Jump to content

Adaptive Light Defective - отстраняване на цялата функция?


Dummkopf

Recommended Posts

Добър ден! :)
Купих колата си с градски удар, сменен е ляв фар и свети на таблото грешка за адаптация. Поразпитах, попрочетох - цял фар на този етап няма да се сменя, най-лесното би било да се изключи цялата тая адаптация, при Ц5 ставало с махането на бушон 10, ама при 4Ф?
През кабелче се опитвахме да я скрием тая мигаща индикация на таблото, ама се сърди всичко по колата и пак си светва...
Фаровете са ксенонови и си работят перфектно, просто са забити в земята - това се оправя с един шестограм и тъмна улица, не е проблем. Целта на задачката е да скрием индикацията на таблото, че ми вади очите, ама без да броим една торба пари за смяна на фар. Пък ще го преживея това, че няма да се цели нагоре-надолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е, не става точно така както ти се иска...Датчиците са ти едни биалетки вързани към носачите. Мисля ,че ще трябва и те да се откачат и фиксират, за да се получи. Така колата ще престане да следи пътя и да се опитва да адаптира светлините. Софтуерно не знам как се изключва и дали е възможно,без да светят лампи.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маха се кодинга за авто настройката и се нулират. Преди това трябва да се регулират обаче. Изгоряло ти е моторчето във фара 99%. Може да си намериш ново от и ей или продавалник...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще разглабям тези дни и ще видим какво ще излезе. И все пак, как се маха тоя кодинг, че пича дето ми прави диагностиките нещо не можа да се оправи и да скрие мигащото жълто? 2-3 насоки да му подскажа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си спреш Headlight Aim Conrol unit-a - http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A6_(4F)_Headlight_Aim_Control_(Adaptive_Light)

 

Ама първо ползвай секюрити аксеса, адаптация, настрой ги да светят напред и ходи спри от гейтуей-а юнита. Ама дай 60-70 лева за едно ново моторче, сменя се лесно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте и от мен, колеги. Днес си купих същата кола и изключително много ми харесва. За съжаление и мен ме споходи това досадно съобщение. Въпросът ми е как точно да разбера дали проблема е механичен или е софтуерен. Моля да ми препоръчате сервиз в Пловдив където мога да отстраня. Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регулира се само десния, левия го мързи да мръдне - с един шестограм го вдигнах на ниво и все още така си карам...
То е като да си купиш резервен ключ - трябва, ама все е една такава досадна разправия за 200 лева дето ти се ще да не е баш днеска..
Или трябва да я закарам на майстор някъде в София, или в родния град да свалим фар, да поръчаме моторчето и да го накачим - 3 дена без кола..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия коли като си ги купувате си купете и по един кабел и се научете как се четът грешки. Много по-лесно е да пейстнеш тука грешката и да разберът хората какво е от колкото "не ми работи регулирането".

 

Иначе има вътре едни моторчета, които се преебават. Мисля, че бяха къ 50тина лева, но може и да бъркам. Аз примерно бях с обикновените фарове и минах на ксенонови ама нещо не можах да намеря кантари и кабел, после стана студено и остана регулирането за тая година, ама просто с кодинга не съм я включил тази екстра, регулирани са да светят както трябва и така. Сега при наклони може и да светя на някой в очите мааалко повече, но като цяло са една идея по в земята и този ефект се получава само при някакви големи наклони, по каквито не карам. Та временното решение е ок, не би следвало да имаш проблеми ако физически е вътре моторчето, защото то държи на положение фара. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам този проблем от както купих колата но не съм си играл подробно. Изчистих грешката, пуснах калибриране на фаровете и се оправи, но след няколко дни пак забиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То тва завиване като не е прецакано работи ужасно неефективно, пък не знам и като се развали за какво дъно говорим.

 

Освен това и ги крадът по сервизите модулите за завиване, че вървят по 200 лева единия :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да се махне модула за завиване и да продължат да работят фарките нагоре надоле без да трябва нещо да се преправя в тях?

И като се кодне, че няма завиване да не дават повече грешки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и няма да го усетиш месеци наред ако ти ги свали някой който знае какво е това VCDS както в на Арсов случая за съжаление. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още като я взимаше май... ама то тва завиване работи само при под 40км/ч и е крайно нефелно направено. Не можеш да го усетиш, определено не си заслужава +амнайсе пари поне при тоя модел. Да не говорим, че забрави да си рециклираш фарките ако са със завиване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Функциата със завиването наистина е безсмислена, предишната ми кола беше с такива фарове и я бях изклюлил... Не ми трябват да ми светят в насрещното.. Да не говорим, че при тези а6ци не е от най-адекватните. Виж при по-новите коли работи доста по нормално...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо общо с баснята, просто е една от недомислиците на модела. Не случайно в следващите работи драстично по-добре екстрата. Ама нали трябва да напишат някок хора нещичко и те...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с завиващи фарове и съм доволвн от работата им! Мойте съм ги рециклирал без да се режи каквото и да било! И сега светят много!

Според мен си заслужава тази екстра особедно ако се кара по път с повечко завой !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...