Jump to content

Домашно кино 5.1


Recommended Posts

  • Отговори 217
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

До колкото разбрах, имаш хубав усилвател с тонколони за слушане на музика. Домашното кино ще го ползваш за гледане на филми от апле тв-то. Ако е така за чии са ти тия 7 сандъка от горния линк? Отделно ще трябват стойки за тях. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това безжично ли е?

С жици си е до колкото виждам.

Само пише, че може да му пускаш сигнал по блутут.

 

Мартинич, като взема домашно кино ще си пускам музика през него (поне така планирам). Сегашния Пионер с две колони сигурно ще отиде я в спалнята, я в офиса.

(ей това е: http://www.pioneerelectronics.ca/POCEN/Home/Home-Theater-Systems/IS-22CD- купих си го 2002ра с пари, които бях спестил от бригада в САЩ - скъп спомен ми е) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да е обидно? Задните сателите трябва да са на нивото на останалите ОТ в системата.

 

Това пък от какъв зор? :huh: Там прелита някой друг звук или се чува музичка някаква и толкоз. Въобще никакъв смисъл не виждам да е дори близко до нивото на останалите колони, сиреч предните две.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото тембрално колоните е хубаво да са еднакви.

Разбира се писани правила в домашното аудио няма. Всичко е пожелателно и зависи от нивото и възможностите на слушателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мартинич, като взема домашно кино ще си пускам музика през него (поне така планирам). 

В такъв случай, око да види ръка да пипне, както Стоян (robobug) каза. Планирай и едни хубави слушалки. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(ей това е: http://www.pioneerelectronics.ca/POCEN/Home/Home-Theater-Systems/IS-22CD-  скъп спомен ми е) :)

Щом е скъп спомен го запази. Но си купи нещо по-висок клас. За бюджета, който си отделил има прилични възможности - не го профуквай за шарени кутийки.

При тази информация (че новата система ще се ползва и за стерео) комплекта на Онкио не ти върши работа - трябват ти по-големи фронтални ОТ, които да могат да работят и без субуфър.

 

Само с четене в нета няма да стане - обиколи няколко музикални магазина. Чуй и висок клас системи, надвишаващи десетократно и повече бюджета ти - не за друго, а за да се ориентираш какво трябва да търсиш при прослушване от система, която ти е в бюджета.

Избягвай "техно" магазините (стаята за слушане в технополис е приятно изключение).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекс няколко пъти спомена, че не му е проблем нито кабелите, нито бройката на съндъците. Според мен онкио-то ще му преизпълни нуждите на 101% На мен ми харесва.

 

Тези КЕФ имат две особености - не могат да възпроизвеждат ниските честоти (сравнение с големите ОТ на КЕФ) и са за близко слушане.

Физически не мисля, че е възможно да изкарат 40Hz на -3db.

Това са монитори и са за близко слушане. Благодарение на дизайна на бокса и прецизно настроения фазоинвертор (52Хц) колонките нямат проблем да възпроизвеждат до 40Хц . Срезът се определяше на -6 dB по спомен.

 

http://www.stereophile.com/content/kef-ls50-anniversary-model-loudspeaker-measurements#OFMYrEqFDUAvShOP.97

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да тълкуваш измерванията имаш над 10Дб спад на 40Хц спрямо средите. И не забравяй, че измерванията обикновено се праавят на метър.

Погледни и третата графика, която дава на говорителя спад от над 20Дб. А този огромен пик на порта около 50Хз обикновено е свързан с чудовищни времезакъснения или просто казано с бучене на баса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кисело, кисело, колко да е кисело? Физиката си е физика. Не се е променила последните 1000 години.

Ето примерни ОТ, които звучат добре, от реномиран производител (който няма ширпотеба компоненти) и са със средна цена около 8-9к лева:

http://atcloudspeakers.co.uk/hi-fi/loudspeakers/discontinued-loudspeakers/scm40/

ATC SCM 40, 23kg: Frequency Response (-6dB): 48Hz-22kHz

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси батките сте - само ме коНплексирате - нищо не разбирам от ватове, омове, ампери, херци и тн...

