Jump to content

Избор на сервиз за Газов инжекцион...


Recommended Posts

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

batececo, не виждам в какво ме обвиняваш, от БСМ отказаха да ни подменят повредени гаранционни детайли, а също и да ни продават части за Бардолини, как според теб можехме да ти поддържаме уредбата, само с мерак не става !!!

 

Нито един клиент не сме ущетили, всички гаранции вече бяха изтекли, по закон нямам ангажимент за след гаранционно обслужване,  а сервизи които работят с Бардолини има на всеки ъгъл ???

 

Много е грозно това което правиш, да ти се връща добрината !!! :zustimm:

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на изпарител (който не се произвежда от BSM), както и почистването на инжектори какво общо имат с отношенията ти с тая фирма? Особено настройките, които от самото начало не си ми направил, както трябва (колата стигаше от самото начало само до 5 000 оборота на газ), те пък какво общо имат с отношенията ти с BSM? За мен е ясна работата...

 

 

Грозно е да си оставиш ръцете по клиентска кола и после да не си оправиш собствените бакии, не мислиш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така,днес си запазих час в Смарт газ в Горубляне,когато съм готов ще пиша.Пак мерси момчета за информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на изпарител (който не се произвежда от BSM), както и почистването на инжектори какво общо имат с отношенията ти с тая фирма? Особено настройките, които от самото начало не си ми направил, както трябва (колата стигаше от самото начало само до 5 000 оборота на газ), те пък какво общо имат с отношенията ти с BSM? За мен е ясна работата...

 

 

Грозно е да си оставиш ръцете по клиентска кола и после да не си оправиш собствените бакии, не мислиш ли?

Да приемем ли че колегата е силен само във форума, но наяве нещата стоят по-различно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я стига, с БСМ сме работили последно преди шест или седем години, като ни отсвириха останахме без читав кабел за диагностика, чети в нета има сто теми, и стига си писал глупости, кой е този клиент, който ще е в гаранция и няма да поиска настройка, аз не съм виждал такъв досега, една лампичка на нивомера да светне малко по-рано и си цъфнал за настройка, а още повече с най-лесната за настройване кола на света Рено Меган, нещо май се омота тука ???

 

Аз въобще се съмнявам че въобще има такава кола, това си е един много ДОЛЕН опит за омаскаряване, вероятно от колега газаджия, с каквито се препълни форума  !!!   :zustimm:

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нима няма трудна и лесна кола за настройка ?    :zustimm:

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега eurogas оправдаваш ли се нещо? Май като някой не те хвали е лош човек... всички сме лоши хора и трябва да се засрамим явно

Редактирано от angeltsankov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора без работа изтрихте клавиатурите да спорите за глупости.Галерии,лесни,трудни коли,естествено че има по лесни по трудни коли за настройки,поне поради техническото им състояние.Колеги със стаж,новоизлюпени,прочели от тук от там,някой тук във форума станаха газ майстори и всеки го извадил и го мери.Има ли смисъл?Вземете да пускате всеки ден колко коли монтирате и колко ви е пълен сервиза. :hilezh: По писанията прозира за 5лв дюпе ще вземете давате!Накрая се извинявам за спама и лека на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младежта напира бат Таньо, направиха по няколко монтажа и вече са великани !!!

 

Аз едно време като започнах да слагам газови уредби, уважавах старите майстори, и до днес сме приятели, много неща научих от тях, ама уважението е и въпрос на възпитание, което днес е голяма рядкост !!!   :zustimm:

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ни разчувства само... Ако има класация за некадърност, мерцедеса 5.5л с АМГ пакета на който си монтирал изпарителя с кабелна превръзка, на кое място щеше да е?

Другия път го пробвай на 3 бара дали няма да тръгне "стари майсторе"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я стига, с БСМ сме работили последно преди шест или седем години, като ни отсвириха останахме без читав кабел за диагностика, чети в нета има сто теми, и стига си писал глупости, кой е този клиент, който ще е в гаранция и няма да поиска настройка, аз не съм виждал такъв досега, една лампичка на нивомера да светне малко по-рано и си цъфнал за настройка, а още повече с най-лесната за настройване кола на света Рено Меган, нещо май се омота тука ???

 

Аз въобще се съмнявам че въобще има такава кола, това си е един много ДОЛЕН опит за омаскаряване, вероятно от колега газаджия, с каквито се препълни форума  !!!   :zustimm:

На мен ми отказа смяна на изпарител, почистване на дюзи + настройка на БСМ, а тука обясняваш колко лесна е настройката и как би помогнал:

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=154470&p=2407318

 

Лицемерието рано или късно се разкрива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я стига, с БСМ сме работили последно преди шест или седем години, като ни отсвириха останахме без читав кабел за диагностика, чети в нета има сто теми, и стига си писал глупости, кой е този клиент, който ще е в гаранция и няма да поиска настройка, аз не съм виждал такъв досега, една лампичка на нивомера да светне малко по-рано и си цъфнал за настройка, а още повече с най-лесната за настройване кола на света Рено Меган, нещо май се омота тука ???

