Jump to content

Проблем с усилването на радио Концерт1


stefan gti

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Момчета, възхищавам се на знанията ви по физика и електротехника  :flehan:  Нищо не отбирам от тези схеми, за които говорите. Аз имам същият проблем като колегата - не ми работи увеличаването на Audi Concert. В допълнение обаче, дисплеят ми също се е размазал и не предава добре. Има ли спасение и за двете или ме съветвате да си търся направо "нов" audi concert, на който поне дисплеят да работи, а като му изтекат циклите на "новия" процесор, да сменя само него по-натам? Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Момчета, има ли някой, който се е пробвал да свърши работа по схемата на ogip да оправи процесора на Audi Concert I? Някой ще се навие ли срещу заплащане да свърши работата при мен? Не мога да намеря такова радио втора ръка, а и като чета статията, май няма много смисъл.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си взех това http://www.ebay.com/itm/Car-Radio-Audi-Chorus-Concert-repair-module-of-volume-control-problems-/141830526961?hash=item2105c217f1:g:gC4AAOSwPe1UBwcM&vxp=mtr#shpCntIdно още не съм го монтирал :) когато го направя ще споделя дали работи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Това Босе ще свирне много повече с някое по-хубаво управление, отколкото тоа кенеф на 15 години

И моето копче не е както трябва и според мен е по добре ново радио, но Босето не е с евробукса. Как да го свържа? Дали има преход, или трябва да връзвам кабели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

 

Здравейте! Бихте ли качили отново HEX файла заедно с принципната схема, тъй като линкът към dox вече не е валиден?

Много благодаря! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление преди 2 дни криптовирус ми налази компа и всичко на него е неизползваемо към момента... :wall::steinigung:

Колегата bsdnikolov трябва да го има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да го пазя, на служебния компютър. Утре ще го издиря.

А някой успя ли да намери резонатора. Избуших всички фирми с които работя. Навсякъде греда. Само ASWO още не съм ги питал, дали могат да внесът. Намирам само в Ali-то и е-вау, но с доставките става много скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря, bsdnikolov!!!

Доколкото разбрах, трябва резонатор 8.664 MHz. И аз ще опитам да го намеря от източниците, от които се снабдявам с електронни компоненти и ще споделя резултати. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, оказа се , че и аз имам проблем с Чоруса. Може ли някой да ми направи това устройство, естествено срещу заплащане с указания къде да се монтира или да му пратя радиото и да си го получа отремонтирано. Не че няма по-хубави музики но това си пасва добре на интериора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

нищо никъде не се сменя стига с тези побългарявания ,от ремонтирам проблема супер професионално без да се пипа каквото и да е на цена 85лв  съответно давам 1 г.  гаранция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как реставрираш разрушения EEPROM на Моторолата. Само не казвай с нов Firmware, защото нова е кръпка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно. Остава си стария микро-процесор Моторола с EEPROM в състояние на разпад на силициевите връзки ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, няма нужда. Колата ми е с Concert II+, който не страда от такива хронични проблеми (или поне още е млад за да му умира процесора).

Но иначе благодаря. ;)   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Да по изтупам малко темата;-)

Нищо не разбирам от електроника и темата ми е малко мъгла.Та в крайна сметка има ли някой който да отремонтира въпросният проблем със звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, drido написа:

Да по изтупам малко темата;-)

Нищо не разбирам от електроника и темата ми е малко мъгла.Та в крайна сметка има ли някой който да отремонтира въпросният проблем със звука.

Малко по-нагоре в темата има препратка към ибей за решение на проблема, която вече не е валидна, но това да не те плаши. Копираш името на това чудо и го пускаш да го търси търсачката на ибей, намира ти нова оферта от същия търговец вече активна и срещу горе долу 19-20$ се заимаш с решението на проблема. отиваш с инструкцията в един сервиз за телевизори или подобен, а ако си сръчен с поялника може сам да си го монтираш и след около час работа си с ново почти радио.

Ето активна връзка за всички любители на оригиналното радио - четете преди да поръчате или направете консултация с вещите във форума - това е препоръчително после да няма сърдити или ти нали от там каза да го взема. Успех.

http://www.ebay.com/itm/Car-Radio-Audi-Chorus-Concert-repair-module-of-volume-control-problems-/142168167342?hash=item2119e213ae:g:gC4AAOSwPe1UBwcM&vxp=mtr

Редактирано от apekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...