Jump to content

Покупка Ауди А3


Recommended Posts

Здравейте колеги! Решил съм да си купя Ауди А3 8Р1, 2004 - 2005г. дизел , с две врати. Прочетох доста неща в форума, но не открих това, което търся. Да ви кажа честно доста се наплаших с тези пукнати глави, но както и да е. Въпросът ми е кой модел да избера 1.9 или 2.0 TDI? И по-точно ме интересува кой двигател е по-здрав? Зная, че след 2006г. са по-сполучливи и нямат тоя проблем с главите, но бюджета с който разполагам е скромен 8000 лева. Затова съм решил да вземам 2004 или 2005 година, защото от обявите в mobile.bg и cars.bg виждам, че те са по-достъпни и се вместват в моя бюджет. И последен въпрос колко струва една глава за Ауди А3 8Р1? Ако не извадя късмет и улуча някоя с дефект или пък в последствие ми направи проблем и пукне глава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8000 лева са недостатъчни за A3 8P в прилично състояние, било то и 1.6, камо ли TDI! Аз лично бих се насочил към друг модел, ако искаш да ти е мирна главата. За справка отвори www.mobile.de и виж какви и колко A3 8P има за под 3000 евро и в какво състояние са и по-точно какво е останало от тях.

 

Иначе конкретно на въпроса ти - 1.9TDI е определено по-разумния избор двигател от тези години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за съвета колега! Другия вариант е Голф 5, но не ме кефят! Затова си искам Ауди А3  8Р :razz: , а и нали тези по автокъщите казват, че са перфектни :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички коли по българските автокъщи са "уникални", "перфектни" и "само палиш и тръгваш"  :icon_exclaim:

Имаш значително по-голям и напълно реалистичен шанс да намериш читав Golf 5 за тези пари. За A3 8P бих ти препоръчал да събереш минален бюджет поне 10-12 000, особено ако държиш на TDI.  

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ако слушаш кой какво ти приказва няма да си купиш А3,споко всичко се прави.Взимай това което ти на сърце и което ти харесва.Не е никаква гаранция,че да якупиш и за 11-12000 лв.че няма да имаш проблеми,всичко е просто на късмет и недей да слушаш да ти показват цените в немското мобиле спрямо тези тук,където при нас по автокъщите,колите са масово от Италия,където италянските коли са доста по евтини в сравнение с немските.

Търси си някаква по сносна да се вмести в твоя бюджет,после ще обслужиш всичко и това е ,ако ти вазникнат някакви ремонти,всичко се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в цената на добре запазен голф 5 и А3 не би трябвало да е голяма.Аз купих Голф 5 за 7400 евро.И в това не включвам транзитните номера,застраховки и после регистрация,и такси в Бг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е малка разликата в цената между Golf 5 и A3 8P и има защо действително. A3 8P от гледна точка на визия, интериор, системи и т.н. се равнява по-скоро на Golf 6, а от facelift-a по-скоро на Golf 7.

 

Иначе цените в Италия далеч не са толкова по-ниски от немските - може спокойно да се отворят италианските страници за справка.

Разбира се всеки сам си решава, а и дефиницията на всеки за "читава" кола е различна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко си е до късмет преди 3 години като купувах мойта кола исках да е 4х4 1.8Т задължително и всички ми викаха под 8к читава забрави,е аз я взвех за 5800 :) и до сега не съм надминал много 8к за нея при това и сложих газ за 1400лв.Така,че отиваш гледаш и се хвърляш!

Редактирано от apisabvgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действително това може да се вярва, че е реалистичен пробег. За подобна цена той ще е все от този порядък, без значение какво пише на таблото... а откровено казано това е доста за един "модерен" автомобил ако човек смята да го търкаля още някоя година и още няколко десетки или камо ли стотици хиляди км. Съответно колата е абсолютно постна от към екстри, виждат се някои проблемчета, като чистачката на багажника, която сочи точно на обратната посока на нормалното и т.н.

 

Дали за 8 обиколки около екватора не е чуквана, удряна и пребоядисвана - силно съмнително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е малка разликата в цената между Golf 5 и A3 8P и има защо действително. A3 8P от гледна точка на визия, интериор, системи и т.н. се равнява по-скоро на Golf 6, а от facelift-a по-скоро на Golf 7.