 

Аз въобще се съмнявам че въобще има такава кола, това си е един много ДОЛЕН опит за омаскаряване, вероятно от колега газаджия, с каквито се препълни форума  !!!   :zustimm:

Нямаш читав кабел за диагностика, а един кабел се прави с подръчни средства и схеми в нета има колко щеш. Не вярвам да нямаш читав кабел за диагностика, еле като в съседната тема предлагаш помощ за настройка на Бардолини на друг колега. Всеки знае, че Бардолини е на BSM.

Колкото до колата на batececo - такава кола има и аз съм я виждал лично и действително повече от 5 000 оборота на газ не щеше да вдига, инжекторите оставаха постоянно отворени - сам се сети защо (жокер - този мотор е с полупоследователно впръскване). В съседна тема предлагаш помощ с чужд монтаж на BSM, а смяна на изпарител и профилактика/смяна на инжектори (все неща, дето нямат общо с BSM), както и коригиране на собствените ти бакии по настройките отказваш. Явно когато и както ти е удобно. И защо да е ДОЛЕН опит за омаскаряване? Фактите са факти, срещу тях нищо не можеш да кажеш. А ако колегата беше доволен, защо тогава да те омаскарява?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорко, в Рено форума съм доста известен и в -bg.com и в bgfans.com. Софтуерен инженер съм и не се занимавам с коли изобщо. Дори като хоби. Навремето избрах вашия сервиз, понеже имах добри отзиви за БСМ, а вие бяхте ТОГАВА едни от малкото, които го монтираха. В чудо се видях с това ГИ, накрая тотално не работеше на газ, после спря да пали и на бензин. Заради това си продадох колата на безценца, на цена за части, след основен ремонт на скорости и двигател, сменен ауспух - просто ГИ-то не можа да влезне в ред и ТИ отказа да го оправиш. Другия тарикат майстор е Огнян от Рено форума - Оги Коцев.

 

Защо отказа да ми смениш изпарител, дюзи и да насториш? Разбира се срещу заплащане? Бях готов всичко да се изкорми отпред и да се сложи кит на ФОБОС. Но не и не... сега явно бизнеса ти е замрял и се съгласяваш на това, на което миналата година не се съгласи ;)

 

Изводите съм ги направил и няма да спра да пиша, за да предпазя други хора, да преживеят това, което аз преживях!

 

Пожелавам ти на теб и на всички некоректни майсторчета да си намерят майстора. Рано или късно това се случва. Не си попаднал на човека, но някой ден и това ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецко, все мие тая къде си известен, и с какво се занимаваш, но няма как да приема че изопачаваш фактите, много е ДОЛНО !!!

 

1. Колата ти се е скапала от СТАРОСТ, и това няма НИЩО общо с газовата ти уредба, правил си ремонт на двигател, скорости, спряла е да пали на бензин, ауспуха се е разпаднал, ами това което описваш е една разпадаща се кола, какво очакваш от нея, може би да пее на газ ли, или някакви чудеса, ти не можеш да я подкараш на бензин, но проблема бил че на газ не работела, абе Цецо ние не сме виновни за тези проблеми ???

 

2. При толкова амортизиран и неработещ автомобил, как очакваш газовата да пее ??? Не мислиш ли че е несериозно, за правилната работа на една газова уредба е нужно колата да работи безупречно на бензин, защо демагогстваш с това ???

 

3. В моя сервиз само аз настройвам коли, досега не съм имал автомобил който да не съм успял настроя, или да съм отказал диагностика в гаранционния ми срок, това не се е случвало НИКОГА, всеки мой клиент ще го потвърди, така че е НЕВЪЗМОЖНО да съм ти отказал настройка, или да съм те върнал, няма такъв случай.

 

Ако колата не работи коректно на бензин, и има други проблеми които възпрепятстват правилната настройка, внимателно установявам проблемите, записвам всичко на един лист, давам на клиента списъка с всички забелязани проблеми, включително кодовете за грешките които изписва бензиновия компютър ако съм ги прочел с кодочетец, и се разбираме след като си отстрани проблемите, да дойде да си довърша работата !!! 

 

   Така че ако не съм могъл да получа правилна настройка при твоята кола, поради проблеми ИЗВЪН газовата уредба, съм ти го казал съвсем ЯСНО, обяснил съм ти какво НЕ работи правилно, и съм те посъветвал КАК да постъпиш за да отстраниш проблемите по колата си, повече от това НЯМА как да помогна !!!

 

4. Отказал съм да ти сменя изпарителя, ЗАЩОТО спрях да работя с Бардолини, тогава дойде шефа на БСМ и ми постави условие, да си избера една от двете марки, помоли ме да спра да работя с Фобос, или ако не го направя, да не работя повече с "неговите" системи БСМ, и аз му казах че с удоволствие ще спра завинаги да се докосвам до "неговите" велики уредби, и си СПАЗВАМ думата и до днес.

 

5. На всички монтирани от мен системи БСМ, съм ПОДСИГУРИЛ качествен гаранционен ( за оставащото им време), както и след гаранционен сервиз, при моя приятел Боби в Овча купел, който и до днес работи предимно с тази марка, всички са доволни от него, и не виждам никаква драма в това, дал съм ти негов телефон, и никога няма да разбера защо си си втълпил, че точно аз трябва да ти сменя изпарителя ???

