Jump to content

Пръскалката на задната чистачка не работи


rbelchev

Recommended Posts

Добър ден колеги имам проблем с пръскачката на задния прозорец. От какво може да е това прекъснат маркуч или изгоряла помпа или някой бушон или реле? Колата е Audi A3 8P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо провери дали не са ти се запушили дюзите на чистачката.

Проверката е елементарна. Махаш декоративната капачка на чистачката и след това махаш дюзите. Дюзите се махат елементарно, просто ги издърпай на вън. Сега вече пусни измиване на задния джам. Ако изкъпеш човека зад колата, значи ти остава само да си почистиш дюзите.

Мойте днюзи ги чистя на 3 месеца, профилактично. Става много лесно и бързо.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрахме какъв аджеба е проблема? :D

Ако не пръска (въобще) - дърпаш пластмасовата капачка върху дюзите (на щипки е), после и самите дюзи (на ябълка са, просто дръпваш) и ги продухваш/почистваш хубаво отвътре и с помощ на игла. Вероятно са запушени. Имах същият проблем преди 2 седмици. Аз не ползвам задната чистачка, камо ли пръскалката, т.е. не беше ползвана с месеци, но половинката опитала и - йок. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така както си описал, ми се струва, че явно не чуваш нищо, като натиснеш лоста. Ако не си сигурен, спри радиото и натисни да пръска отзад. Ако чуваш помпата, значи всичко отпред е наред. Следват стъпките които горе ти описаха! Виж дали се мокри някъде отзад около капака. Ако не, търсиш изгорял бушон. Отпред пръска ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - вероятно е помпа или бушон защото не се чува нищо когато се бутне лостчето за да пръска... а задното рамо + дюзата за пръскането са нови няма как да е от тях. Благодаря все пак ще замеря бушоните и помпата 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата за предни и задни пръскалки е една и е на един бушон. Когато върти в едната посока, пръска на предното стъкло. Когато върти в облатна посока, пръска на задното! Значи проблема ти трябва да е накъде преди помпата.

Но не ми се вярва!!! Аз залагам на запушване/спукване на маркуч/връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ако желае може да си провери реле J729 (намира се под волана), но аз все още съм убеден че електрически проблем няма.

 

Screen_Shot241.png



Само да допълня, това го твърдя при условие че пръскалките на предния прозорец си работят. А те според мен му работят, защото иначе в първия пост нямаше да каже за задните пръскалки, а за комплексен проблем с пръскалките.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам този проблем. Свалих днес дюзата позачистих я, зачистих с кърфица и отвора в който влиза и го оставих отворен и пробвах да пръсна, но не.. моторчето се чува че бръмчи, но не пръска. Дали има запушване, но не знам тия тръбички откъде минават. На старата а3 се пълнеше в задния калник от една снадка, но тук нямам идея, а и ме достраша да махна кората да не счупя някоя щипка после да стърчи. Някакви идеи или нагледно какви са маркучетата под кората?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих препоръчал ако не излиза вода при махната дюза да НЕ продължавате да пробвате... Все още ми боде очите частично синия оттенък на таван на една от семейните коли! (Разкачане на Т-връзка, тавана в синя течност за чистачки, бижу)!

Qnkov - болтове в хралупите/дръжките отвътре. И щипки. Т.е. дърпаш като махнеш болтовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. А минават ли при тривратките през тавана маркучите? ужас.... само това липсва и дали тази вода не се излива в багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес ми остана време да се позанимавам с колата. Проблема не е електрически но не е и в задната пръскалка почистих я и т.н нищо не се получи отново продължавам да търся проблема по веригата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Темата е малко стара, но може на някой да му е от полза.

Ето къде беше проблемът при мен.

Сваля се кутията на филтъра, и зад него има кабелен канал, в който има снадка на маркуча за задната чистачка.

a3.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, realp написа:

Темата е малко стара, но може на някой да му е от полза.

 

Това което показваш е 8L. Твоето решение на проблемът, няма нищо общо с проблемите при 8Р. Тоест, на никого в този подраздел не му е от полза ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...