Jump to content

Домашно кино 5.1


Recommended Posts

Привет.

 

Не разбирам особено от аудио частта, но искам да взема домашно кино за домЪ. Предлагайте решения.

Ходих в Технополис, там ми предложиха Харман Кардон - за 3 бона. 

По принцип уважавам марката, ама нещо за тая цена не съм сигурен, че това е нещото което търся.

 

Понеже до момента не съм имал такава система ме интересува може ли да се направят така нещата, че да нямам хиляди дистанционни (каквито вече имам за Булсат приемник, ТВ, Епъл ТВ4)

 

ТВто е LG и до колкото разбрах взимането на домшано кино от въпросната марка би имало някои предимства...не помня точно какви.

 

До колкото разбрах имах готови варианти на 5.1 домашно кино, има и такива дето сам си ги събираш. Някой има ли представа кое какви предимства и недостатъци има?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 217
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И аз съм на чуденка по темата, като не ми трябва плеър, харесал съм това http://www.technopolis.bg/bg/Home-Theatre%27s-Sets/Home-Theatre%27s-Set-HARMAN-KARDON-HKTS-30W/p/37329 , но за да се подкара май си трябва плеър.

Другия ми вариант е саундбар, примерно http://www.technopolis.bg/bg/Soundbars/Soundbar-SAMSUNG-HW-J6502/p/31781 .

Целта ми е само за по-добър звук, но и аз не съм много в час с аудиото и за сега само набирам мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саундбарът го мислих и аз, ама не е същото.

 

Реално блу рей може би никога няма да гледам. Просто ми трябва системата готова, а не да купувам колони, усилватели и тн по отделно.

 

Тук са фенове на Онкио:

http://home-audio.toptenreviews.com/home-theater-in-a-box/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално и аз гледах системите, особено тези с по около 1000w.

Но реално няма да мога да ползвам тази мощност и се разколебах.

Над мен живеят музиканти, които всеки ден слушам как свирят на пиано и се разпяват, та какво ли ще им е ако аз гледам тв на такава система.

За това сега залагам на търсенето на качество с не голяма мощност, което да е постоянно on,  а не само за филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля, че е по-добре да се вземат колони и усилвател отделно.

Даже колоните могат да се вградят в стените и да не се виждат кабели и нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат ми си взе на Сони блу рей 5.1 и е много прилично.  Свири повече от добре, свързва се с HDMI към телевизора и се работи само с дистанционното на ТВ. Когато пуснеш ТВ-то директно тръгва и домашното кино. Има си блутуут и може да плейва от телефони, лаптопи и други, директно през него. Струваше около 400 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално и аз гледах системите, особено тези с по около 1000w.

Но реално няма да мога да ползвам тази мощност и се разколебах.

 

Мощността е последното нещо, което ме вълнува.

Повече се интересувам от качеството на звука и уреда.

 

Шнуре, поради особеностите на дивана и жилището при мен, няма да има проблем с кабелите - т.е. лесно ще ги скрия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, за вграждане в стените и тавана.

Абсолютно чисто да е и нищо да не се вижда.

Само не знам с акустиката как ще стане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал да погледнеш и безжични варианти най-малкото защото не мисля, че си заслужава да опашеш половината хол в жица, колкото и скрита да е тя.

 

Ако техниката е същата марка като телевизора ти има огромна вероятност да си спестиш едно дистанционно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трявба да си ги навържеш нещата, взел съм си Sony Bravia, домашно кино сони и ползвам тъпото близу с камодул. Едно дистанционно, телевизора ползва бравия синк да си пусне киното, качеството на звука е много добро. Два бона телевизора и пестин леа киното :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не. В жицата е баш качеството. Стига с тоя уайърлес. Губи се качество, има латенси, има смущения, висока цена...

И тея уайърлес сателити не са като блутут колонка-кутийка с батерия, за телефон. Искат си захранване. Демек пак кабели. Губи се смисъла.

 

Който е бил съобразителен когато е строил/ремонтирал си е прекарал кабели под паркета или первазите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво губене на качество при техника за "тези" пари, хайде моля те. 

