Jump to content

Media Changer на Delta CC


radi_nrj

Recommended Posts

Здрасти банда,

 

Някой има ли идея защо тия устройства не ги дават за Delta CC? Управлението на Changer-а е през същата mini ISO 8pin букса пък никъде не го включват в поддържаните плеъри. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Delta CC си е със заводски CD Changer, който до скоро работеше   :D

Редактирано от radi_nrj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След доста ровене в Google открих, че единственото дето се предлага за Delta CC е това:
http://www.adaptershop.de/AUX-Interface/AUX-Adapter/AUX-IN-Adapter-AUDI-DELTA-CC-Radio-MP3-Interface-iPod-iPhone-Klinke-3-5-Stecker::298.html

 

Явно протокола, по който се управлява changer-а на Chorus/Concert е друг макар и буксата да е същата.

 

На тая кутияйка цената е просто скандална имайко в предвид, че е не повече от €2.5 като материали. Май ще махам делтата и ще си сложа някой висок клас Alpine с преходник за Bose-то

Редактирано от radi_nrj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Явно протокола, по който се управлява changer-а на Chorus/Concert е друг макар и буксата да е същата.

Буксата е същата, но PinOut-а е различен.

Diferenses.jpg

 

Както и типа връзка. Така като гледам, Delta CC работи на Half-Duplex шина за данни (Data и Clock), докато при Concert и на горе вече са преминали на Full-Duplex (Data_In, Data_Out и Clock).

Купих на търг един дигитален чейнджър на

 logo.jpg

и да видиш как онемях като забелязах, че няма отделен (девети) кабел за GND. Когато загледах по отблизо конектора, видях че PinOut-a е нареден на Half-Duplex.

Pin_Out.jpg

 

От там се сетих, че обясняваше че за твоето радио няма на пазара USB Changer и реших да загледам защо.

 

Ако още не си се отказал от идеята за  USB Changer или да си си сложил "някой висок клас Alpine с преходник за Bose-то", може да го пробваме при теб дали ще тръгне това животинче:

 

IMG_20150929_164600.jpg

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Брат ми реши проблема като си взе Audi Concert 1 и за 60 лв си сложи дигитален чейнджър.

52_1221468882.jpg

-font-b-Car-b-font-font-b-USB-b-font-Ada

201203100935218807.jpg + 2 елипси за отзад за кората (седан) и всичко му стъпи 140 лв. Аз след като прехвърля Bose-то от другата в мойта ще мина по същата процедура, без елипсите :D 

Редактирано от Elessar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Привет колеги!

Тъй като така и така тук се говори за Delta - реших да не отварям нова тема, а да питам тук, дано не възразявате.

Та - някой знае ли как се преконфигурира Delta CC касетофона да работи в режим BOSE?

До колкото ми е известно в този режим на дисплея се изписва BOSE при включване, но дали има и други 'скрити' разлики?

 

Благодаря!

DeltaCC.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има логика да изключва вградения усилвател.

А самото конфигуриране с VAG-COМ ли става?

Също така дали има разлика в звученето на колоните при стандартна конфигурация и BOSE конфигурация? ... не би трабвало, при положение, че то се включва на друго място...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко развитие по въпроса за DELTA касетофона и BOSE режима - след инсталирането на системата и свързването и към наличната при мен DELTA - при включване на дисплея се изписа надпис BOSE, след което .... е, знаете - заля ме уникалния звук, заради който си причиних 1 седмица разглобяване и сглобяване на колата.

Да се отбележи, че не съм програмирал нищо и не съм правил никакви настройки :)

 

Честито!

Редактирано от Smith
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е като засече, че е вързано mini ISO със всички пинове и на усивателя вграден в плеъра няма никакъв това да превключва автоматично. Трябва да измислим нещо за високите на преднит еврати на системата Bose. Оригинално отпред има само midbass долу в краката и високите идват от задните врати, което е меко казано странно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Активирането на Боуз при Делта ЦЦ ставаше със замасяване на някой от пиновете на голямата букса.

Иначе дали го е барнал руснака ???

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Емулатор няма, само симулатор:

https://www.ebay.de/itm/AUX-IN-Adapter-AUDI-DELTA-CC-Radio-MP3-Interface-iPod-iPhone-Klinke-3-5-Stecker/372180537215?hash=item56a7b04f7f:g:UuUAAOSwmudaSNXd

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...