Jump to content

Помощ при избор на телефон


Recommended Posts

Здравейте Колеги!

Дълги години използвам 2 телефона. Единият е Nokia с фенерче а другия е Sony Ericsson Elm който статистически погледнато си е прост Java телефон. Досега и преди това по модерен телефон не съм ползвал. Е ползвал съм, но не мой и само за малко. Както и да е. Сега съм решил малко да се модернизирам и искам да си купя нещо по модерно. Затова се нуждая от вашата помощ. Като цяло съм решил да отделя между 500 и 700 лв. Спрял съм се на два производителя: Samsung и Sony и по конкретно по 3 телефона от двете марки:

 

1. Samsung I9505 Galaxy S4 4G, 16GB, Black Edition

2. Samsung I9515 Galaxy S4 4G Value Edition, 16GB, Черен

3. Samsung I9505 GALAXY S4, 16GB, Черен

 

4. Sony Xperia Z 4G, Черен

5. Sony Xperia Z Ultra 4G, Черен

6. Sony Xperia Z1 4G, Черен

 

Всичките телефони са в ценовия ми диапазон спрямо E-mag. 

Бих искал ако някой е работил с тези телефони или има такъв или пък има наблюдение върху тях да сподели мнения и коментари. Предполагам че повечето от вас ще кажат Samsung е марката, но като гледам и Сонито изобщо не отстъпва.

Като цяло това за което ще ползвам телефона освен да звъня и да ми звънят е: Интернет, GPS, Слушане на музика, Видео и Фото естествено. Като цяло вече май всички телефони отговарят на нуждите описани по горе и едва ли биха ви били ориентир, но...  :nixweiss:   

Ами благодаря на всички които ще се включат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

http://www.emag.bg/mobilen-telefon-lg-nexus-5-d821-4g-16gb-cheren-lgd821/pd/D019JBBBM/

 

или Z1...

 

A пък ако не ти се дават толкова пари за телефон, си вземи Moto G (в емаг няма добър избор) . Около 300 лева ще дадеш за него и при нормално ползване няма да намериш разлика между него и телефоните за по 700 лева. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, задължително ли държиш на чисто нов телефон? Обмислял ли си вариант с Iphone 5? Също не е за пренебрегване като вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nexux 5-цата ми беше фаворит телефон още като се появи. Харесва ми и дизайна и това сравнително ме отдалечава от Samsung-a. Обичам по ръбестите и изчистени телефони. Обаче защо се отказах от него: Цената е приблизителна на всички други телефони които съм постнал, няма слот за карта памет, батерията му не е кой знае какво, шефът ми има такъв телефон и едно приятелче има такъв телефон. И двамата имат проблеми с него. Освен това 2 години ползваме едно LG като служебен в офиса и ядовете които бера с него и до ден днешен ме карат да се откажа изобщо от LG-то като марка за телефон разбира се. Иначе климатика ми е LG и няма грижи вече 3 години :)

За моторолата съм на същото мнение като за LG-те. Не искам моторола. Нямам база за сравнение или познат с такъв ама работата седи както като си купувах кола. Един приятел ме караше да си взема Роувър ама аз си исках Ауди и тва е. И сега не съжалявам. Предполагам и ти също нямаше да съжаляваш :)

 

 

Задължително е да е с андроид. А за Nokia освен за моя телефон с фенерчето неща и да чувам! Без да се обиждаш ако имаш такъв де :) Въпрос на личен избор.

 

 

За разлика от голямата маса народ които се стремят към придобиване на Iphone аз някак си все още не мога да се навия да работя с този апарат. Някой ден може би :) Иначе дали нов или втора ръка... Определено НОВ! Може би ще купувам разсрочено на 3 или 6 вноски, но обмислям варианта и за в брой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HTC One M7-цата, модела от миналата година. Единствения минус дотук е липсата на слот за карта, но при 32 гъби досега не ми е потрябвал.

http://www.devicespecifications.com/bg/model/0e842738

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от доста време ползвам китайче и съм пре доволен.не си ли се замислял и за такъв вариянт.не гледай не пополярни китайски производители.там положението е трагично с непоплярните производители.от опит го споделям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките са с операционна система хЕмороид - така че .... :hilezh: избора не ти е правилен

 

П.С. 

И гнилите ябълки са една тоталка ... 

Е вИндовс-а да не е по доброто решение?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HTC One M7-цата, модела от миналата година. Единствения минус дотук е липсата на слот за карта, но при 32 гъби досега не ми е потрябвал.

http://www.devicespecifications.com/bg/model/0e842738

 

Супер е! Съвсем скоро ще получи и ъпдейт до последния андроид 5. Когато излезе брат ми си го взе за 900 лева по спомени... Сега паднал ли е до бюджета на колегата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е!.........

Гледам го по 600 и нещо вече, струва си всяка стинка. В момента моя е на 4.4.3, не знам за скорошен ъпдейт, но когато и да е, пак ще е по-бръз и скорошен от ябълковия :hilezh: , дето се чака като Годо.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да 699 :) преди малко го мернах някъде, само че не знам дали ще мога да го пазаря с отстъпка. Цялата работа е там, че телефона който ще вземам ще го купувам с намаление и от там откъдето го вземам едва ли ще могат да ми предложат телефон който е бил масов на пазара за миналата година. Затова съм се насочил към тея по новичките. Иначе сонитата ме привличат с дизайна си, КАМЕРАТА без значениe дали е 8, 13 или 20MP. И гледам тука прахо-водо устойчиви ала бала или колкото може да им се вярва да устискат в каната с виното като ми падне мъглата :D

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.elitmobil.bg/htc-one

 

А да, другия му минус е мижавата камерка, 4 и нещо....., направо са се оакали, но все пак снима де....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това е едно от нещата които маааааалко ме държи все още на страна от него, но не изглежда лош телефона. Ама и снимките са ми важно нещо. Не мога вече да се примиря със чакането за фокусиране, размазаните снимки и отвратителното качество, а да не говорим за снимки на тъмно. 5 години вече все такива снимки правя с моя въпреки че е 5MP и ми писна вече :)

 

ПС: И никога не мога да хвана смахнатата си котка като прави разни стойки. Oбикновено на снимката винаги е нейният размазан силует :D

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди в някой магазин и го разцъкай, камерата освен "малките" пиксели няма нищо общо с проблемите които описваш, особено след последния ъпдейт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе тва е ясно, че не снима като моя телефон. Просто споделям с какво съм бил досега, Но въпреки това държа на качеството на снимката при положени че се знам каква съм консерва и едва ли в следващите 4-5 години ще сменя и този телефон който ще си купя. Аз обикновено сменям нещо като вземе да ми прави проблеми. В тая връзка Нокиа-та с фенера още си остава в употреба :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....и Аз-ката да смени с едно Бентли, нали :ja:

Allroad ще си взема ако имам кинта, ама Бентли в никъв случай

Ми навремето като си взех Ериксона за 200лв и още си го ползвам. Не съм си взел Iphone тогава въпреки че го имаше, няма да си го взема и сега вероятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то кинтоимането не подбира, или както се казва във вица "и Бентли дядо попе, и Бентли!!!" :hilezh:

Каквото решиш това и ще вземеш, апаратура на пазара бол, ти решаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се. Чудя се обаче, обратно на моите очаквания май май никой не предложи да си взема Самсунг. Интересно ми е защо се избягва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...