Jump to content

Проблем с А6 - Отказва да пали


MALAVITA

Recommended Posts

Здравейте, колеги :) 

 

Да споделя, днес сутринта при тръгване за работа, А6-та демонстративно не пожела да запали и ме изпрати с такси на бачкане. Реших, че акумулатора е приключил от веднъж ( което ми се видя странно, но възможно ) и затова в обедната почивка отскочих със служебна кола да и дам ток. Давах, давах... нищо не се промени. Колата сърдита си седи. 

 

При опит за палене, завъртане на ключа, не дава никакви сигнали, нито цъка. нито мърка.

На таблото освен на колко километра е колата друго не видях да свети :/ Не иска да се заключва/отключва. Иначе включва аварийни, както и дисплея на навигацията/радио и т.н., (като ти напомня, че ще го държи включен, не повече от 3мин, тъй като двигателя не бачка и тн.) 

 

Пълна мистерия и Неприятна изненада за мен :( Разбрах се с един майстор на близо утре да му я задърпам да я гледа. Но въпреки това реших да ви запитам, дали случайно някой не е имал подобно преживяване. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако волана не се заключва, най-вероятно става дума за проблема с кормилната колона, а иначе при мен беше отказала да пали (ей така изведнъж) заради заминал датчик на коляновия вал, но доколкото ми е известно е нямало драма със заключването, така че се съмнявам да е от това. При всички слуачаи прочитането на грешките е първата стъпка преди да се правят каквито и да е опити за диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми направи впечатление да е отключен волана. Странното, е че снощи при прибиране съм я заключил и сутринта при влизане в колата съм я отключил. Тръгнах рано и бях сънен, разсъних се чак като видях, че има проблем и колата не ме отразява.


надявам се да не е нещо тежко за плащане и да се разреши бързо. Утре ако разбера какъв е проблема и как ще го решаваме, ще споделя. Лошото, е че майстора, който ми е удобно близко последния път дали от неразбиране или чиста алчност се опита да ме пореже с едни 800лв.Та нямам особено спокойствие. Лошото, е че и тези след него не бяха по - различни :/ та ебало си е майката, човек по майстори и доктори да не ходи никога!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-лесно ще е да викнеш някой с компютър да я види ня място, ако въобще стане връзката. защото май не може да се даде на контакт.

 

И да се търди къде няма захранване. Може да е някоя маса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кормилна колона ...най вероятно волана е останал заключен една бърза диагностика на място с вагком ще реши временно проблема :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към момента развитието по проблема, е че като причина се оказа опит за кражба. Изтрили са моя ключ и са си обучили нещо тяхно.  Не са успели да я вземат по неизвестна причина. Са ми обявяват два варианта, единият е 250 лева като към моя ключ се слага някакъв чип. Резултата, е че ключа може да запали колата, но я заключва/отключва през бравата на вратата. Вторият вариант е 600лв. като се поръчва нов ключ, с него вече си действаш както обикновено палиш/гасиш, отключваш/заключваш през дистанционното на ключа и т.н.

 

Честито на печелившите :/ 

Редактирано от MALAVITA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема беше разрешен, благодаря на всички включили се с информация и съвет. Голяма работа е този форум :) 

Много доволен останах от ключарите, недай си боже, ако на някой му се наложи ги препоръчвам. Сервиза им е в люлин, Maximum key service. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи какви пари за какви услуги ти взеха.

600 лева за препрограмиране на имобилайзера с обучаване на нов ключ. В последствие се пробва и ми управи и стария, за което не ми е взимал допълнително. Наприви и софтуерна защи, която би следвало да се избегнат подобни неприятности за в бъдеще. За нея доплатих. 

 

Влади е топ ключар :hilezh:

Абсолютно. От няколкото срещи с него, ми направи изключително добро впечатление. Грамотен, търпелив, с добро излъчване. Разбира много  и е голям пичага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A нов ключ взе ли си - празен?

Първоначално нов ключ ми направиха, старият казаха, че е неизползваем.  След това се виждахме и ми споменаха, че са намерили някакъв начин да спасяват такива ключове и ме питаха дали искам да пробваме да видим, какво ще стане. Опитаха и го оправиха и него. Тоест сега имам един нов и оправен стар.

Редактирано от MALAVITA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новия ключ би следвало да е оригинален, да. На външен вид е същия като стария, с тази разлика че стария е някак по - тежък. И покритието на копчетата е по - гумено. Новия ключ с обучаването му и оправянето на имобилайзер и т.н. - 600лева. В последствие ми оправиха и стария, който бяха казали, че е непоправим. За стария не са ми взимали пари. В порше цената за нов ключ от тях е 380лв., но го чакаш дълго време. Между 2/3/4/5 седмици.... Възможно е разликите м/у стария ключ и новия да идват от това, че стария е издаден с колата 2005г., сега 2015 може би са го попроменили. Има си маркировка от ауди и т.н. Показвах го 1/2 места, казват че е оригинален 100%, не могат да кажат защо има леки разлики с първночалания...

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От порше се чака 5 работни дни за ключа да дойде... Плащат се 360лв за ключа(като вещ) и 59лв за обучение без оглед на това колко ключа обучават към колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Abritus ти е заключил кормилната колона и ти е обучил ключовете. С XPROG се клонира MCU-то на кормилната колона от стара в нова.


Някой знае ли как се свалят ключалките на задните седалки? Трябва да ги сваля да ми ги пренаредят, че с новия ключ не се отварят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От порше се чака 5 работни дни за ключа да дойде... Плащат се 360лв за ключа(като вещ) и 59лв за обучение без оглед на това колко ключа обучават към колата.

За цената може и да си прав, казаха ми нещо от сорта на 358/368лв. и някакви стотинки. С още няколко цени за обучаване и т.н. Казаха ми, че ще падне под 500лв. примерно 470 или подобно, не ми ги сметнаха точно. Същите, от порше, ми казаха, че ключа се чака няколко седмици, като обикновенно се бавят доста. Затова написах  по - горе  - 2/3/4/5 седмици. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...