Jump to content

Ауди 100 ц4 Реглаж на предница.


mitko7121

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам проблем със реглажа на предницата. Преди половин година си взех нови летни гуми и тъй като бях сменил кормилни накрайници и тампони на макверсона, отидох на реглаж. Няколко дена след това излязох извън градско и забелязах, че колата дърпа на дясно. Веднага се върнах в сервиза да им кажа. Качиха колата и ми казаха, че е на реглаж. Отидох в друг сервиз и там ми казаха, че колата е регулирана чудсно. Допуснах грешка и се примирих, карах така до сега и колата ми изяде гумите. Сега си взех нови зимни, но още не съм ги сложил. Српях на равно място и развих болтовете на тампоните на макверсона. И двата мръднаха на вътре (в посоко към мотора), а бяха в крайно външно положение. След това излязох извън градско и "чудо" колата не дърпа. Сега смятам да сложа зимните гуми и пак да отида на реглаж.

Въпроса ми е:

Къде бъркат майсторите ? Не искам пак да хвърля нови гуми.

П.п. Направи ми впечатление, че и на двете места, майсторите не пипаха тампоните на макверсона, дори не отвориха предния капак.

Редактирано от mitko7121
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто смени майсторите и отиди да ти регулират предницата както трябва - в момента с това разхлабване на макферсоните съвсем си оплескал сходимостта. За София мога да ти препоръчам сервиза преди люлинския тунел - правят перфектен реглаж на предницата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Варна съм. Аз, че ще сменя майсторите е ясно, дано само да е от тях, защото уж бях в големи сервизи (жижо и сервиза точно срещу входа на Метро), да знаете колеги от Варна къде да не ходите.

Щом, като в момента след смяната на положението на тампоните съм оплескал сходимоста, това ме навежда на мисълта, че майсторите трябва да ги пипат при реглажа, а те, на 2 места ги оставиха така, както ги бях монтирал, в крайно външно положение.

Редактирано от mitko7121
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходя само при Жижо (сервиза над Метро) регулират ми ги добре.Сервиза срещу Метро има проблем с стенда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, забелязал ли си, дали пипат тези тампони на макверсона.

Не знам, защо при мен не ги пипнаха и ми казаха, че всичко е ОК, като ги бях сменил няколко дена преди реглажа, без да бележа как бяха старите тампони преди това. Излиза, че именно от тях ми яде гумите, защото сега след моя "експеримент" (да ги разместя), който мога да си позволя, защото така и така съм за реглаж и гумите ми са изядени, колата спря да дърпа.

Питам, защото сега след уикенда ще сменям гумите с нови и ще ходя на реглаж, но не знам къде, а не искам да хвърля още един чивт гуми.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто където ходиш на реглаж и кажи да ти направят реглаж на камберта.Много коли нямат възможност там за реглаж и явно затова са ти го спестили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще съм ти много благодарен, ако ми кажеш къде точно се намира (улица,телефон).

Тази седмица като и сложа гумите ще гледам да отида щом казваш, че е добър.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то като адрес е трудно дати го кажа заштото незнам как точно се води. Ако познаваш владиславово долу горе мога да ти го обясня. А ако искаш може да се чуем по телефона дати убясня. Както решиш. И аз трябва да ходя там но и аз като теб трябва да сменям тампоните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще съм ти много благодарен, ако ми дадеш номера си да се чуем. Само искам да попитам сигурен ли си за сервиза, защото не искам да се белосвам повече с тоя реглаж. Аз тази седмица съм зает, но другата ще правя реглаж.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...