Jump to content

Проблем с чистачки

BeeFeaTeR

Recommended Posts

Здравейте,

Днес ми се появи един много странен проблем с чистачките, не винаги тръгват, когато тръгнат, не винаги се връщат на начална позиция. Пробвах да им помогна, когато "запецнат" да кажем на средата на предното стъкло и сякаш помага. Въпросът ми е дали нещо се е случило с моторчето или нещо друго се случва със ел.инсталацията на колата, защото ми се струва, че лостчето за чистачките не функционира адекватно. Колата е а4 б5 1.9 тди atj фейслифт.

Благодаря предварително за отговорите.

Сваляне и смазване на рамената. Свалих ги заедно с моторчето .   Моите така се бяха запекли че ги разкарвах на менгеме, но си иска разглобяване от човек който разбира какво прави защото се мести кутията на компютъра и трябва да се намести после добре за да няма течове  Вече година след манипулацията и никакви проблеми. :dance::zustimm:

Проблема е друг, свалих моторчето, не беше много клеясало, но все пак го напръсках с течна грес раздвижих го и го монтирах обратно. В последствие установих, че когато дам на контакт чистачките сами тръгват, правят 4-5 оборота и спират, но не на начална позиция, а всеки път на различно място. Освен това и интервала също не работи.

А релето за чистачките пробва ли го дали работи. Намира се под волана  мисля беше номер 377 но може и ръчката за чистачките да ти прави проблем.

+1 за релето.На един приятел правеше същото и като го смени вече не се пускаха при контакт.

• 6 years later...

Здравей, 

моят прблем с чистачките съвпада  1 към 1 с твоя. На контакт се включват, интервалите също не работят. В понеделник трябва да пътувам. Трябва ми спешна помощ, да подскажеш как си разрешил пробелма. 

При мен проблема беше в моторчето, по точно не можеше да намери началната си позиция. Смених го с друго и се оправи.

Ама докато го оправя, си поръчах и едно реле за упавление, което не се наложи да ползвам. Ако ти потрябва мога да го подаря (ако успея да го намрея де:hilezh:). 

• 4 months later...

Като говорите за чистачи я кажете защо моите правят по-голям ход от необходимото.

Тази пред шофьора се удря в гредата а в долно положение е почти върху пластмасовата кора.

Механизма на чистачиките е нов. Купувал съм го преди 2-3 години защото и оригиналния правеше така.

Има ли някакъв начин за регулиране на хода?