Jump to content

Фарове на Audi A6 4F2 C6 - може ли биксенона и халогена да светят заедно


ДЕНТАСТОМ

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Преди за започна изложението искам да се извиня първо за техническата си неграмотност, която няма как да не се прояви. И второ за главните букви, с които съм написал името си - това не е защото съм важен, а заради годините и професията, зрението ми много по лесно чете едрия шрифт. 

По темата:

post-92247-0-76945700-1416416606_thumb.j

 

Става дума за тези фарове - А6 4Ф2 Ц6, 3.0 ТДИ, 4х4, май 2010 година. От ляво на дясно са: мигач, биксенон, халоген (отбелязан със стрелкичка) и под тях дневна лед светлина. На къси/дълги свети биксенона. Халогена светва с много ярка светлина само при премигване (дръпване на лоста за фаровета).

 

Въпроси:

1. Възможно ли е да се направи халогена да свети заедно с дългите на биксенона?

2. "Уморяват" ли се ксеноновите лампи в биксенона за 4 години и трябва ли да се сменя, защото определено не ми харесва как светят на къси и дълги?

 

Благодаря предварително за всяко мнение!  :flehan:

Редактирано от ДЕНТАСТОМ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес обсъждахме точно този проблем със слабите фарове, проблемът е и във фаровете и крушките. Иначе за това дали може светкавицата да свети с дългите не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми предложиха да отида в Автохит (дилъра на Ауди в СтЗ), за да ми регулират фаровете... ама това как ще ги накара да светнат повече?!

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз ходих на теглаж на светлините. На стенда всичко изглежда като по учебник. Явно тези коли са така.... И аз проучвам варианта с пускането на халогенната лампа. Ако имам някакъв напредък ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се пробва евентуално с друга кодировка.

Редактирано от sunshai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се уморяват ... Просто почват да светят с друга цветова температура .. Оттам и по-слабо ...
Реално проблемът би се решил с една профилактика на самите лупи и рефлектори !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това e проблема:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=137943&p=2123732

 

Ако софтуера не се сърди, би трябвало да може да се пусне мостче от соленоида за дългите на биксенона към халогенната крушка. Аз така съм направил на моето 4B с насаден биксенон.

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огип, когато се свалят лупите на 4Ф-ката фара с бронята ли се демонтира или може да се свалят без демонтаж на фара?

Редактирано от ДЕНТАСТОМ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...