Jump to content

Ксенон на къси и дълги


B0lero

Recommended Posts

Здравейте колеги днес ди дложий 55в ксенон 8000к и съм много доволен та въпроса ми е мога ли да сложа и на дългите ксенон по същоя начин както при късите понеже както всички знаем късите и дългите са на отделни крушки мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, както всички знаем, няма да имаш много ефективна светкавица, и си сложи по-ниско число, например 5000к защото си като патрулка с тия сини ксенони 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А цялата тази работа заради светкавицата а тя няма да е ефективна хм има ли друго решение ? Ако сложа и по малко волтаж например 35в?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само за светкавицата ,другия недостатък е ,че когато минаваш на дълги процеса е по бавничък още повече сега в студеното време ,а понякога си трябва да имаш силна светлина за кратко , затова послушай колегите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм по добре да ми е мирна главата или пък да пробвам с лед но пък ще имам проблем с силната светлина понеже те не отдават кой знае колко светлина пробвах преди на VW Crafrer и резултата беше директно в коша и обратно старите жълти крушки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и резултата от днешния ми монтаж , беше ми за първи път и ми отне около 20мин да сваля фаровете и да ги инсталирам а като цена 19.99£ от ebay , като цяло съм наполовина доволен :D

post-48830-0-46472100-1449779030_thumb.j

post-48830-0-42678000-1449779061_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не пречиш на хората и на теб никой няма да ти пречи , и за затъмнените предни прозорци така ми говориха разни колеги от форума , с 35% на предните прозорци нииикога несъм имал проблем нито с годишен технически преглед (MOT) нито с полицията. Тук не е като в  БГ , да ти е останало само кръщелното и него да искат да ти вземат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за джамовете, ама със сАден китайски ксенон на дългите ше бЕреш ядове...........ще пречиш на хората със сигурност, а и няма да имаш никой на пътя /затва колите с би-ксенон имат и дублираща халогенна ламба за дългите/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариянта за втори китайски hid отпадна разбрах че няма смисъл, затова в крайна сметка пуснах темата , другото ми решение е лед за малко повече пари , нещо от този сорт за 46£

post-48830-0-26219900-1449787218_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги да не отварям друга тема ако си сложа ксенон на късите и в момента фаровете ми се палят като дам на контакт ще имам ли проблем и по бързо ли ще ми горят крушките, че искам да слагам ама не знам за автоматичните светлини дали няма да прави проблем че се палят при контакт веднага 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не само за светкавицата ,другия недостатък е ,че когато минаваш на дълги процеса е по бавничък още повече сега в студеното време ,а понякога си трябва да имаш силна светлина за кратко , затова послушай колегите .

Точно поради тази причина аз пък реших да махна китайския 6000к ксенон от дългите и сложих тези H7 , но да си призная съм разочарован  :icon_sad: Исках да купя крушки, които максимално да се доближават до цвета на късите (6000к), но пак се вижда че жълтеят, а и в сравнение с ксенона са една идея по зле по светене - само дето се набутах с едни 30лв, че и махнах баластите и планките - всичко  :wall:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да дам едно рамо на колета от Англия - приятели ако видите пакистанци и индийци какви коли карат - ксенон на дългите е най-малкото което би било проблем ! Тук ако не правиш проблем - нямаш проблем ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да могат - със шестограм  6мм но могат само нагоре и надолу по спомен - махни решетката около халогена - и виж къде е шестограма за реглаж ! 


http://s19.postimg.org/6pdr9nckz/image.jpg

Долу левият ъгъл е за реглажа - ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се,че пиша тук но да попитам понеже искам да си сваля фаровете за да ги почистя трябва ли да свалям предната броня ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се,че пиша тук но да попитам понеже искам да си сваля фаровете за да ги почистя трябва ли да свалям предната броня ?

 Не е необходимо 

https://www.youtube.com/watch?v=84sZn5IqXjQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги,

 

Да попитам на късите съм с ксенон 6000Kна 55w и искам да направя нещо по въпроса с дългите... че тая жълта светлине е трагична. Какво трябва да напрява за да сложа ксенон и на дългите? И там съм с H1 крушка. Също така какво мислите и за лед крушки на дългите ? 

 

 

 

Редактирано от Dokev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме интересува за LED светлини, без значение къси или дълги, заслужава ли си, какъв модел е най-добър и от къде да търся? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде четох доста добри отзиви за едни ледове от aliexpress, бяха някъде около 60-70$ комплекта, но за Н7. И аз съм им хвърлил око, но сякаш още ме е страх да се хвърля в боя. Някой колега ако е сложил ще се радвам и аз на отзиви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...