Jump to content

табло от S3 на А3 1.9 131 ASZ


k0ky

Recommended Posts

Здравейте, интересувам се възможно ли е да се сложи километражно табло с големия фис дисплей от ауди с3 на ауди а3 1.9 131 к.с. 2002 година. Освен обучаване на новото табло, нужно ли е да се прави още нещо? Как стоят нещата с оборотомера и с лампата за подгревните свещи при таблото от с3? В cars.bg намерих и такава обява - http://www.cars.bg/c1465634
(надявам  се колегата няма нищо против,че му споделям обявата)

Нямам голямо желание за бензиновото табло, но от 2 месеца търся дизелово и все удрям на камък. Ще се радвам хора които са правили тази интервенция да споделят опита си :)

Редактирано от k0ky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След обучаване на таблото оборотомера ще показва вярно с тази разлика,че е разграфен до повече обороти.Тъй като бензиновото табло няма индикация за подгрев,ще ти светва друга индикация(не помня каква беше).Единственото нещо е,че ако досега си нямал борд комп. ще ти трябва ръчката с бутоните и съответните букси,за да заработи борда.Естесвено,че ще трябва и да се свържат кабелите по правилният начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизелово табло само някъв ментак от ибей, ако има изобщо. С-ка с дизелов двигател просто няма, съответно и табло за такава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След обучаване на таблото оборотомера ще показва вярно с тази разлика,че е разграфен до повече обороти.Тъй като бензиновото табло няма индикация за подгрев,ще ти светва друга индикация(не помня каква беше).Единственото нещо е,че ако досега си нямал борд комп. ще ти трябва ръчката с бутоните и съответните букси,за да заработи борда.Естесвено,че ще трябва и да се свържат кабелите по правилният начин.

За ръчката и буксите знам, ако се досетиш за индикацията драсни да ми кажеш точно коя е. Поздрави и весели празници! :) 

Дизелово табло само някъв ментак от ибей, ако има изобщо. С-ка с дизелов двигател просто няма, съответно и табло за такава :)

Наясно съм, че няма бензинова с-ка. Аз искам да сложа табло от с3 на дизелова а3 :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бяхме сложили бензиново табло на нашата а3-ка врменно докато намеря дизелово с големият фис.Светваше някаква жълта индикация вместо подгрева,която я има само при бензиновите модели.Беше някакво съкращение от рода на ABS,ESP и т.н. Просто не си спомням какво беше.Съжалявам. :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бяхме сложили бензиново табло на нашата а3-ка врменно докато намеря дизелово с големият фис.Светваше някаква жълта индикация вместо подгрева,която я има само при бензиновите модели.Беше някакво съкращение от рода на ABS,ESP и т.н. Просто не си спомням какво беше.Съжалявам. :nixweiss:

0_original.jpg?v=1313500284000 

За това в ляво ли говориш?

Но това не свети постоянно нали? Само ако има проблем със свещите?

Редактирано от k0ky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Днес намерих табло то с3, но ме притеснява друго. На таблото от с3 има 3 букси, а на моето имаше само 2. За какво служи третата букса която е в средата ( в сив цвят) ? Възможно ли е да е за контролиране на борд компютъра, защото лоста за чистачките ми е обикновен ( без копчета за борда) ? При пробата всичко си тръгна, но нямах възможност да запаля колата, защото таблото не е обучено.
Прилагам снимки на моето табло и на това от с3.post-73264-0-27823600-1454178023_thumb.jpost-73264-0-71877400-1454178012_thumb.j

post-73264-0-71877400-1454178012_thumb.j

post-73264-0-27823600-1454178023_thumb.j

post-73264-0-71877400-1454178012_thumb.j

post-73264-0-27823600-1454178023_thumb.j

post-73264-0-71877400-1454178012_thumb.j

post-73264-0-27823600-1454178023_thumb.j

Редактирано от k0ky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивата букса е за борда.Ако искаш да работи,ще трябва и лоста за чистачките да се смени.

Къде са снимките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не съм направил нещо както трябва.. - това е таблото от с312644661_943479745699389_908610981269413

това е моето - 12654305_943479802366050_220631672998368

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Част от кабелите отиват към лоста за чистачките,други са за ауточека,за отворени врати и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Третата букса е за дисплея и чековете, лостчето и т.н. както е казал колегата. Кабели няма какво да изкарваш. Инсталацията се преправя съвсем малко, за добавяне на кабели не съм сигурен. Трябва ти букса. И кой е тоя, който толкова му се е досвидяла една безполезна букса, че да не ти я даде към таблото... Намери си буксата, а ако искаш сам да си го направиш ще потърся един PDF с инструкции как да си подмениш таблото и ще го пусна тук. Баси зверско изстръгнатото табло!!! Изпочупени са му всичките крепежи/ушички............ Това как ще дрънчи и то нонстоп, ако не може да се захване добре.



Това табло с FIS (щото такова нещо като full FIS няма) с две букси ми намирисва на умрял Jaeger, дето ще му береш ядовете до някое време. :hilezh: Успокой се малко. Трите букси са стандарт и са си точно за нещата, които са споменати по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо е нужно да хабите S-ковите части

Защото трудно се намира дизелово VDO  с голям FIS.Аз го търсих близо месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намира се за месец с голямо постоянство и точни хора. Не че нещо, ама на S-ката таблото ми е толкова грозно, че ще трябва да карам с пликче на устата нонстоп. Иначе се сменя плаката с такава от дизелово и всичко е 6.

Колегата, където му "хабим" частите. Не виждам с какво тоя кенеф S3 е повече от A3, че да не мога да си ползвам части от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Иначе се сменя плаката с такава от дизелово и всичко е 6." Ето ти начин как да имаш дизелово табло от S3.

Недей така. Смяната на плаките не води до нищо друго, освен до грешни показания.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако познавате точните хора

Това е човека,който ми помогна:

http://audibg.com/forum/index.php?showuser=54265

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...