Jump to content

Препоръчайте външен хард диск


Recommended Posts

Колеги,

Препоръчайте ми външен хард с 1тб памет. Искам да сложа операционна система на него и няколко големи софтуери. В краен случей, ако не се получи, може да го ползвам само като носител на информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя го взех преди 2 години от емаг точно на Black Friday доста изгодно и до сега не съм имал никакви проблеми.Ако искаш почакай до последния петък на ноември месец, когато мисля, че ще бъде черният петък и провери в сайта им. http://www.emag.bg/v-nshen-hard-disk-wd-my-passport-ultra-500gb-2-5-usb-3-0-vishnev-wdbwwm5000aby-eesn/pd/D3DX6MBBM/ Ако не се бъркам това е моя хард диск купен за 90 лв и го ползвам най-вече за филми, които гледам от телевизора.Има и от същия модел по 1ТБ на какъвто си се спрял ти.Идва си с с гаранция.

 

http://www.emag.bg/v-nshen-hard-disk-wd-my-passport-ultra-1tb-2-5-usb-3-0-sin-wdbgpu0010bbl-eesn/pd/D37GRMBBM/

Редактирано от Torresit0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш задължително USB3 и с максимално дълга гаранция + добавяш щипка цена/цвят/мирис/изглед. Това е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко лаишко питане - външния хард диск от юсб кабела ли се захранва или си има отделно адапртор ,кабел и се включва в мрежата ?

Досега не съм имал външен хард и не се бях замислил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.5" външни дискове принципно се захранват само с един USB кабел. Някои от тях до скоро идваха с Y-образен кабел с втори USB накрайник, който включваш към втори порт за да му дадеш ток, но мисля това е валидно само за USB1 портове, каквито навярно няма да срещнеш повече през живота си и които по спомен не даваха достатъчно ток.

 

На кратко: да, само с един кабел се захранват всички 2.5" дискове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В крайна сметка днес поръчах този http://www.emag.bg/v-nshen-hard-disk-wd-my-passport-ultra-1tb-2-5-usb-3-0-cheren-wdbgpu0010bbk-eesn/pd/D7YGRMBBM/?prod_CMP-41_420_3348и за пореден път се убеждавам, че емаг правят шмекерии :)

 

Пък да видим дали ще дойде изобщо

Редактирано от K4m3n
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че в момента струва 147лв, а ти за колко успя да го поръчаш вчера ?

 

П.п.Първият път като поръчах от емаг на черния петък дойде след около 10 дни и след това съм поръчвал, но са идвали за 2-3 дни и дори ми се извиняват за забавянето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 126,00лв. Днес дойде и за сега съм доволен. Имам два въпроса:

1) В момента имам някакви файлове на харда (виж снимката), ще ми трябват ли, за да ги съхраня някъде или да ги трия?

2) Идеята ми е да го раздела на два дяла, като и на двата дяла да има инсталирани два Windows-а с драйвери и софтуер за две различни машини. Според вас, възможно ли е това, защото никога не съм правил такова нещо?

post-7717-0-17149400-1449059796_thumb.pn

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Аз ги пазя, не ми пречат файловете, едва ли ще стане нещо ако ги изтриеш.

2) Тук трябва да отговори някой, който е по-запознат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

който включваш към втори порт за да му дадеш ток, но мисля това е валидно само за USB1 портове, каквито навярно няма да срещнеш повече през живота си и които по спомен не даваха достатъчно ток.

Реално USB1 не е съществувал. Първият масов стандарт е USB 1.1, който почти веднага е заменен от 2.0.

Съмнявам се някои да е включвал външен диск към машина с 1.1.  Y кабела по-скоро отпада заради намалената консумация на устройствата. Няма устройство, което да не е обратно съвместимо с 2.0. Самият 2.0 като стандарт също няма проблем да осигури необходимия ток, но не всички производители изпълняват (мобилните) си устройства с пълната спецификация на стандарта.

