Jump to content

Домашно кино 5.1


Recommended Posts

On March 21, 2016 at 11:37 PM, ogip said:

 

TX-NR609sklep.jpg

 

П.П. дали няма да му ходи една Плиска нa HDMI :rolleyes:

 Тва кат мойто бе.

Я кажи успя ли да подкараш спотифай-я, че аз лично се отказах вече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 217
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Няма грижи, нека дойде и го огледам.

 

Повече имам колебания за тонколоните, понеже ще са без разделителни филтри, дали да си ги правя сам, или да кихна 100-150лв за изработка + тест на АЧХ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, redalex написа:

 Я кажи успя ли да подкараш спотифай-я, че аз лично се отказах вече :)

Пристигна.

За спотифая - сейм шит. Направих си акаунт, на ресивъра дава логин ерор.

Хубавото е, че хваща онлайн всички БГ радиостанции.

 

Тръгнах да ъпдейтвам фърмуера по нета и си ева мамата... Дръпна го, почна да качва и изби какви ли не грешки, спря видеото, изби ме студена пот, добре че менюто на екранчето му работеше, още няколко неуспешни опита, накрая рестарт от щепсела и файл от сайта на USB - стана. Като казвам няколко опита - много бавно става - 20-30 мин, в общи линии в това ми мина вечерта по опознаване. Имам ненужен докинг за ай-под. Нямам калибровъчен мик.

 

Алекс, какъв е твоя модел точно?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ONKYO HT-S9700THX 7.1 THX I/S Plus Home Cinema Package

 
 
Визуално не вицдам разлика с това твоето - май само имаш дупка за голям жак за слушалки, а аз не, но това май е разлика САЩ/ЕУ модел.
При мен апликейшъна на спотифай на Онкиото ми казва да погледна някакъв сайт - там гледам - трябва да мина през телефона или компа, ама не се получват нещата. Съответно ползвам блутут, но пък там работят само предните колони.
 
 
Жоро Ирл, може и безплатно но на няколко песни чуваш реклами.
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Са ше ме караш да си купувам андроидска шитня ли?

 

 

Как ти се зове апликейшъна, че за айфон има 3-4 приложения?

 

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

036876687.jpg?r=0

036876689.jpg?r=0

 

Я кажете комбинацията от цветове, допада ли ви? 

Имам малко резерви към Stone ефекта, може би ако е по-тъмно сиво, ще е по-добър контраста. 

Събирам мнения. ;)

Редактирано от Joro Irl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би наистина трябва нещо по-контрастно. Може и да е нещо цветно - примерно тъмно червено.

 

Купи си soundcare "хапчета". Ще усетиш подобрение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Изравям темата с 2 въпроса:

 

1. Как мога да усиля сегашната антена на радиото (която е просто една жичка) или какво да си купя, че да хваща читав сигнал без шум?

2. Някой да продава читав рисийвър 5.1 за прилични пари?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. По принцип коаксиално кабелче и антена близо/извън прозорец. Ако пак не стига - активна антена за УКВ обхват (FM). Интересно, моето Онкио си лови екстра с въпросното кабелче в стаята... Имаш и опция за онлайн радиа.

2. :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ща онлайн.

Приемникът и антената са близко до бетонна стена и в шкаф и предполагам, че за това сигналът не е окей.

Дори съм разменил антените с един Pioneer, защото неговата е по-голяма, но пак има смущения на разните станции.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Някой нещо да издум(к)а за този Marantz NR1506 (колко е маранц в сравенение с едно време... Само Туфата може да бълбукне, но...):

 

4876055ld.jpg

 

Търси се:

 

- Звук през HDMI (DTS-HD, Dolby TrueHD)

- Пастру на 4к и Full HD 3D контент, ъпскейли не ща

- Голям плюс - изключване на всякакви предусилватели и еквалайзери на звука, с цел слушане на някаква сносна стерео музика

- Около 1к леффа, не давам повече за такъв тулуп

 

Някой... нещо... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поръчах подобен тулуп (може би си видял в другата тема) ама от Англия. Доста се чудих за това моделче на Маранц, но в крайна сметка предпочетох Денон-а (страхотни ревюта, а и донякъде визията). В момента върви и великденска промоция и Денон-чето x2300w излиза 350 паунда +  доставката до Бг. 

Това, което си загледал е 280 паунда тук

Редактирано от fx rookie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това ме възбуди да се замисля за смяна на настоящия ресивър...

350 паундака е доста добре сякаш... :)

Пирфектну!

Маркирам го и следя, благодаря! :biggthumpup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста добре в сравнение с цените у нас, а и по принцип се харчат около 400 английски пари, сега са малко надолу. Аз поръчах от питъртайсън, но в ричърсаундс е същата цената. Ще доставям с Габиели. Маранца няма как да е грешен избор, но ако искаш виж и някое ревю на Деноните. По-стария модел x2200w е почти същия, но за съжаление е изчерпан, а рефърбишд или на старо гони пак 300 паунда. 

 

п.с. Сега видях, че на линка който съм ти дал към сайта на ричърсаундс е за покупка  в магазин и онлайн не може да се поръча. В питертайсън цената е малко нагоре за Маранца - 300 паунда - цък

Редактирано от fx rookie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4/14/2017 at 7:47 PM, Cornu©opia said:

 

Някой... нещо... ?

Като свързаност е ок, като звук е трагичен. Освен, че е тип думкаща Сони цветна уредба е и слаб.

С външен усилвател, свързан като крайно стъпало е перфектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Купих си 5.1  Sony sa-wms325 . Искам да я ползвам за озвучаване на  помещение , тип магазин. Нямам схема на свързване и  не ми е съвсем ясно дали не пропускам нещо...На пръв поглед ми изглежда, че трябва да захраня с ляв и десен канал към входовете IN за сателитите и от там съответно към out  да свържа  тях , и допълнително да подам сигнал отделно само за буфера. С какво да го свържа и как не съм съвсем сигурен ,за да свири прилично. 

 

$_1.JPG

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...