Jump to content

Въпрос: Downgrade на операционна система от Windows 8.1 Bing на Windows 7


Recommended Posts

Тука ми подариха един таблет.

Toshiba Encore Mini WT7C-100 с Уиндоус 8.1 Бинг

В интернета и съпорта на устройството важат само драйвъри за Уиндоус 8 ... и възможен ъпдейт за Уиндоус 10

 

Искам обаче да го даунгрейдна на Уиндоус 7 ... но при опита си срещам един проблем.

В момента в който стартирам инсталационната програма за Уиндоус 7 и се появят партишъните ми иска някакъв драйвър който не мога да намеря никъде.

Не ми дава нито да ги форматирам нито да ги трия - изобщо няма никакви опции и си иска дравър.

Драйвъра е за някакъв Intel SD Host Controller

На устройството пише че го има актуализиран и инсталиран но не става.

Биос-а е доста орязан откъм функции ... в полето Биос има само EHCI - XHCI мод ... нищо друго свързано със задаване на опции.

 

Ако някой ИТ специалист може да удари едно рамо - ще съм благодарен.

 

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е 16ГБ ССД някакво - на какво да държа - има само Уиндоус на него + Драйвъри и 3 програми :D :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е там че не ми се отваря и разглобява - все пак е чисто ново устройството с 24м. гаранция и не искам да я губя ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако беше варненец, веднага те пращам при гуруто на "операционните" системи, ще те опрай за нула време, ма си далеч :hilezh: .

Ти вземи огледай, ако няма стикер разглабяй смело, кой ще познае!

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че ИЗОБЩО не може да стане. Защото Е таблет, защото УИН7 не е правен за таблети, защото съм пуснал линк в който си пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив.

Има Уиндоус 7 за таблети.

Имам друг таблет с Уиндоус 7 но е 10 инча екран.

И няма да продължавам - Аз питах дали чисто технически има как да форматирам това ССД и да му плясна 7-цата дето имам.

На линка от  grizzly не мога да реазбера в буквален смисъл ... защо не може да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом на мен въпросното гуру успя да ми "сложи" "невъзможната" `98 на таблетче, значи "няма невъзможни неща". :hilezh:

Но щом казват, така е! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то всичко може ама трябва ли?

Доколкото разбрах не е написан от Интел такъв драйвер за по-малък от Уин 8. Така че и да тръгне ще е мъка.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз не разбирам смисъла на това сложно упражнение.

Вин 8.1 си е перфектен. С едно classic shell старт меню даже става 1:1 като седмицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

 

Ако BIOS-а няма Legacy mode, който е необходим за да може въобще да опиташ да направиш инсталация на Win 7 - няма да се получи.

 

Ако форматираш и сложиш друга ОС на таблета, който предполагам ще бъде нелегален - при възникнал проблем с таблета е възможно да ти откажат признаване на гаранцията.

 

 

Както се казва "на харизан кон зъбите не се гледат", а и от този клас таблет не очаквай чудеса все пак.

 

 

Едит: Няма как да downgrade-днеш нещо, което не си upgrade-нал. :)

 

 

Поздрави,
Иван

Редактирано от ivanbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последна сламка е ако се хване инсталацията на джам7 и му се интегрират драйвери за всякакви сд мас сторидж хост контролери...

Тогава е възможно да си намери драйвера... ако и това не помогне... винаги има джам 10 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...