Jump to content

Въпрос - Фарове


corso

Recommended Posts

Здравейте, колеги?!:bia:

Случи се така, че блъснах "новата" кола! Тя колата не е нова, пък и мен ме блъснаха, ама няма значение:bia: Та както всички нормални хора искам да превърна "всяко зло за добро".

Въпроса ми е следния. А4ката ми е 98а година със старите фарове и мигачи. Мога ли да сложа новите - целите фарове от 2000та направо без да правя модификации?! Ще си влезнат ли "като в къщи" или са различни? И ако си влезнат, мога ли да използвам старите моторчета или трябва да купя нови?

10х предварително. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нали ти казахме!

фаровете влизат лесно, буксите се сменят или преправят, моторите не стават.

снимки от подобна процедура:

http://k.uv-hosting.com/audi/headlights

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има малко рязане отстрани на калника но от вътрешната страна, там където ляга мигача. Буксите се сменят, т.е. трябва да си пренаредиш кабелите. Моторчетата са различни. Фара няма халоген за мъгла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има малко рязане отстрани на калника но от вътрешната страна, там където ляга мигача. Буксите се сменят, т.е. трябва да си пренаредиш кабелите. Моторчетата са различни. Фара няма халоген за мъгла.

Аз имам едно питане , след подмяната на тези фарове , продължава ли да работи регулациата на фаровете (надолу/нагоре)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си сложиш моторчета на новите фарове няма проблеми. Бачка си реглажа. Стига да ти преправят добре инсталацията.

При мен си работят. Моторчетата обаче се слагат допълнително. Те не се продават в комплект с фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам още въпроси по темата. Разбрах, че цаната на въпросните фарове е доста солена. Това не е проблем, стига да съм сигурен как седи въпроса със застраховката! Например, както е при мен: колата ми е блъсната отпред, застрахователите ще ми платят фаровете (старите), аз ще си сложа новите, като разликата ще е от моя джоб и после??! Ако недай боже счупа нов фар, застахователите как ще го платят? Ще се заядат ли? Или трябва, като сложа новите да ги уведомя некакси!?

Btw, откъде мога да си взема въпросните фарове най-тънко?! Някой има ли идея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нали ти казахме!

фаровете влизат лесно, буксите се сменят или преправят, моторите не стават.

снимки от подобна процедура:

http://k.uv-hosting.com/audi/headlights

Sag : данеби да работиш някъде около BGNET ?:huh: Последната снимка ако се не лъжа е от там...:huh:

Редактирано от galaboff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам още въпроси по темата. Разбрах, че цената на въпросните фарове е доста солена. Това не е проблем, стига да съм сигурен как седи въпроса със застраховката! Например, както е при мен: колата ми е блъсната отпред, застрахователите ще ми платят фаровете (старите), аз ще си сложа новите, като разликата ще е от моя джоб и после??! Ако недай боже счупа нов фар, застахователите как ще го платят? Ще се заядат ли? Или трябва, като сложа новите да ги уведомя некакси!?

Btw, откъде мога да си взема въпросните фарове най-тънко?! Някой има ли идея?

Някой?! Да сподели опит?! :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря за тези от 2000та - целите.:huh: Иначе 10х

Колега, точно за тези говориш - отивай и ги вземай, че такава обява е рядкост голяма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, точно за тези говориш - отивай и ги вземай, че такава обява е рядкост голяма...

Не! Мисля че говоря за тези http://k.uv-hosting.com/audi/headlights/P1010322_resize.JPG

Колкото и да ги гледам тези от обявата, все ми се виждат с отделен мигач!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sag, чудех се дали би бил така любезен :) , да споделиш малко опит по въпросите, кото ме вълнуват?

Гледам минал си през това, което на мен ми предстои, та каква е или би била евентуалната реакция на застрахователя, ако (да не става) се случи нещо с новите фарове!? Как ще ги изплатят? Като въпросните фарове или като стандартните за модела и годината?

И другото, видях на снимките от хостинга ти, че имаш стабилна музичка, за което - евала! :bia: Та въпроса ми е успя ли да я застраховаш или не!? Защото аз не успях - моята! :):gut: Не можело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музиката е застрахована и дори ми платиха откраднатия пайнър преди 2-3 месеца.