 

Лейтанси има, но не е страшно и с него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На wireless-a ползата е, че не прекарваш кабелак, аз си вградих жицата в гофре под замазката, под паркета в стената и тн, но това е защото правих основен ремонт, на готово жилище wireless-a си е благина. Латенси не би трябвало да има, щото ако се разминава осезаемо говор и картина е зверски неприятно, би трябвало дас е коригира софтуерно?? Освен това говорим за кино - гледаш филм слушаш музика на съраунд, няма нужда за изхвърляне по темата за качеството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах имах готови варианти на 5.1 домашно кино, има и такива дето сам си ги събираш. 

Купи си компоненти от аудио производител. Единствения аудио производител, за които се сещам да прави и телевизори е Сони. Но цените на хубави сони компоненти са друг клас:).

 

Класически и достъпни марки за ресивъри са Денон, Маранц, Ямаха, Pioneer, Харман.....

 

Не знам какво искаш да постигнеш, какво ще ползваш за източник.....

Има интересни "кастъм" варианти - примерно плеър OPPO със закачени крайни стъпала, който се палят само при наличие на сигнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да постигна това, че да имам готин звук и добър surround ефект.

ТВто е на около 280 см от мястото на което седи "зрителя".

 

Бях се загледал по това: http://www.technopolis.bg/bg/Home-theaters-BLU-RAY/Home-theater-BLU-RAY-LG-BH-9540TW/p/33678

 

бтв мислех задните да са безжични, но наистина не е проблем при мен да са с жица - мога да я скрия доволно добре.

 

 

ревюто на горното домашно кино е впечатляващо добро:

http://www.trustedreviews.com/lg-bh9540tw-review

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В технополис-Младост има стая за слушане. Там може да разбереш защо има такива разлики в цените.

Напъни се малко и вземи примерно един Онкио ресивър с Таной колонки. Примерно серия Eyeris.

 

а ето и една тема от английския аудио-форум: http://www.hifiwigwam.com/showthread.php?85700-Speakers-for-a-Poor-Person

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ето и една тема от английския аудио-форум: http://www.hifiwigwam.com/showthread.php?85700-Speakers-for-a-Poor-Person

 

Спийкърс фор пуур персон?!?! :huh:

Що обиждаш Сашко така? Сега ще се ядоса и ще поръча три милиона вата 18.1 колонки облицовани с бяло злато и диаманти :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал да погледнеш и безжични варианти най-малкото защото не мисля, че си заслужава да опашеш половината хол в жица, колкото и скрита да е тя.

 

Ако техниката е същата марка като телевизора ти има огромна вероятност да си спестиш едно дистанционно. 

Не е нужно да е същата марка. Имат си връзка през HDMI и няма проблем едното да командва другото. При брат ми телевизора е Samsung, а домашното кино Sony ;) Аз имам Sony усилвател на 10 години 5.1 и със смарт дистанционното на Samsunga си управлявам домашното кино, но има един IR extender, който не всеки телевизор има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма нужда от такова изхвърляне. 

Това ако е изхвърляне:)

 

Другото предимство на система с нормални фронтални колони е, че това може (и обикновено са) да са си пълноценни стерео колони, с добавени сателити за съраунд. Повечето ресивъри (с изключение на най-най-евтините на съответната марка) имат изходи от предусилвателя за включване на външни стъпала.....

Т.е. позволяват съвместяване на отделна стерео система (при наличие на стереоусилвател с вход за крайното му стъпало) и домашно кино без загуба на качество и удобство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В готова 5+1 система, каквато иска масона, едва ли ще намери добро хайфи стерео. За гледане на филми, дали е за 1000 лв, или 2500 все там. Ако ще надгражда хубав ресивър със стерео колони до 5+1 е друго нещо, но като че ли той няма желание за такова. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се търси сносно звучене, не е хубаво стаята да има гладки стени и теракот на пода, иначе дори монитори по 10к да се разположат, амплитудно честотната характеристика (АЧХ) става като развълнувано море. Колкото повече мебели, етажерки и чупки - толкова по-добре и по-малко стоящи вълни/резонанси. Тонколоните трябва да са на разстояние от стените и пода (да речем половин-един метър), най добре на стойки, вместо окачване по стени. За жилищно помещение съм забелязал, че по-равномерно се получават ниските честоти при едноточков източник - субуфер и сателити с лоу-пас филтри - по-малко анихилации на акустичните вълни под 100-200Хц.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Раковска мисля, имаше магазин на "Музикална къща Фактор".

Що не се разходиш и до там?

Редактирано от edinak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...