Jump to content

Скоростите влизат шумно, а задна като че не влиза изцяло


TomcatF14

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

 

От няколко дни 1-ва предавка почна да влиза някак по-шумно и се чува нещо като "задиране" при местене на лоста. В никакъв случай не е "хъркане".

При включване на задна, все едно не е влязла изцяло предавката, но пък си работи без проблем.

Сменял съм маслото на скоростната преди 5,000км, а също така преди седмици смених една щангичка, която се износи едната и ябълковидна втулка и лоста започна да си ходи където иска и да влиза само 3-та и 4-та.

След смяната на щангата нямаше проблем (струваше около 10лв).

Чудя се какъв може да е проблема и дали не заминава съединителя.

В движение нямам проблем с превключване на предавките, като не се чуват и никакви звуци от скоростите (виене, хъркане, тропане).

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но пък и доста доверни майстори ме увериха, че не са виждали строшена такава до момента, а предимно голфове.

Като цяло, може би си внушавам, след като покарах малко колата днес.
Пак казвам, не се чува виене, хъркане при включване на предавките и т.н. Просто влиза малко по-шумно 1-ва.

Май много се вталясах в колата и почнах сам да си създавам филмите, но не мисля, че заминава скоростната.

Преди дни я карах на D-bros и момчетата са я карали, мисля, че ако има нещо щяха да ми кажат.

Общо взето сам си отговорих на въпроса ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти не си сигурен, че има нещо е трудно някой през форума да те увери в едното или другото :)

Но скоростната на A3 8L 1.6 е идентична с тази на Golf 4 1.6 8V... така както се чупи едната, така и другата. Проблеми с влизане на първа и задна са типични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не ги слушай големите „разбирачи“,проблема на тези кутии е единствено в нитовете на короната на диференциала.И то при условие ако постоянно се правиш на голям състезател и въртиш здраво гуми.И както всяко нещо и това си има симптоми преди голямото чупене,появява се постоянен шум следствие на разхлабените нитове и след това идва късането им.При теб проблема най-вероятно е в съединителя.Провери си го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега. И аз не смятам, че заминава кутията. Задължитено ще го проверя съединителя. Колата си я карам абсолютно нормално, не като спортна кола :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм същите симптоми на старата кола ( Поло 99' 1.4 8V бенз.). И двата пъти се оправяше със смяна на съединител. Колата не ми е боксувала като на заминал съединител. По-скоро проблема беше в лагера на съединителя. Успех колега и сподели дали е било това проблема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да си вземеш ремонтният комплект за скоростната кутия. Доста хора са се оплаквали от трудно възлизане на задна и първа пред да им се наложи да я сменят цялата.

При мен се получава един шум при включвам на втора, но рядко. Поради тази причина и аз се бях замислил за ремонтният комплект, но засега само със смяна на маслото нещата са по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги.

 

От няколко дни 1-ва предавка почна да влиза някак по-шумно и се чува нещо като "задиране" при местене на лоста. В никакъв случай не е "хъркане".

При включване на задна, все едно не е влязла изцяло предавката, но пък си работи без проблем.

 

Вие въобще четете ли какво съм написал. Нямам проблем с влизането нито на 1ва, нито на задна.

 

Нещо се обърках тотално  :hilezh:  Тогава къде е проблема :nixweiss:

Редактирано от A.Petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тъпо съм го обяснил за задната. Проблема е, че като влизат, се чува като търкане метал в метал.
Може би ако ви направя видео, ще разберете за какво говоря :hilezh:

Факт е, че съм го "обяснил" със задника си проблема, за което се извинявам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...