Jump to content

А4 Б5 плафон с амбиентно осветление


jmucito

Recommended Posts

Плафона от В6 е с около 2 пръста по-дълъг от този за В5!

 

Моят плафон е 1:1 с този за В6. Погледни решетката отпред на моя плафон. Там ми седи обемния датчик:

 

180068512.jpg

 

При тази снимка кофти се вижда, ще постна незапален:

 

180068510.jpg

 

Така вече е по-добре. Сега вижте плафон за В5. При него липсва именно частта за обемния датчик и за това е по-къс.

 

180068551.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 169
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да, именно, прав си, аз не съм уточнил преди и след фейслифт, моя грешка.

Та, колата ми е 1998г. преди фейс!

Искам да сложа плафон от фейс лифт кола, но май не мога....

Така че търся вариант да разбера дали този от пасат ще стане!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решение за плафоните на седан преди 1999г. и схема. 

Второ решение за същите плафони!     http://www.a4-freunde.com/showwiki.php?title=Ambientebeleuchtung+II

 

post-18434-0-90649600-1426531736_thumb.j     post-18434-0-18646100-1426531746_thumb.g

 

 

 

Междувременно намерих линкове ,където твърдят ,че плафоните от Passat W8 стават за А4 Б5.Ето туктук и тук!

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра!

Благодаря за информацията!

Значи става плафона, само трябва да се открие на поносима цена и да се пазарува смело.

А за първия плафон, от а4, дали има как да открием и парт. номер?

Да видим в кои години и на кои модели се монтира, защото и той ми харесва и може би ще е по-лесно да се намери?

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера сравнявах двата тавана преди и след фейса на б5 и забелязах , че има някаква разлика в моторчетата за шибедаха или просто са разположени по различен начин? Целия таван от фейса ще пасне ли на колите преди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решение за плафоните на седан преди 1999г. и схема. 

Второ решение за същите плафони!     http://www.a4-freunde.com/showwiki.php?title=Ambientebeleuchtung+II

 

attachicon.gifimages.jpg     attachicon.gifaudiinnenleuchtediagramm.gif

 

 

 

Междувременно намерих линкове ,където твърдят ,че плафоните от Passat W8 стават за А4 Б5.Ето туктук и тук!

Колега, за съжаление, номера ., който си дал не отговаря на снимката, която си прикачил.

Друго интересно обаче... "счупих" се от търсене, и точно такъв плафон като от прикачената ти снимки, не откривам никъде в нета! :huh:

От къде я взе тази прикачената снимка?

 

 

Имам си амбиентно осветление, мисля, че се получи добре, дискретно е като при оригиналния вариант и си ми харесва, но повече харесвам оригиналните неща все пак.

И понеже предполагам 1 плафон /като на прикачената снимка/ няма да струва повече от 30лв, за това се заядох с темата...

Ако се окаже, че не може да се намери, ще си карам с преправения плафон, но цял таван...заради 1 плафон, не е моето решение просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm:

Колега, за съжаление, номера ., който си дал не отговаря на снимката, която си прикачил.

Друго интересно обаче... "счупих" се от търсене, и точно такъв плафон като от прикачената ти снимки, не откривам никъде в нета! :huh:

От къде я взе тази прикачената снимка?

 

 

Имам си амбиентно осветление, мисля, че се получи добре, дискретно е като при оригиналния вариант и си ми харесва, но повече харесвам оригиналните неща все пак.

И понеже предполагам 1 плафон /като на прикачената снимка/ няма да струва повече от 30лв, за това се заядох с темата...

Ако се окаже, че не може да се намери, ще си карам с преправения плафон, но цял таван...заради 1 плафон, не е моето решение просто.

Ето по номера излизат такива плафони колкото искаш. На моя таван е такъв.....и тук! Ето отзад!

И аз се зарибих и мисля да си направя ,като си сложа два диода на моя плафон ,както е на снимката!..... :zustimm:

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, има разлика между този плафон


Ето тук! Ето
с какъвто съм и аз. Ако погледнеш начdлото на темата ще видиш линк с мои снимки.

и ТАКЪВ какъвто бих искал да сложа.

Тази, прикачената снимка, от къде я намери?

на този плафон, ако може да му намерим номера?

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярвам че ще пасне.

Ако има проблем, той ще  е само във височината, ще опира в ламарината, което пък е неразрешим проблем.

Сега вече колега с морга може да помогне, ако има ТТ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=8N8947111&ghostText=&_sacat=0

 

НОмера е верен.

 

Относно пасатовия плафон, в чехия струва 36 евро нов.

Тука нашите, пак искат да станат милионери за  1 ден!

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно са си скъпи плафоните!

Мисля си няма ли да се получи варианта да се сложи подсветка на бутоните в старите плафони и два червени диода в пластмасата от двете страни на централния бутон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая обява и аз я вифях , ама тоя нещо не познава парите. Или много се е объркал , че може да го продаде на тая цена. За тия пари ще направя отливки на такъв и ще си го отлея сам. То и другите му обяви са с цени до небесата. Такива които се възползват по тоя начин от редки авточасти са си направо за КЗП и КЗК.

Вече имаме оферта!... :)

  http://olx.bg/originalen-plafon-w8-led-za-vw-golf-4-passat-polo-bora-t5-i72152964

за тия пари ще си сложа ксенон в плафоните!...: :stupid:  :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази вечер ме досърбяха ръцете и го направих по този начин само ,че със стария плафон без подсветка на бутоните. Струва ми се ,че стана доста прилично.Свети доста добре с резистор 1,5 ком. Осветява скоростния лост но мисля, че ще е още по добре да са леко по-напред диодите . Не съм сигурен ,къде е по-добре да се осветява - по напред върху центрлната конзола пред скоростния лост, - точно  върху скоростния лост - или леко зад скоростния лост -на поставката за чашки до ръчната? Гледам ,че на Пасата плафона - диодите също са по-назад към ръчната...

Сметнах,че така ще е по-добре отколкото без осветление независимо,че плафона е стар. Ще карам така докато евентуално намеря нов плафон с подсвет..... :zustimm:  :bia:

 

 

Четох също и тази тема . Мисля,че всичко принципно е казано тук!

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...