Jump to content

USB интерфейс какъв и от къде?


alveks

Recommended Posts

аз си го сложих и след това си ъпдейтвах всичко и не съм имал никакви драми,а и каква друга алтернатива имаш ако не тази на dension, а и зависи какво си взел,аз го взех за почти 600лв и едва ли е цигания точно при положение че ми изписва имената на песните и се контролира всичко от волана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

аз блтута си го имах и си ми работи,но медията е от най най скапаните възможни можеби,само радио и сд, а нямам време и нерви да връзвам АМИ-то,денисона ми го вързаха за 30 мин и все пак предпочитам да случам от флашка,което едва ли АМИ-то поддържа,но всеки си решава сам какво иска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти говориш за блутуут телефон, а аз ти говоря за блутуут музика, която АМИ-то поддържа. Както поддържа и флашка, както и директно да му вържеш iphone/ipod или андроид телефон. Както и се инсталира пак за под 30 минути (или колкото ти отнеме да отвинтиш и завинтиш 3-те винтчета на жабката)

 

И най-важното е че е ОЕМ.

Редактирано от kainy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AMI-тата са много съвместими(от един модел става на друг) и много лесни за монтаж

http://audibg.com/forum/index.php?/topic/176384-%D0%B04retrofit-a4-b8-8k-retrofit-a4-ami-retrofit/


  •  
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямал време да вързва АМИ :) то е вадиш диска и слагаш, няма привързване, нищо. AMI-тата НЕ СА СЪВМЕСТИМИ, тези, които са с парт номера на 8Т0 стават само за А4, А3, Q3, A5. За А6 - не, не заблуждавай хорта, че няколко човека пишат вече какво да си правят AMI-тата и що не им работят :) Иначе ви казвам, че Dension вързан до CD-то може да направи проблем на MMI update-a. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безсмислено е да изпадаме в тази полемика.Къде видя да споменавам 8Т0 ?

И щом от А5 става на А4,А3,Q3, а в моя случай от А8 на А4 казваш не са много съвместими :hilezh:

Редактирано от @Mu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми написал си, че са съвместими, а не всички са. Второ си дал линк към човек, който е купил и сложил на A4 B8, за това казвам да не се обърка някой. Щото са по-евтини на половина за А4 и като видят кирийката някой хора не могат да се запрат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, че е малко повече занимавка да се намери подходящо AMI, пред това да отидеш в Авител или някое подобно и да ти боднат нещо китайско, но когато си говорим за същата или дори по-ниска цена и ОЕМ качество + удобство, мисля че е добре хората поне да са правилно информирани. Ясно е че колегата не е проучил достатъчно преди да направи решението си, но после трябва да се внимава, какво се пише, че стават обърквания. В магазина няма да те отпратят. Ще се опитат всякакси да ти пробутат това което продават. Тук във форума идеята е уж да избегнем такива случаи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги,

изчетох темата, но останах с впечатлението, че клони повече към сравняване на Dension с AMI.

Аз от друга страна бих искал да опростя нещата и да помоля за практичен съвет: къде във Варна или областта, мога да инсталирам USB интерфейс, с максимално качествен звук, без значение на марката? Освен това искам и Bluetooth, за hands-free разговори. Това което виждам като възможности са: AMI, Dension Gateway 500S BT или китайската навигация от едноименния български сайт, обединяваща всичко в едно. Разбира се, AMI е с предимство, но имам много сериозни затруднения да намеря такъв. Също така, предвид, че цената и на AMI и на Dension ще надвиши 600лв., се изкушавам да добавя пари и да инсталирам готовата навигация с поддръжка на USB, Bluetoth и др., но нямам никаква информация за качеството на звука и изпитвам леки резерви към г-н Китаец....помагайте!

Редактирано от ZLefterov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале мале, доближавал се звука до CD, абе то като лашкаш лепа брена и цеца величкович цял ден верно не ти трябва качество, ама AMIто, че и Dension-a ще си свиркат 512-ки мп3 без никакъв проблем, което трябва да е далеч по-добре от CD :) 

 

Иначе който търси намира. Ето ти АМИ за 450лв http://allegro.pl/audi-music-interface-ami-4e0035785b-a4-a5-a6-a8-i6237955139.html Има вече маса коли по морги на части обяви. Все ще има някъде някое АМИ

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам какви пари само се хвърлят за висококачествено аудио ми става смешно. Проблема е че както по-малко от половината от хората над 20 годишна възраст имат перфектно зрение, същото важи и за перфектния слух. Обаче разликата е че със зрението можеш да отидеш на очен лекар да ти го измери и коригира с очила, лещи или лазерна хирургия. Със слуха обаче положението е съвсем различно. Никой не търси лекарска намеса докато почти не оглушее. Няма лекар на който да идеш и да ти направи пълен спектрален анализ на слуха и да ти каже каква е най-малката разлика в честоти които можеш да чуеш, какви са ти границите на спектъра и т.н. И даже да може да се направи този анализ, не съществуват медицински процедури които да ти коригират слуха и да стане перфектен, както е със зрението. Съществува само една много примитивна процедура - продухване, но тя има само временен ефект.

 

Така че когато някой каже че аудио системата му е перфектна за него, можем да сме 100% сигурни че е така.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тука проблема е, че сме 2016 година и никой не пише дискове :) Аз диск освен на плейстейшъна другъде не съм ползвал от години... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом знаеш за лепа брена значи ти слушаш ;) това освен в кръчма на друго място не слушам,в колата на 15 инча бас с двукомпонентни говорители и  усилватели на обща мощност 2.6kW се слуша само техно,хаус и черно и за да ти изпреваря глупавия въпрос дали марката е тъндър примерно,ще ти отговоря че не са,а е lanzar heritage i lanzar vibe всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пиша дискове.... 500 лв за АМИ просто няма как да ги дам в тоя живот и да получа същото качество на звука...

Аз пиша дискове.... 500 лв за АМИ просто няма как да ги дам в тоя живот и да получа същото качество на звука...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисковете са отживелица поне за мен,най малкото защото ей сега ми харесва дадена песен,буташ флашката и я имаш,а иначе нов диск,нови пари за диск и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не печеш flac-ове, а mp3-ки нищо не постигаш... На Bose-то като си надъна Spotify-a и няма никакви грижи, освен че трябва да таксувам хората с билетче за концерта :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно какъв е крайния резултат че да тръгне в аудито, въпроса е източника с какво качество е... Мр3-ката в каквото и да я конвертираш си е мр3-ка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай ай ай по-леко :) Удобството е несравнимо, един път в месеца да пека диск хахаха то вече няма лаптопи със записвачки, това е мъртва техника. Кайну за флака баце на 10 годишен шлеп ми те блендичките на тия бозета от прах и промяна на температурата ти вкарват повече шум от колкото разликата в енкодинга :) Като добавиш и тотално към 50 липсващи щипки по колата сметката става сериозна. То ясно, че ралзиката повечето няма да я направим просто е далеч по-удобно да засиля една папка на една флашка и да слезна с нея в колата от колкото да пека диск после да го хвърля и тн. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти да видиш как не мога да си запиша диск с навигацията щото дори в работата новите машини за без СД :). С удоволствие ги бях забравил, ама ей на...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...