Jump to content

Проблем с централно заключване


wes777

Recommended Posts

Здравейте колеги, днес пак омазах нещата... Колата е ауди купе '93 преди седмица някой ме удари от лявата страна и врата и калника са леко огънати... Естествено отидох при тенекеджия, уговорихме се да я оправи... Разводнявам се.. С един приятел решихме че може да я ударим от вътре и да я изправим... естествено не се получи... 

Тук дойде проблема преди това, като цяло нямах проблеми с централното освен , че понякога не се заключватваше дясната врата. След като сложих кората, веднага след като заключа се отключват о двете врати... и така 3пъти я слагам/свалям, докато стана прекалено тъмно, утре пак ще я мъча, някой има ли идея какво съм прецакал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заяжда палчето/бутонче за заключване отвътре в отключено положение. Може и отвътре механизма на дръжката за отключване/заключване да не е добре :( Днес точно това рових в шофьорската врата и мислех да пускам тема за видовете външни дръжки при 80/90/Б4 :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфф... След около 8-9 сваляния/слагания на кората установих, че проблема съм бил аз... Вътре, дръжката съм я закачал неправилно... смисъл жилото го закачах за кукичката и кожуха просто го надявах, а то си имало жлебче... Ама кой да гледа, като разглобява :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте при мен дясната врата и багажника отключвам и заключвам от тях,  лявата когато и е кеф задейства централното. не съм я разглобявал,  та какво да търся.  някой ако има идея или е ремонтирал  да пише. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера разглобих цялата шофьорска врата и неразбрах кое "управлява" централното, но определено нещата не се случват в патрона и дръжката, а някъде по-надолу по механизма :) Това го казвам с усмивка защото можеш да минеш само със сваляне на кората. Аз трябваше да сменя дръжката с патрона за нов ключ и за това дотам стигнах :) 

 

Някой може ли да даде инфо за видовете дръжки за предна врата за Ауди 80/90? Аз отидох в автоморгата и нарочно поисках за Ауди 80, казаха ми че нямат, но имат за Б4... Взех я дръжката точно за моя модел, занесох я на ключар да я нареди и тъкмо преди да я монтирам я сравних с тази на колата и се оказаха леко различни. Тази от моргата точно за Б4, патрона не се отделя от дръжката, тази която свалих от моето Ауди 80 Б4, патрона се отдели от дръжката, и около самия патрон има обвивка от пластмаса с един бял кабел. Помислих си, че това подава контакт към централното и се набутах за дръжка и ключар, но сложих тази от моргата, закачих всичко и пробвах с ключа и работи :) Тази част с кабела си я оставих във вратата. Някой знае ли за какво е пък тя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми,да се пробвам с предложение-има ключалки с подгряване и твоята сигурно е била такава.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мои наблюдения дръжките са два вида - без подгряване на патрона (от В3) и с/без подгряване от В4.

На по-новия модел лостчето на патрона е от отливка /ЦАМ, случва се да се скърши/, а на старите ламаринено и е по-здраво.

Целите дръжки са взаимозаменяеми, само патроните /вътрешността с пластинките/ също са заменяеми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте при мен дясната врата и багажника отключвам и заключвам от тях,  лявата когато и е кеф задейства централното. не съм я разглобявал,  та какво да търся.  някой ако има идея или е ремонтирал  да пише. 

И аз го имам тоз проблем... Като тръгне да работи, 1-2 седмици нямам проблем, всичко си се заключва от лявата врата, и в момента когато спра да проверявам дали вс.врати са заключени, на следващата сутрин с изненада откривам, че не са :D Просто коли с характер :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак са ми дали от здравите с ламаринка :) Интересно ми е как работи този подгрев (най-вероятно се пуска от бутона за задното стъкло) и още по интересно - за какво ми е, ако съм отвън и ключалката е замръзнала? :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 за какво ми е, ако съм отвън и ключалката е замръзнала? :)

Подгрева е за ключалката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като сложих кората, веднага след като заключа се отключват о двете врати... и така 3пъти я слагам/свалям, докато стана прекалено тъмно, утре пак ще я мъча, някой има ли идея какво съм прецакал?

Заяжда палчето/бутонче за заключване отвътре в отключено положение. Може и отвътре механизма на дръжката за отключване/заключване да не е добре :(

 

И при мен има някакъв много странен филм със заключването на едната врата. Нещо по механизма опира или заяжда някъде и няма заключване. Натискам палчето - заяжда, пробвам с ключа - същата работа. Сменях бравата, никакъв ефект. Странното е, че като сваля кората и пробвам да заключа, и изведнъж решава да работи. Като сложа кората обратно и пак започва със заяждането.

 

Добре че сега през зимата в колата нищо не държа... Ни радио, ни акумулатор, ни документи, ни нищо. Ама то при меките покриви, ако някой много иска да влезе, ако не влезе през вратата, ще влезе през покрива, хаха! :D

 

Този уикенд ще работя по колата, така че мога да направя някакъв опит да разнищя мистерията със заяждащото заключване. Да видим до къде ще стигна.

Редактирано от ChevyGunn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нека да позная, проблема започна след като свали кората за 1ви път... Ако е същото, откачи дръжката(вътрешната).. хмм... как да го обесня... нали жилото е с кукичка накарая като го закачиш след това кожуха има външен ръб той влиза ей така... на дръжката на снимката цепката, където влиза се вижда ясно, аз като слагах мойта я видях на 7-8мия път... Преди тва си го заках открая и или веднага се отключваха и двете врати или не искаше изобщо да се заключи :)

Цитиране на предходно мнение!

post-94727-0-83927800-1446064399_thumb.j

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...