 

6. В другата тема, предложих ПОМОЩ на колегата в настройките, като единствената ми идея беше ако има нужда, да го изпратя при въпросния майстор Боби, най-малкото защото дори и да си направя кабел, вече съм много далеч от тази марка, НЕ съм в час на новите им софтуерни разработки, и НЯМА да мога да направя перфектна настройка, изпращам ВСИЧКИ при това момче, което работи постоянно с БСМ, ходи на семинари и обучения на БСМ, и е НАЯСНО с всички новости.

 

7. Благодаря за вниманието, но бизнеса не ми е замрял, напротив, имам предостатъчно монтажи, едвам успявам да поема всички желаещи, работиме с Фобос и Романо,  правиме доста сложни коли, имам клиенти които идват от провинцията специално за да монтират при нас, записвам часове за седмица напред, и уверявам те нямам нито една кола, която да има някакъв дори и дребен проблем, всеки клиент е доволен, и се наслаждава на качествен монтаж и отлична настройка.

 

8. Това което си преживял ти, и всички проблеми които си имал с твоето Рено, нямат НИЩО общо с газовата ти уредба, разбирам те че си преживял сериозен стрес, след всички РЕМОНТИ по двигател, скорости и всичко друго, но НЕ виждам каква е моята ВИНА за всичко това, и ЗАЩО изливаш ядът си върху мен ???

 

9. Ако наистина искаш да предпазиш другите хора, да не преживеят това, просто ги посъветвай да си ОТВАРЯТ очите когато си купуват кола, покупката на един УМОРЕН автомобил, може да съкрати живота на всеки, и независимо дали ще му се монтира газова уредба или не, резултата ще е един и същ, ПОСТОЯННИ ремонти и скъсани нерви.

 

10. Аз НЕ съм некоректен майстор, напротив, държа на коректността ПОВЕЧЕ от всичко, такава ми е зодията, независимо от ситуацията винаги съм оставал коректен към клиентите си, и ако имаш малко доблест ще си го признаеш, но понеже нямаш такава, си позволяваш да лъжеш и да преиначаваш фактите.

 

 

Жив и здрав да си, имал съм и много по-непочтенни клиенти от теб, с нищо не ме впечатляваш, типично бай-Ганьовски манталитет, надявам се да си намериш майстора, рано или късно това се случва. :zustimm:

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лъзгав си, това отдавна е ясно. Аз обаче едно не разбрах - след като изтъкваш като причина за отказа за подмяна на изпарител и профилаткика на инжекторите прекратените ти отношения  BSM, то какво общо има смяната на изпарителя с отношенията ти с BSM? Нима се произвежда или продава от тях? Това, че електрониката е произведена от BSM, при смяна на изпарител и профилактика на инжектори нищо не означава. Да не говорим, че същите тези компоненти си ползвал и при много монтажи на Фобос. Това единствено не можах да разбера. Отговорът на този въпрос лично на мен ми е интересен, не искам да ставам адвокат на batececo (а няма и нужда). Единствено ще ти споделя, че колата му не беше уморена от каране. Умориха я неправилните "майстори", подобно на 5000 максималните оборота на газ - така се развиха и нещата с останалите му възли по колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредната драма, този път в газовия сектор...Отказали да му сменят изпарителя и да му свършат работа, еми случва се.  :nixweiss: Отиваш в следващия сервиз, там ти решават проблема и точка. Не виждам какво толкова е станало ? Уредбата не е била в гаранция нали ? И аз имах грижи с БСМ , но проблемът не беше в сервиза, а в това ,че тази фирма се държи като че ли е Кока Кола. Дори като им се обади човек  нямат идея къде се монтират техни системи и къде да ви пратят . Като толкова са големи защо нямат техен собствен сервиз ? Обратна връзка с клиента никаква...Просто от БСМ по-далеч .

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги,

вече десетина дни съм на газ,чувството да заредиш 60 литра и да платиш 55 лв е уникално :dance: ,също и да не загубиш  грам мощност от двигателя.Нарочно изчаках без да пиша,докато се уверя,че всичко ще е наред,е наред е  :flehan: Сложиха ми Фобос с обд,с два изпарителя Романо и инжектори Баракуда.Колата върви като ненормална,разхода още не мога да го засека,но скоро и това ще стане.Специални благодарности на Тошко и Иван,за отношението и професионализма. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно да има знаме на Япония в сервиза дето си монтирал газовото? :D

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги, моля, кажете добри майстори за BRC, различни от на BRC Bulgaria ?

 

Нямам преки наблюдения от работата им, но един колега от работата ми ходи там да му слагат ГИ и му върнаха колата пълна с грешки, не бяха закачили някакви датчици и му бяха разцентровали ксенона. Да не ви обяснявам как му бяха махнали фаровете. Големи разправии имаше с тях. Не ми се занимава с подобен тим "професионалисти".

Редактирано от plamenkooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...