Jump to content

Преминаване от ключ без бутони, към такъв с


baksan

Recommended Posts

Да.  А пък, ако си вземеш и ключовете и помпата от една и съща кола, няма и да ги вписваш.

Има и по-евтин вариант. Да си купиш аларма, с прибиращо се острие. Има такива, които копират кутийката на оригиналното дистанционно. Местиш ампулата вътре (има предвидено гнездо) и отиваш само да ти нарежат острието по оригиналния ключ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Този май бе на щипки. Но за всеки случай го огледай за винтче. За сгъваемия ключ на алармата, ще трябва да отидеш при ключар да ти нареже острието по оригиналния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже въпросният проблем и мен ме засяга и днес проверих - при мен е 5D0, не знам дали става или не ? тоест дали модула поддържа радиочестотно дистанционно за управление на централното заключване или не ... 
Колата е а3, 2000г 1.8, централно заключване, като имам и 4те ключа и кодовете съответно ... как може да се процедира? 
Нямам ВагКом да проверя там какво пише за момента ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен е 5D0, не знам дали става или не ? тоест дали модула поддържа радиочестотно дистанционно за управление на централното заключване или не ...

Отговорът е не.

От това, следват 2 алтернативи:

1. Купуваш си и нова вакумпомпа, но поддържаща дистанционно и съответно и ключове.

2. Купуваш си аларма (централно) от тези, които са със сгъващи се остриета и са имитация на оригиналното дистанционно, нарязваш острието по оригиналния ключ, прехвърляш ампулата (или отиваш при ключар да ти впише нова) и я монтираш на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1вариант: каква е цената на такава вакуум помпа с дистанционно? Това означава ли, че ми трябват нови ключове, различни от тези които имам - тоест с различен пин и съответно кодове или различни само по визия - сгъваем вариант с ампула от предишните ?

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква е цената на такава вакуум помпа с дистанционно?

Отговор на този въпрос, могат да ти дадат форумните търговци, примерно.

 

Това означава ли, че ми трябват нови ключове, различни от тези които имам - тоест с различен пин и съответно кодове или различни само по визия - сгъваем вариант с ампула от предишните ? 

 

Ще ти трябват нови остриета и ключар, който да ти ги нареже. Ако си прехвърлиш ампулите (трандпондерите) от старите ключове, с новите ще палиш без проблем. А дистанционните се обучават, без да е необходим ПИН. Единствено, когато ги обучаваш, в ключалката на волана трябва да има ключ, чиято ампула (транспондер) да е вписана вече в колата (тоест, в ключалката да има ключ, с който можеш да запалиш). 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само не разбрах откъде идват двата кабела за атената.  Гледах снимките от pdf  файла, но не ми стана ясно откъде трябва да дойдат кабелите. Трябва да влязат в C на помпата пинове 1 и 7. А откъде идват?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От никъде. Ако нямаш фабрично дистанционно, нямаш и този кабел (един единствен) в ел. инсталацията.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=173779&page=4#entry2452748

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз имам проблем. Взех си сгъваем ключ от една морга, преместих ампулата от стария ми ключ и се оказа,че с този "новия" ключ даже не мога да дам на контакт.Самия ключ не иска да се завърти,тоест не става за моя стартер ли не знам. А аз разбрах,че какъвто и да е ключ на ауди с 2 бутона, слагам ампулата и колата ще пали без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:schlaumeier:  А ти наряза ли си ново острие по стария ключ?!? Не може да очакваш, че всеки ключ е нарязан по еднакъв начин. То ако е така, колите ни щяха всеки ден да изчезват за 30 секунди  :hilezh: .

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В olx мисля вървяха по 5 лева. Но, аз бих ти препоръчал да отидеш при ключар. Те също имат остриета и направо ще ти го нареже на място. Приготви си едни 15-20 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...