Jump to content

Списък на знайни и незнайни екстри във A6 C6


zafirovp

Recommended Posts

Реших да съберем във една тема всички дребни екстри за модела. Има доста неща, които всеки може да си активира даже и на кола със абсолютно базово оборудване. Има също така и доста неща, за които не се споменава във упътването или не са ясно описани.

Финкция на бутона ECON на дигиталния климатроник, при изкаран ключ от таблото - включва духалките във купето и взима топлина от двигателния отсек. Удобно е, понеже зимата държи топло около 30 мин след излизане от колата.

Изсушаване на накладките и дисковете - при включени чистачки, ако педала на спирачката не се натиска за по-дълго време, накладките се допират за да са сухи при евентуално аварийно спиране. Изключително полезно при каране по магистрала.

Lap таймер и boost метър на фиса

Автоматично пускане на ръчната при P или вдигане при D и подаване на газ.

На всяко второ пускане, чистачките се се вдигат със 1-2 мм за да се обърнат перата.

Прозорците се вдигат/свалят от дистанционното

Мигане на стоповете при бързо връщане на газта и натискане на спирачката

Аварийни светлини при рязко спиране

Наклон на дясно огледало при задна скорост

Намаляне на радиото при активиране на парктроника

Намаляне на звука на парктроника при продължително задържане във спряло положение

Автоматично включване на ксенона през деня при високи скорости (когато фаровете са на Auto)

Със сигурност ще изкочат още много.

Почти всичко се активира през VCDS.

Който се сети нещо да добавя.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наклонвянето на огледалото е само ако имаш памет на седалките.

Това да се мине на Р и после ръчна не е най-добрия вариант. По-добре е първо ръчната после се слага на Р.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай със 78713. Не ти ли изкарва автоматично кода?

Има смисъл от ръчна преди Р само ако отпуснеш спирачката между двете.

Във движение вкарах на Р, не е толкова страшно това палче, има си пружина.:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от zafirovp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗА мигането на стоповете и аварийните при рязко спиране как активира или е само лифта?

Това за мигането ма стоповете и за аварийните , как се активира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да разбера дали имам памет на седалките,подгрев вече разбрах ,че нямам.


Наклонвянето на огледалото е само ако имаш памет на седалките.

Това да се мине на Р и после ръчна не е най-добрия вариант. По-добре е първо ръчната после се слага на Р.

Как да разбера дали имам памет на седалките,подогрев вече разбрах,че нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш бутони в лайсната на шофьорската врата. Което не се среща много често :)

Редактирано от pe6koo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай със 78713. Не ти ли изкарва автоматично кода?

Има смисъл от ръчна преди Р само ако отпуснеш спирачката между двете.

Във движение вкарах на Р, не е толкова страшно това палче, има си пружина. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Пробвал съм с тоя код - не става. Иначе не ми вади балонче с код.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш памет може да нагласиш огледалото колко се накланя.

Без памет пак става, но се накланя малко.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с аварийните при рязко спиране, както инс премигването на стоповете как се активира?

Също - това с екон функцията - ква му е идеята, от гледна точка на по-дългосрочно паркиране- колко време вкарва въздух в купето, само ли спира и т.н.?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което аз знам е:

При фейса става и без да има електрически седалки.

Ако имат памет може да си нагласиш огледалото как и колко да се спуска. Ако седалките нямат памет то се спуска до стандартно положение, което за мен е медостатъчно.

За кодирането преди фейса става поне при мен. Лошото е, че не ми излиза Long coding. Предполагам зависи и от модула и дали има нещо наречено Memory mirror housing. При мен се получи когато добавих долната стойност във VCDS.

+0000128 = Outside Mirror Adjustment (Memory - PR-6XF/6XL)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с "екон" го видях за пръв път в едно бмв 98ма година, само че там e "rest". Ako e много студено навън, духа топло не повече от 5 минути, като постепенно температурата намаля. Сумнява ме при аудито да духа 30мин топло.

За включването на авариините и премигването ми е интересно дали го има преди фейса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече незнам кое е преди и след фейса. Явно по моята кола доста е пипано преди мен. При VW и Porsche също има бутон REST. Предполагам от ауди са сметнали да го скрият. На таурег и кайен си духа доста повече от 5 мин, предполагам и при 4ф е така. Все още не е паднала температурата, за да го тествам, но по форумите пише, че си топли доста. Ако акумилатора обаче е слаб, вентилаторите изобщо не тръгват.

Съмнява ме във първия пост да има описано всичко възможно. Ако някой се сеща за нещо, нека да добавя. Май е добре да пишем и кое НЕ тръгва преди фейса. Лично при мен само последните 3 или 4 неща ги нямам, но пък предполагам има значение и типа на оборудването и модулите по колата.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аварийните мигат преди фейса, поне моите. кефовете обаче незнам, уж ги кодирах но не съм сигурен дали работят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много гума трябваше да изхабя, преди да разбера, че стоповете мигат когато върнеш газта и веднага скочош на спирачките. Поне при мен ако карам по инерция и спра рязко се пускат само аварийните.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Намаляне на радиото при активиране на парктроника"  това някой знае ли от къде се прави. Преди го имах но явно някъде съм пипал и сега го няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автоматично включване на ксенона през деня при високи скорости (когато фаровете са на Auto. 

Как се активира това !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активира се през VCDS с Long coding. При мен сработва при скорост над 150км/ч. Скоростта не може да се коригира за съжаление, поне аз не съм намерил начин. Искаше ми се да е след 120км/ч. Моята не е фейслифт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Намаляне на радиото при активиране на парктроника" това някой знае ли от къде се прави. Преди го имах но явно някъде съм пипал и сега го няма.

Entertainment нещо си май по car settings или нещо подобно май беше ...

Редактирано от Милослав
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...