 

 

Това не го казваш сериозно предполагам.Най ми е интересно за СИСТЕМИТЕ какво имаш предвид.

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пиша, но чета редовно форума колега moonland вече всички разбраха че а3ките трябва да са по 20000 лв може би защото ти имаш такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата пита - аз отговарям спрямо опита ми и това аз какво бих направил. А всеки е свободен да си търси A3 8P и за 500 лева...  :nixweiss:

A3 8P спокойно може да струва и над 40 000 лева втора ръка и това е напълно оправдано ако е на 2-3 години, на малък пробег и с екстри.

Какво имам или нямам аз е нерелевантно, извън факта, че е именно A3 8P и то не съвсем от вчера и за това си позволявам и да споделям мнение. Твоят случай същия ли е?

 

 

Това не го казваш сериозно предполагам.Най ми е интересно за СИСТЕМИТЕ какво имаш предвид.

 

Ако познаваш модела ще знаеш, че дели компоненти/функционалност най-вече с Golf 6. Мога да ти изброя няколко, но един пример е XDS системата, която при Голф се въвежда едва при Golf 6 и то само GTI, в последствие Golf 7 серийно. 

Функциите и интерфейса на RNS-E-то има много повече общо с това при Golf 6 и Golf 7, от колкото каквото и да било налично за Golf 5, TFSI двигателите при A3 8P отговарят на тези в Golf 6/7 и т.н. и т.н.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш в А3 2006г и в Голф 5 2006г примерно ХДС едно друго.Различни двигатели ......Абе направо не е същата кола :)) с различна визия и интериор.Разликата идва вече 2009г. където на 3-ката и идва феиса ,а Голфа вече е 6.Аз спирам,че оспамих вече 2-3 теми.

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не бих и помислила за A3 8P под 12 000 лв.

Това е покупка лишена от всякакъв смисъл, тъй като под такава сума има единствено коли на 250 хиляди, без екстри, с редица забележки и абсолютно неясно бъдеще и минало и със сигурност изискващи немалко допълнително бъркане в джоба...

За A3 8P дори от най-първите и тривратка според мен 12-14 000 за нещо в приличен вид и с някоя екстра. За под 10 000 по-добре друга марка/модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да намеря читаво, било то базово, VW Поло фейс от 2003 за 5000, какво остана 8Р 2004 за 8000 лв. чисто мнение...

 

Иначе много ми се иска да има, но.... факт... Ако погледнеш колко струва ново това ауди с екстрите, които ти си искаш, 10000 лв. ще ти се видят напълно разумна сума.

 

Предполагам винаги има шанс, да вземеш кола със запазен външен и интериорен вид за 7000 да кажем и да дадеш в продължение на времето на порции останалите хиляди за отстраняване на проблеми, но си е на късмет и здрави нерви.

 

Може и за 20 000 да го вземеш и пак да те издъни де :)

 

Виж тази - много е базова, ама пък като погледнах за подобни пари от тези с повече екстри на какво приличаха отвътре.... http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11431543359566595&slink=9ngzye

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте ръсили глупости и обърквали хората,стига тъпи радсъждения за А3-2004 г. да се дават по 12-14000 лв.това е пълна идиотщина,е бахти златните аудита,който е склонен да даде такива пари за 11г. кола сигурно трябва да е луд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз за тия двуврати голфове повече от 8 бона не бих дал, който мисли, че няма читави коли на добри цени в България се лъже. Колегата търсещ такава да пише на колегата Иван Лютов да се увери от него за 10 и нещо какъв спортбек взе 1.9тди с подгрев,фис, вътре е като нова и т.н. ако е от София и да я види с очите си, а едно, че е и 4-врати, което е къде къде повече кола от тези. 8 бона бюджет е макс за мен и който разбира и търси ще си намери перфектната кола. какви 12-14 бона, то А6 4ф са по толкова вече.... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз точно поради тази причина не си купих седмо по ред Ауди, просто цените на 11-12 годишни коли отговарят само на имиджа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега! Тази обява наистина ме заинтригува изглежда на истински километри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...