Jump to content

Начин за премахване на драскотини (от ключ) по боята.


manchorov

Recommended Posts

Тази сутрин си заварих колата надраскана с ключ,или нещо подобно.Купих нещо като маркер което е за поправяне на лаковото покритие,но нещо нищо не стана.Дайте идея как да ги оправя тези драскотини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми на едната врата маи педалчето е натиснало доста.На другата не е толкова дълбока.Но не ми се иска да боядисвам двете врати.Съмнявам се дали няма да има разлика.Като ги знам нашите майстори.Явно трябва да питам някой бояджия дали може да мина без боядисване.Лошото е,че колата е черна и си личи много неприятно и ми избожда очите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Магически маркер - забрави. Безполезни.

 

Полиране - ако драскотината е само в горния слой (в лака), може да се заличи доста успешно със съответна полировка, почвайки от паста с ниска до средна абразивност и ако не помогне - тогава с по-висока!

 

Пребоядисване - ако драскотината е стигнала до боята и под нея (ако се вижда бяло) - няма друг начин освен локално пребоядисване. Има т.н. смарт-рипеър методи, които позволяват само локално пребоядисване на зона, за целтра трябва да се консултираш със специалист

 

Ако качиш ясни/близки снимки на местата, които са най-засегнати и на по-малко засегнати такива ще може да се каже ориентировъчно какъв метод е приложим.

 

Едно половинчато решение е да ги минеш с боя (от твоята!) и лак много внимателно с четчици. Винаги ще личи, но поне няма да ти боде очите така явно, особено ако се е стигнално до (под) боята. Комплект шишенце боя със съответния код + шишенце лак се продава в офиц. предстаителство и е много полезно нещо и за следи от камъчета и други повърхности и малки корекции.

 

Много кофти ситуация, случи ми се и на мен на нова, вкарана преди седмици от чужбина семейна кола преди години...... някой съсед (и се знае с огромна вероятност кой) очевидно не е могъл да преглътне.....  :steinigung: Поне беше само от едната страна, но резултатът беше пребоядисване на 2 врати (мисля наполовина, не съм сигурен)

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите колеги.На задната врата има една част от драскотината (около 10-15 см.) където се вижда бяло.Не знам дали обаче не е нещо останало от това с което е драскано.Деругата там е достатъчно дълбока за да я усетиш като погалиш с пръст.За сега ще трябва значи да оставя така нещата защото не съм в Бг.Живот и здраве лятото ще я закарам на бояджия да си каже мнението.Снимки нещо не мога да качвам тук.Не знам защо.Някакъв лимит съм стигнал ли не знам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не бързай с боядисването!

Консултирай се с човек дето се занимава с пастиране/полиране и си разбира от работата.

Ако одраното не е стигнало до боята/базата, т.е. имаш поне малко лак, може да се оправи само с пастиране.

Казвам го от личен опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижда ли се бяло, а камо ли усеща ли се с пръст.... няма да стане с полиране.

 

paint_layers_300.gif

 

Тази илюстрация ще ти помогне да се ориентираш:

 

1434836557832721.jpg

 

За да качиш снимки използвай външен хостинг (има редица беплатни) и псоле в мнението бутончето за снимка, където пействаш линка към снимката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно се вижда по тази снимка (трябва по-детайлна/близка), но първата част сякаш е само в лака, незвисимо, че е леко бяла, нататък пък ми изглежда по-дълбоко. Трябва от близо да се види.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще направя снимки,и ще пробвам да ги кача.Въпреки че като мацнах с тоя маркер дето е ужким за поправка на лака стана май по зле :) все едно си мацнал с безцветен лак върху боята и си личи.Но това след леко пастиране ще изчезне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ви е мнението за пастирането и полирането на автомобилите?

Моята количка има доста холограми и дребни кусури и мисля да и направя една такава процедураЯ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижда ли се бяло, а камо ли усеща ли се с пръст.... няма да стане с полиране.

...

 

По принцип зависи колко е дебел лака.

Ако е пребоядисвана вратата и са натрупали повече лак ще стане.

Пастирането/полирането отнема слой, но също така при обработката разлива леко лака.

Освен това, е възможно предварително да се попълни следата и после да се пастира за да се изравни.

Във всеки случай, аз бих опитал първо с пастиране.

Боя винаги може да се сложи отгоре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ви е мнението за пастирането и полирането на автомобилите?

Моята количка има доста холограми и дребни кусури и мисля да и направя една такава процедураЯ

 

Пастирането отнема слой лак. Ако имаш холограми и забележки може да го направиш. Важно е да се прави с минимална абразивност за да се постигне желания ефект. Има препарати за всяка нужда.

 

Още по-важно е веднъж като пастираш/полираш (най-дългите 14 часа работа по колата, които съм имал за денонощие!) да предотвратиш това да се налага отново. Т.е. - забравяш автомички с четки! На практика е задължително след хубаво пастиране/полиране да последва и ваксиране... И въобще цялостна поддръжка каквато подобава :) Иначе няма смисъл. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега - намокри детайла с вода, ако тогава не се вижда докато е мокър, почти сигурно е, че ще излезе с паста! В другия случай, ако се забелязва още ти е ясно какво трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На живо не изглежда толкова зле :).Ясно си личи и намацаното с този маркер за поправка на лака.Той лесно ще падне.С нокът се люпи.

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление от това, което се вижда.... единствено прелакиране може да помогне. Дали може да е локално и колко локално - трябва да каже специалист. С полиране/пастиране обаче няма да ги изкараш. Дълбоки са.  :unsure:

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под прелакиране пребоядисване ли имаш в предвид?Не знам,на живо не изглежда толкова зле.Тук на снимките направо е трагично положението.На задната врата където е най дълбоката деруга наистина предполагам с пастиране няма да стане,но на предната врата мисля,че може и да стане.Но не разбирам нищо от авто боядисване :).В крайна сметка лятото ще разбера какво трябва да се направи,ако до тогава още ми пука :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, пребоядисване.

 

Ами мога да коментирам само това, което се вижда на снимките... 

На 3-та снимка в началото на чертата може да може и с пастиране/полиране, но какво те топли това, като останалото трябва да се пребоядиса... 

Би имало смисъл само ако един цял детайл (врата) може да и се спести пребоядисването (било то цяло или частично).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж.....само бояджия ще ти даде точен отговор....По принцип може да се обработят само проблемните зони,вече си има технология за това....Даже ако беше с каско по доверен сервиз си минаш точно това.

Изпратено от моят LG-D855

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...