Вече ти написах много обстоятелствено че нямаш никакви проблеми със смяната. И със застраховането на фаровете също няма да имаш проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музиката е застрахована и дори ми платиха откраднатия пайнър преди 2-3 месеца.

Вече ти написах много обстоятелствено че нямаш никакви проблеми със смяната. И със застраховането на фаровете също няма да имаш проблем.

Мерси, но изпитвам нужда от малко повече подробности! :)

За музиката - всичко ли ти е застраховано? И тубата и усилвателя? Ако е така, коя е застрахователната компания?

За фаровете - като ги сложа, трябва ли да отида при застрахователите и да им кажа за тях, все едно са някакво допълнително оборудване или да си джиткам спокойно?

П.С. ако не е тайна имаш ли спомен каква цифра ти стъпиха новите фарове?

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да те пратя при жена ми и да те осиновя не искаш ли? :)

Почети малко из форума (за пръв път го казвам!)...

OK!. Явно ти е по-лесно да напешеш това, вместо да ми помогнеш с инфо.

П.С. Една задачка закачка! Защо според теб не се затвори този форум и да се остави само сърча?! Отговор: Защото не всичко е написано вече!

Както и да е! 10х.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неслучайно отбелязах, че за първи път давам подобен съвет.

Ама ти изобщо не четеш отговори, а се движиш с над 100 въпроса в час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, човече. Разбирам че може би съм досадил с въпросите, които ме вълнуват. Но за това ги задавам, защото ме вълнуват, а не за спорта. Отговорите ги чета, както и преди да започна да пиша съм сърчвал по няколко часа на нощ, но когато не откривам отговорите - питам. Зададох въпросите специално към теб, поради следните причини: 1. Направил си това, което аз смятам да направя и предполагах, че ще споделиш опит. 2. Имаш подобна музика, като моята в кола като моята, а аз имам проблем, който се чудих дали имаш и ти и ако нямаш, да споделиш пак опит.

Не си мисли, че изгарям от удоволствие да питам някой по 2 пъти едно и също нещо или че ми е кеф да вадя на някой думите с чингел. Аз въпроси по 2 пъти не задавам. Просто си мислех, че не си разбрал точно какви са ми въпросите първия път.

ОК. Нищо лично. Уважавам мнението и желанието или нежеланието на другите.

Мерси все пак! Особено за линка към начина за смяна на фаровете. Доста е полезен. Добра работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За застраховката на нещо си мисля че е най-добре да го вдигнеш (телефона) и да се обадиш на брокера си. Трябват ти фактури, за да ги застраховаш.

Фаровете отиваш да ги маркират и влизат в полицата, нататък ще ти ги плащат както дойде... Един съвет към всички -- НИКОГА експертна оценка, само ремонт в сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За застраховката на нещо си мисля че е най-добре да го вдигнеш (телефона) и да се обадиш на брокера си. Трябват ти фактури, за да ги застраховаш.

Фаровете отиваш да ги маркират и влизат в полицата, нататък ще ти ги плащат както дойде... Един съвет към всички -- НИКОГА експертна оценка, само ремонт в сервиза.

Мерси. Агента ми за нищо не става, просто тази година сбърках и се доверих на който не трябва. А по въпроса с фактурите - имам ги, но в ДЗИ ми казаха по завоалиран начин да си избърша гъза с тях.

Ще се оправя с тези смотаняци, не мисля че ще е проблем. Надявам се само да не даде фира музиката до тогава.

Иначе си взех точно такива фарове TYC и сега чакат да бъдат сложени на местата си:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За фаровете - като ги сложа, трябва ли да отида при застрахователите и да им кажа за тях, все едно са някакво допълнително оборудване или да си джиткам спокойно?

П.С. ако не е тайна имаш ли спомен каква цифра ти стъпиха новите фарове?

Да, трябва да отидеш при застрахователите за да ти снимат колата с новите фарове.

Аз имам такива фарове и съм ги купувал по 150 euro парчето и както вече ти казаха налагат се малки преправки по калниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...