Jump to content

Проблем с усилването на радио Концерт1


stefan gti

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На 6.03.2016 г. at 18:25, Hristiyan Vitanov написа:

 

Доколкото разбрах, трябва резонатор 8.664 MHz. 

Да изтупаме темата от прахта,но схемата работи без проблем с 8.0 Mhz кварц.Тези дни "съживих" моя концерт благодарение на колегите,за което изказвам моите благодарности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още веднъж искам да изкажа моите благодарности към колегите и по-специално Ogip и bsdnikolov.Използвах PIC16F84A и кварц 8.0 Mhz.Записах файла и сглобих схемата.Всичко работи без проблем и странични ефекти!Като цена ми излезе под 10 лв.По-късно ще начертая схемата и начина на връзване и ще я пусна тук.Ето така изглежда преди вграждането в радиото.

 

IMG_20170127_150149.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.03.2016 г. at 21:39, bsdnikolov написа:

Имал съм го архивът запазен и на домашния компютър :)

Repair_sound_control.rar

Тук го има HEX-а, щом колегата е ползвал същата схема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше ми неудобно да ти звънна, някъде ми изчезна папката с файловете за алдито. Да не си работил по проблема с АУКА за Концерт 1, 

Редактирано от apekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
On 12/1/2016 at 8:42 PM, apekov said:

Малко по-нагоре в темата има препратка към ибей за решение на проблема, която вече не е валидна, но това да не те плаши. Копираш името на това чудо и го пускаш да го търси търсачката на ибей, намира ти нова оферта от същия търговец вече активна и срещу горе долу 19-20$ се заимаш с решението на проблема. отиваш с инструкцията в един сервиз за телевизори или подобен, а ако си сръчен с поялника може сам да си го монтираш и след около час работа си с ново почти радио.

Ето активна връзка за всички любители на оригиналното радио - четете преди да поръчате или направете консултация с вещите във форума - това е препоръчително после да няма сърдити или ти нали от там каза да го взема. Успех.

http://www.ebay.com/itm/Car-Radio-Audi-Chorus-Concert-repair-module-of-volume-control-problems-/142168167342?hash=item2119e213ae:g:gC4AAOSwPe1UBwcM&vxp=mtr

 

Линка вече не е актуален, но намерих друга обява на същия търговец, в случай, че някой иска да си го поръча.

https://www.ebay.com/itm/New-Radio-Chorus-Audi-Audio-Volume-Fix-module-Easy-Assembly/142651501685?hash=item2136b12c75:g:6oAAAOSw5cNYURJ4

И каква е идеята на тая схема от линка в eBay? Реално е нов програмиран по същия начин EEPROM, който замества стария и радиото става като ново ли? И вече без ограничения в броя цикли на усилване и намаляване? :)

Редактирано от chm0d755
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...