Jump to content

Проблем с усилването на радио Концерт1


stefan gti

Recommended Posts

Здравейте колеги изчетох доста теми но така и неразбрах къде и кой може да ми оправи проблема с усилването на звука става въпрос за София . Звънях и писах на колегата Асен Шишев който е посочван многократно за решаване на проблема но телефона му не е актуален . Затова пиша поредна тема ако може някой да ме насочи . Благодаря предварително !!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

До колкото знам, само той в България може да ти направи байпас на проблемния процесор и да ти сложи друг. Дали ще се навие (вече не се занимава активно от години с това), зависи от него. Ето координатите му:

http://gpslogistic.net/?page_id=2

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже и да си намериш процесор (оригиналния), цената му ще надхвърли пазарната стойност на радиото ти, без да броя трудът за смяната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

варианта да го сменя с някое CD не ми харесва ,защото  музиката си е BOSE a преди няколко месеца продадох едно CD висок клас за без пари само исамо да се отърва от него :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това Босе ще свирне много повече с някое по-хубаво управление, отколкото тоа кенеф на 15 години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свързах се с  Асен Шишев категорично ми отказа да ми помогне :(  остава все пак някаква надежда да намеря някой който да го отремонрира , защото вариянта с друг плеар не ми харесва 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво означава разумно, но ако е около 100 лв. нямаш проблем да намериш същото радио на старо. Даже и да е в по-лошо състояние можеш да му смениш предния панел с твоя. Ако е значително под 100 лв. просто няма вариант - няма как да намериш човек да ти го оправи за такава сума като се вземе предвид труд и материали.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна идея, да дадеш 100 лева за радио, което също ще е на края на живота си. Както е известно, проблемът на тези радиа е в процесора за управление на звукът. Когато направи ~10 000 цикъла на запис, процесорът умира (вече не може да следи и записва циклите на цифровия потенциометър) и за това звукът започва да "подскача". Колегата Шишев за 30 лева (толкова взе пролетта, последно като му занесох радио) правеше байпас през друг процесор, чиито цикли бяха 1 000 000 и това практически правеше радиото вечно. Но да дадеш 100 лева за радио, което примерно е на 9 900 цикъла и примерно пролетта и на него ще му умре процесора, ми се струва безумие. Лично мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше ли значение кой го е произвел въпросния Концерт, нещо бях чувал че едните не им се прецаквали процесорите или нещо бъркам. И аз имам Концерт 1 към Босе-то купен втора ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има човек в София, който ги сменя..официалния сервиз на Алпайн..там говорих с момчето, когато сменях моето радио с Алпайн и стана въпрос и си спомням, че обяви цена под 100 лв. за смяна на процесор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да варианта да се купи радио втора ръка отпада.Колега bonevstiliyan може ли да ми дадеш кординати на сервиза за които спомена ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Асен най вероятно е правил байпас през процесора за регулиране на бас или за предни и задни колони въпросът е дали някой друг може да го направи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да варианта да се купи радио втора ръка отпада.Колега bonevstiliyan може ли да ми дадеш кординати на сервиза за които спомена ?

http://www.alpine.bg/contactsworldwide00.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви 100лв, какво чудо говорите... Предното ми Ауди бе с Концерт-1 и му се случи този проблем (рано, или късно, на всички им се случва). Проблема се решава с един PIC16F84. Качва му се имидж и се връзва с един кварц и кондензаторче на обемен монтаж към платката и града спи.

 

Мисля, че някъде пазя на компа HEX+файла...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли го качил, заедно с принципната схема. Стана ми интересно, а и от доста време не съм си пускал PIC програматора. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PIC16F84 е заменен от PIC16F84A. Основната разлика е в замяната на EEPROM паметта с Flash такава. Но по ме притеснява в описанието, че двата микро-контролера са ПОЧТИ съвместими. Ако имат разлика в адресите на регистрите ще е голямо шоу пренаписването на HEX-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямат разлики до колкото си спомням. Дори и 16F627A мисля е съвместим. Само осцилаторите трябва да се види как са конфигурирани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо кварца е с такава особена честота - 8.664 MHz вместо нещо по-стандартно като 8.000 или 8.192 MHz. Сигурен съм че точно тази честота ще е доста трудно да се намери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...