Отделно, едно устройство дори и да работи  без Y кабела си, пак е добре да се ползва такъв, за да се намали натоварването  на захранването на порта. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм "намалявал натоварването на захранването на порта" си от 6 години, през които ползвам външен хард без Y кабела му. Явно ще да се окаже, че порта изненадващо може да работи с максималното си предвидено захранване (поне 6 години, след 14-тата ще видим) [emoji4]

Към автора - как мислиш да зареждаш ОС от външен хард и каква е целта на упражнението? [emoji848]

Файловете на харда не ти трябват. Ако някога ти потрябват винаги можеш да ги дръпнеш от интернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо "изненадващо". "Амортизацията" на елементите зависи от хиляди фактори (основно свързани с топлина), като натоварването по ток е само един от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. За това сигурното си е сигурно:

gSRQVcI.jpg

 

2.5" външни дискове принципно се захранват само с един USB кабел. Някои от тях до скоро идваха с Y-образен кабел с втори USB накрайник, който включваш към втори порт за да му дадеш ток, но мисля това е валидно само за USB1 портове, каквито навярно няма да срещнеш повече през живота си и които по спомен не даваха достатъчно ток.

 

На кратко: да, само с един кабел се захранват всички 2.5" дискове.

 

Wizi прави си напълно, но само когато става дума за (повечето) фабрични външни 2.5" :) Един 7200 rpm 2,5" сложен в external case действително не му стигат  ~4W от единично USB.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 126,00лв. Днес дойде и за сега съм доволен. Имам два въпроса:

1) В момента имам някакви файлове на харда (виж снимката), ще ми трябват ли, за да ги съхраня някъде или да ги трия?

2) Идеята ми е да го раздела на два дяла, като и на двата дяла да има инсталирани два Windows-а с драйвери и софтуер за две различни машини. Според вас, възможно ли е това, защото никога не съм правил такова нещо?

 

 

Да, възможно е и при стратиране на компютъра ще имаш опция да избираш коя операционна система да се стартира.

Редактирано от ivanbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз така го предвиждах, но незнаех дали е възможно. Идеята ми е да се ползва на два различни компютъра, защото софтуерите се бият и за да се избегне това, харда ще го разделя на два дяла, независими един от друг, с операционни системи и драйвери, съответно към който компютър ще се използват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ти е, че дори ако се получи, компютърът ще е мега бавен, нали? Скоростта на четене на данни през USB е в много пъти по-бавна.... Докато ти зареди ОС ще имаш време за поне едно кафе, после програми.... 

Не съм сигурен за приложението и какво налага такова решение, но със сигурност има доста по-подходящо....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, ще го използвам по предназначение тогава, а не както мислех по-рано. Точно от такъв отговор имах нужда, благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Скоростта на четене на данни през USB е в много пъти по-бавна.... ...

Теоретичната скорост на USB 2.0 е 480 Мбита/с което си  е 60 МБайта. Което изобщо не е толкова лошо. Но все пак зависи основно от конкретните устройства как са направени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло колкото и да са големи файловете цялата гимнастика е нелогична за мен. Цялата схема външен хард, с две ОС, ползване на две различни машини и "голям софтуер" (каквото и да означава това в случая) е....... 

 

 

Ако беше дал малко по-ясна информация около целта и нуждата от такова решение щеше да е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвам софтуер за диагностика, който изисква пространство около 100гб. На всеки три месеца се обновява, а самия процес отнема седмица. През тази седмица, аз трябва да използвам нещо и исках да е същия този софтуер на външен носител, като версията не ми е от значение, трябва ми просто да работи.

 

Другия дял на хард диска, искам да имам софтуери за схеми, като Autodata, Elsawin и т.н., а както знаете доста от тях са по 70-80GB. Искам да са на отделен дял, за да не се бият с диагностичните програми, НО дори и да са на същия дял, искам и други диагностични софтуери да използвам, които не са съвместими с първия софтуер, за който говоря по-горе. Всичко това става с различни лаптопи, но имам 5, на които вече нямам почти никакви празно пространство.

 

Като цяло, това ми беше идеята, но ще си го ползвам просто като носител на информация, а може би ще купя друг лаптоп с голям хард.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже и това не е нужно :) Всичко, което ти трябва от това, което чета са 2 виртуални машини :) Никакви други харддискове, никакви външни ОС, никакви чудесии :))

 

На едната виртуална машина си качваш софтуерът, който е несъвместим с първия софтуер.

На втора, качваш каквато и да е версия на въпросния софтуер, която да ползваш докат осе ъпдейтва основната ти версия на програмата. 

 

Всичко работи едновременно, всички са щастливи. Ако ти е малък харддиска го сменяш с по-голям (и SSD) и си свиркаш :)

 

Цялата идея за зареждане на OS от външно устройство е смислена единствено с цел поддръжка на системата, като аварийно решение или в редки случаи за да направиш нещо, което основната ОС не ти позволява. Но да работиш така..... това е абсурд. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 .... Ако имаш лаптоп и с два харда е направо пълно щастие. :)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...