Jump to content

Ауди А3 Мокра задна седалка след дъжд


Audi77

Recommended Posts

Здравейте карам Ауди А3 имам следния проблем снощи след силния дъжд задната седалка е мокра дигах седалката отдолу и отзад е мокро и тя е попила от къде може да влиза тази вода в купето колата е с 3 врати  ще съм много благодарен ако изкажете мнения какво може да е аз не разбирам много от тези неща така че вашето мнения ще ми е от голяма полза благодаря

Редактирано от Audi77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антената може би. По тавана да има петна случайно? Виж около задния плафон дали всичко е сухо. Ако е сухо продължаваме да търсим нататък. 

Другата ми идея е да си отвориш багажника и да видиш уплътнението от горната страна към тавана дали не се е наблъскало със листа и тем-подобни. 

Третата ми идея е да провериш дали последната кака която си возил не е отворила задния прозорец и да не го е затворила добре след това, макар, че не ми се вярва точно това да ти е проблема :)

 

ПС: В краката на задните седалки мокро ли е?

ПС2: Облегалките и те ли са мокри целите?

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

при Б5 се пълни с вода зад шофьорското място когато са запушени каналите за отводняване под акумулатора, незнам дали и при а3 не е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте колеги!

Имам същия проблем с Ауди А3 2/3 врати. След автомивка или дъжд е мокро под задната седалка. Уплатнението на антената не ми изглежда добре. Предполагам, че теча е от там. На тавана има мокро петно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам проблем, само че при мен е класическата тъпотия на ВАГИНИТЕ, с пасата го ядох същия... тече отпред на пасажерското място. Влиза през филтъра за купето. Уж опънах над филтъра един стабилен найлон за да не се стича отгоре му и пак влиза (каналите ми за отводняване не са запушени). Утре ще разглабям пак да видя как е положението. Тая проклетата черна кора на чистачките задължително ли трябва да се лепи всеки път когато заради нещо ти се е наложи да я махнеш, защото подозирам, че заради нея ми влиза в купето?

Редактирано от stenli933
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята пластмаса не е лепена, а е изпечена и не пасва точно откакто ми я свалиха, за да ми монтират темпомат, има 0.5-1мм луфт от стъклото НАД самия филтър. Никакви течове нямам, дори при филтъра, камо ли в купето. Моето предположение, е че водата влиза от другаде. Ако е мокро само в краката на пасажера огледай да не би някоя тапа на "дъното" на купето да липсва и от там да влиза вода.

А относно теча от антената - напълно възможно е. Преди много време имаше колега, който се оплакваше от такъв теч от антената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чукча писател, а не читател а? Как от жилото ще е мокра задната седалка или при пасажера?

Sent from my Pixel using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, а ти? :D щото пише за задни седалки и пасажерското място? Ама както и да е, излишно е да спорим за тъпотии. Никой не е писал дали има шибидах от оплакващите се от наводнения?

Sent from my Pixel using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с шибедах, но при мен мокри отпред вдясно. Филтъра ми за купето е мокър и няма от къде другаде да влиза, нещо не ми е в ред с тая кора на чистачките. Има едно улейче под прозореца, в което щраква кората и то е тръгнало да се разлепя. Като ми остане време ще изчaгъртя всичко и ще почистя около кората, след което ще играе силикона.

Редактирано от stenli933
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на А3-ката пък и на А4-ката корите са доста изпечени и не лягат плътно, но пък няма наводнения от там.

Sent from my Pixel using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я снеми тоя луфт да го видим колко е. Ако е колкото на моята, съм почти сигурен, че не е от там проблема. Редовно е по автомивки, а тези дни в дъждовното време също нямах грижи.

Къде точно е мокро? Където е извивката на калника ли или по към средата на купето?

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...