Jump to content

Ауди а6 4ф обучение на ключа


MI7ko

Recommended Posts

Ключаря който ми направи новия обикновен ключ програмира транспондера с адви .

С адвито пробва да ми програмира и закупения от интернет втора употреба ключ с дистанционно, но не успя,тогава ми каза ,ако успее да го програмира да пали,ще го направи и да отключва и заключва.

 

И пак казвам колеги не ги купувайте тия ключове втора употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ключ втора употреба се програмира за колата, щото крадците си обучават нов ключ и си карат с него. Дистанционото може да не работи, ама нали всеки има основен ключ, с който си кара и един резервен за всеки случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колеги кажете къде да ида да ми го програмират въпросния ключ .

За цена под 350лв защото нов е  около 450, и отивам да ми го направят ,няма значение дали ще работи дистанционното .

Само да не вземе да ми разправят ,че ще ми сложи отделен транспондер вътре,защото тогава излиза че от ключа който съм купил ползва само кутийката .

Редактирано от denyych
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не те притеснява, че непознати ще го правят, в Практикер на входа има ключар, за около 300 лв ще го направят. После да споделиш кое как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих до практикер Люлин там човека ми даде някаква визитка на сервиза им ,мисля в Дружба някъде е сервиза , обадих се и човека потвърди употребяван ключ не може да се програмира  бил се обвързвал с автомобила и няма повече програмиране .

По интересното е,че обяви доста по атрактивна цена за чисто нов ключ с дистанционно около 350лв. досега най тънкото предложение което бях получил е 450лв. ,ако някой прояви интерес мога да дам кординатите от визитката.

Така , че за мен въпроса е приключен употребяван ключ няма програмиране.

Колкото до колегата който е продал няколко ключа, купувачите питали ли са го  дали ключовете могат да се програмират ,защото може да са ги взимали за части .

Аз като го купувах моя не съм питал дали може да се програмира, и съответно не съм се оплаквал после на продавача.     

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, пропуснал съм да напиша, че за Практикер в Дружба става въпрос. Имат щанд на входа, а офиса им е срещу блок 405 до 401а. И на мен ми казаха цена 350 с вадене на пин кода, затова ти писах около 300 ако имаш пин и ключ/нова кутия.

Пп на мен пак ми се вижда висока цената.

Редактирано от Dako
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам колега но проверих вече може би в над 10 фирми, които се занимават  с такива неща всички са единодушни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така , че за мен въпроса е приключен употребяван ключ няма програмиране...

   

Грешиш. Единствения вариант е ключа да се ресетне преди да се разкости колата. Тогава подлежи на програмиране. Но никоя морга няма да ти продаде ключа без кормилната конзола щото струва 1000 лв. Минал съм по тоя път с проучвателна цел.

Моя съвет е за 100-150 лв автоключаря да ти направи ключ с който ще палиш и отключваш ръчно. За резервен ключ това е предостатъчно.

А, и още нещо, отиди при някой дето разбира да ти изтрие липсващия ключ, да не вземе да се почви изненадващо и да ти подкара колата.

Редактирано от zhelyazA6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Манипулацията е направена точно така както казваш ти (бях го написал по горе),старите ключове са изтрити вече.

Това за ресетването не го знаех ,но на дали някой  от продавачите на употребявани ключове в интернет би ги ресетнал ,защото най вероятно струва пари .

Ти като по вещ би ли потвърдил ,че употребяван ключ с дистанционно ,не ресетнат  не може да се програмира. 

Редактирано от denyych
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой от продавачите не би се занимавал да ресетва ключове. Манипулацията става единствено на функционираща кормилна конзола/имобилайзер на цяла кола.

Общо взето доста труден за осъществяване вариант, голям късмет се иска...

 

 


употребяван ключ с дистанционно ,не ресетнат  не може да се програмира. 

Да. Ресетва се само с работещия имобилайзер към който е програмиран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Да бутна темата напред.

Някой успял ли е да намери по-приемлива цена (<350лв) за вадене на 868Mhz ключ (парт номер 4F0837220D) за 4Ф, на който всичко да му работи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не съм, ама ще се радвам ако някой е. Имам едно дистанционно вкъщи, което не пали колата и не я отключва, само ключа е изрязан. В порше излиза около 400лв. ключ. За 350 при някой домашен майстор няма и да си правя труда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 100 лв. излиза  да го направиш само за палене .Без да работи  дистанционно за отключване и заключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ина един начин да се ползва стар ключ. Не е много лесен.

Сменя се чипа на платката на ключа и вече няма данни за кола в него. Става като китайските нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...