Jump to content

Бушон за бензинова помпа


иво костов

Recommended Posts

Здравейте,колеги!Имам една болна тема с моята каруца!Някой може ли да ми каже кой бушон е за бензиновата помпа,за да я изключвам когато съм на газ,колата е 92г.,2.0моно 90коня,АБТ.Мерси !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсих и немога да намера такава тема,все нещо друго но не и това което ми трябва,иначе за релето съм се сетил но незнам как се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята беше б3 но предполагам и при теб е същото кабелите минават под задната седалка там сложиха релето тъй като и за газовата бутилка трябваше захранване (бутилката е холандска).А ако не знаеш как да вържеш релето иди при някой газаджия да ти сложи.

Редактирано от Dobcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неможах да открия бушона но се установи че винаги пали на бенз дори и копчето да е само на газ,и затова немога да я изолирам защото трабва да въртя 6-8сек. докато запали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да пали по лесно сутрин я оставяй вечер на бензин. Не е зле да караш поне 500 - 1000 м. на бензин преди да я изгасиш. Ако пак имаш проблем е възможно скоро помпата ти да свърши. Провери я.

Редактирано от НаскоТ4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е гаражна,пали ваднага,но мисълта ми беше да спра бенз.помпа,защото ми се губи бенз.,а не каран на бенз. и не я паля на бенз.Онзи ден разбрах друго-колата е с ГУ от италия,копчето е с три положения.вляво е само на бенз.,дясно автоматично-пали на бенз.и като подадеш газ и стигне 2000обр. минава на газ,и средно газ,но пали на бенз.и след 6-7сек.прехвърля на газ сама без да подаваш газ.вече разбрах къде ми се губи бенз. Мисля да я оставя така както е направил италиянеца. Някой може ли да ми каже как се свалят задните барабани и как е процедурата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич остави копчето само на газ(на дясно) като дадеш на контакт ако изчакаш обръща на бензин,ако искаш да не палиш на бензин въртиш ключа веднага,без да чакаш и ще палиш на газ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да но като махна 13 бушон и не иска да запали и на двете,а на дясно е само бенз. няма как и с чакане да запали на газ.така съм я купил с този ключ Bedini от италия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е гаражна,пали ваднага,но мисълта ми беше да спра бенз.помпа,защото ми се губи бенз.,а не каран на бенз. и не я паля на бенз.

Прочети тази тема и ще разбереш защо ти свършва бензина,докато караш на газ.Дори с изключена бензинова помпа,пак ще ти намалява.5 години търсих причината.

Кога преминава на газ,като минеш 2000 оборота или при определена температура?

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ае... съмнява ме да му намалява бензина ако си извади релето на помпата, и си го прибере в чекмеджето за 1 месец ;) Няма да ти мръдне стрелката на бензина ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм ГИ а с АГУ,и го разбрах къде е проблема,както писах по горе,дори и да е САМО на газ/в средно положение на копчето/,колата пали на бенз./само за запалването/и после след5-6 сек си минава сама на газ/баз да давам газ и да стига 2000 оборота/,а като махна релето не иска да запали,така го е направил италианеца!така го оставам щото сигурно е по добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ае... съмнява ме да му намалява бензина ако си извади релето на помпата, и си го прибере в чекмеджето за 1 месец ;) Няма да ти мръдне стрелката на бензина ;)

така си мислиш,5 литра ми заминаваха за 160 км с изключена бензинова помпа със стария мотор с обикновена АГУ. Бензиновите пари отиваха към двигателя. С новия имах същия проблем,докато не направих някои промени. Сега 5 литра отиват за 250 км,но е студено и карам на бензин докато вдигне 30 градуса

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...