Jump to content

Помощ при свързване на трите уреда


Lesly

Recommended Posts

Здравейте колеги, днес се сдобих с трите уреда от Б4(с цялата платка зад тях) заедно с двата датчика( голямата камбана с два избода и малкия температурен датчик), ако някой може да ми помогне със схема ще съм много благодарен, ще ги монтирам на Б3 1.8S PM.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, кажи кои са 3-те уреда и ще видя при мойте източници, какво ще излезе. Година? Че там са сортирани така.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, кажи кои са 3-те уреда и ще видя при мойте източници, какво ще излезе. Година? Че там са сортирани така.

 

 

Колеги моля помогнете със схема.....

 

Колега, ти сериозно ли искаш да ти помогнат, без да си мръднеш пръста. Попитах те като човек, тъй като имам достъп до много схеми и не знам кое точно ти трябва (карам Ауди 2006-та година и си нямам на представа при Ауди Б4 какви уреди има на таблото!!!). Точно в момента се чудя дали да ти постна схемата или да те оставя да се мъчиш!!! Ще ти я дам, но ако не е тази се сърди на себе си, защото искаш без да помагаш. За друга, ме мързи да ровя!!!

 

image.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Б4 има само едни три допълнителни уреда, като не си запознат по-добре НЕ пиши да спамиш темата и да трупаш мнения.....ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доообре, щом не е това схемата, я трия. На схемата има свързването на масло температура и налягане + волтметър, но щом не е тя, махам я!!! Няма смисъл да спамя (и само който кара б4 знае за тези 3 уреда!).

Вече е изтрита. 100% нямам нужда да трупам мнения, тъй като вече ще ме банат заради това.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами искам да ми кажеш, това ти са трите уреда или съм се объркал:

 

Capture.png

 

 

 

P.S.

И най ме е яд, че сървъра не ми дава да бутна ел. схемата, защото съм сигурен вече, че това е което ти трябва, но не го заслужаваш!!!

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, grizzly,

изобщо не ми бе направило впечатление, че в яда си съм селектирал подсветката на уредите. Просто колегата ме изнерви. Не може да дадеш това което е нужно на някой и той да те напсува, че трупаш мнения!!!

Е ми тогава изобщо да не го бе искал!!!!

Това все пак е форум.

 

P.S.

Нямам никаква нужда да трупам мнения.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, той колегата е писал """ уреда от Б4(с цялата платка зад тях"" - сиреч по-новите уреди, които са на едно, а не 3-те разделени.

Аз също съм на път да свързвам тези уреди с цялата платка, и всяка информация ще е полезна. След време като ги свържа и аз ще постна инфо

Иначе тази информация по-горе която си сложил е безценна :zustimm:  Ще я ползвам колкото мога

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата се занимава с доста по-нови коли. Нямам никаква представа кои са с цяла платка и кои с половинки. Просто имам всички ел. схеми на Ауди-тата от 76-та година мисля. Но освен по примерно 80/90/100, са сортирани и и по години. Имах желанието да помогна, защото имам нужния ресурс. Но явно, когато попитам за малко насока, тъй като схемите са адски много, колегата си мисли, че се правя на интересен. Ми щом мислиш, че инфото което си дал е пре достатъчно, намери си я сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ли е прословутото табло:

 

image.png

 

И конектор 2 ли е драматичния конектор, чиито пинове се търсят:

 

image.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Води се INSTRUMENT PANEL LIGHTS BOOSTER. E-28 са координатите на първата схема. Една кутийка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да нямаш предвид управлението за силата на подсветките. Друго не ми идва на ум.

 

Колега, Б4 има само едни три допълнителни уреда, като не си запознат по-добре НЕ пиши да спамиш темата и да трупаш мнения.....ОК

И такааа, ето защо не ми излезе от раз "цялата платка".  В4 се предлага от 1991 до 1996 година. Само че до 1992-ра година, когато е представена и модификацията "Avant", допълнителното табло е било с трите отделни уреда. Едва след въвеждането на "Avant", от Audi променят леко уредите и го правят като едно цяло табло. Преди това е било така:

 

image.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И конектор 2 ли е драматичния конектор, чиито пинове се търсят:

 

image.png

Защо са задраскани на снимката, кое за каккво е в конектора (2) :nixweiss:  !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради тези две мнения. Прецених (на база на думите му), че колегата не се нуждае от помощта ми и ще се справи сам. А го качих, защото е полезно и ако има колега, който извършва същия ретрофит, да знае че го има и да го получи (незадраскано). В преден пост съм обяснил защо не съм запознат с уредите, но пък имам нужната информация, само да бъде уточнено по-добре какво точно се търси.

 

Колега, Б4 има само едни три допълнителни уреда, като не си запознат по-добре НЕ пиши да спамиш темата и да трупаш мнения.....ОК

 

Колегата или неможе да чете или се правеше на интересен....  ;)

 

 

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Води се INSTRUMENT PANEL LIGHTS BOOSTER. E-28 са координатите на първата схема. Една кутийка.

 

Тази кутийка за която говориш не е ли само при стария тип 3-ка уреди, аз там съм виждал нещо подобно. По-новият (аз съм с такъв) и за какъвто става въпрос в темата няма такова нещо, директно се включва само буксата (конектор 2).

Старият тип:

$_57.JPG

 

 

Заради тези две мнения. Прецених (на база на думите му), че колегата не се нуждае от помощта ми и ще се справи сам. ...

Аз виждам (чета), че колагата явно няма нужда точно от твоята помощ, но бъди сигурен, че още много хора четат темата, а и в бъдеще ще я четат, така че би било полезно да е пълна. Апропо, ако не ти представлява трудност качи схемата (незадраскана) и знам поне един които, които скоро ще връзва такива уреди и ще ти е благодарен, че си го направил ;)

Разбираш, че в бъдеще вероятно не винаги, ще може да си на линия, ако на някой колега му дотрябва това инфо.

Аз лично оценявам, че си си направил труда да издириш и публикуваш схемите :zustimm:

Редактирано от esox hunter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кутийка за която говориш не е ли само при стария тип 3-ка уреди, аз там съм виждал нещо подобно. По-новият (аз съм с такъв) и за какъвто става въпрос в темата няма такова нещо, директно се включва само буксата (конектор 2).

 

image.png

 

Да, така като гледам, напрежението за подсветката идва от димера за таблото.

 

Ето и описанието на пиновете в конектор 2:

 

image.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за другите, тук

https://www.drive2.ru/l/288230376152723086/

 

А автора на темата, другия път да ползва търсачката, защото има поне 2 теми по въпроса, които да доста изчерпателни!

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...