвания,но ми е малко тъмна материя,тя повечето информация е от чуждестранни сайтове и форуми.Знаеш ли  каде мога да намеря инфо, да прочета както казваш и да се опитам да реша проблема.А дали има вариант да не може да се препрограмира, в смисъл ако тия цифри не съвпадат.

Редактирано от danarq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влез в сайта на Ross-Tech - там всичко е обяснено как се прави. Аз минах по същия път след смяна на Аирбег модул. Без кодиране не става. АБС-а се кодира през Аирбег модула.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тази грешка 01044 , е сигурно че трябва да се прекодира, така ли? варианта с неизправен датчик на колелото отпада ли?



Поразрових се малко из нета и ми се струва че не е за мен тая работа. Има ли в Габрово или Търново някой които е запознат с тези неща, и евентуално да я закарам направо на него.Ако някой знае за такъв човек да помага,ще съм много благодарен на всякаква помощ. Иначе колеги благодаря за бързите отговори и за помоща която ми оказахте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно въпросния АСР аз имам такъв ,но като натисна копчето нямам никаква индикация на таблото за включване или изключване.На Ваг нищо не показва като грешки ,а и не знам къде да търся проблема и дали е проблен като цяло.Не ми създава грижи и съм го оставил на самотек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ASR не е сложен да създава грижи, а обратното... Ако работи, трябва при опит да превъртат колелата да мига на таблото:

asr-symbol-7998660184300781324.jpg

Пробвай да го постигнеш.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като го изключих АСР света на таблото тази икона от предния пост .. когато работи иконата не свети а премигва когато се занесеш ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама на мене нищо не ми светва колкото и да го натискам :D Всъщност излъгах :))))) Светва ми лампата ,че пак ще се вадят пари за ремонти :D

Редактирано от mitaka7717
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

ASR не е сложен да създава грижи, а обратното... Ако работи, трябва при опит да превъртат колелата да мига на таблото:

asr-symbol-7998660184300781324.jpg

Пробвай да го постигнеш.

Цитиране на предходен пост!

Точно това ми свети и на мен.ABS-а ми работи, пробвах го и педала рита здраво но, ASR-а не. Тази лампа свети и не мога да я изгася.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за тази тема имам оплакване :) Същя проблем, копче има - крушка не свети, натискам - нереагира. Превърта си гумите - нищо не мига. Лично не съм пипал нищо по колата, грешки не светят по таблото - незнам какво трябва да светне ако има грешка реално де .. но тук явно в тая кола има или зли сили или го слагат тва да има едно копче в повече за натискане на таблото .. Та! Аджеба как да разбера изобщо има ли ASR и ако ДА, защо неще да работи - свети, мига и подскача. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето колеги,прекодиране на ABS модула:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=39234&page=36

На тази страница най долу,последно е писал колегата VAGCOM,той е споделил клипче как става.Аз го направих и при мен стана.Дано и при вас стане :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...