 

Ще обиколя магазините и ще слушам и каквото ушето каже.

Сега почнах да ровя за разположението и излиза, че 7.1 ще е проблем за моя диван...горе долу схемата е такава: 

http://www.the-home-cinema-guide.com/best-speaker-placement-for-a-difficult-room.html#axzz3xITGPYwA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходенето по магазини няма да ти помогне изобщо. Обратно на мнението на robobug по-горе, посещението по магазини, шоурууми, стаи за слушане и подобни може да те ориентира какво да очакваш от дадена система в максимално добри условия, акустика, настройки и т.н. Твоята стая не е такава. (NB: robobug разбира много повече от мен по темата, просто не съм много съгласен с практическата стойност на подхода на меломана в случая :))

 

Най-важното в твоя случай е да намериш разбиращ човек да ти каже къде може да се сложат колоните и какъв тип да са (floorstander, bookshelf, etc.), че разположението и акустиката на помещението на картинката не са прости. Съответно чак тогава да търсиш колонки, които пасват на необходимото за монтажа. Нямам идея колко добре ще стане surround sound без достатъчно място зад sweet spot-а. Както са писали в темата, две колони отстрани на слушателя може би ще свършат работа.

 

От рисивъра ти трябва едно единствено нещо -- Audyssey MultEQ XT (или някакъв аналог). За ламери като мен това е единственото спасение. Колоните звучат коренно различно със и без него (най-грубо казано е еквилайзер отделно за всяка колона, т.е. пуска ѝ тестов сигнал и мери с микрофон какво се чува, като определя и разстоянията до говорителите, за да настрои силата на звука). Всичко останало е според вкуса ти и няма общо със звука -- DLNA, мрежи, gapless flac, квото се сетиш.

 

 

 

Ако сега трябваше да давам 1500-2000 лв за 5.1 система, сигурно щях да си взема следното (след съвсем кратко търсене, просто като ориентир, т.е. не само не познавам техниката лично, само по документи): Като основа рисивър Denon AVR-X1200W за 1000-1100 лв + може би ето този комплект JBL (review whathifi) за 1119 лв. Излиза над това, което си дал горе, но не чак толкова много. По-нататък ако решиш и има къде да се сложи, и субуфер.

 

Със сигурност има и много други добри варианти, но първо се консултирай със специалист за колоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, Бат Пеше, радвам се че се върна.

Пък човека да си купи каквото го кефи и майната и на акустиката. Ще остарее още малко и всичкото HIFI ще замине в кофата. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младежи, от известно време си търся някакво устройство което да свири самостоятелно Spotify, някой нещо? Към момента свирката ми е Onkyo TX SV646 и две колони Pioneer CS7070. Но не е проблем и всичко да се смени. Държа на стерео, най много да е плюс суб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има хора, които чуват различно с двете уши, възрастта им филтрира високите до 14-15Кхз...но пак познават и търсят добрия звук:)

 

Ходенето по магазини няма да ти помогне изобщо. 

Съгласен съм, че едно "обикаляне" е доста объркващо и може да завърши с "майната им на тия глупости"....но единствената алтернатива е да се чете в нета.....което също не помага, ако не е видяно "на живо".

 

Като спомена Audyssey (и други подобни) - различните версии имат различна резолюция....като най-ниския клас няма управление за канала на субуфера.

Този Денон като клас е перфектен за описаните нужди....

Но ако за стерео може просто да се добави един усилвател за 200-300лв, който да вдигне качеството на системата с 1000-2000лв :), то при ОТ нещата са малко по-трудни - трябва да се сложи още един чифт предни ОТ - което не е практично.

Обикновено "комплектите" са направени за да работят подкрепени със субуфер. Задния басрефлексен порт в случая създава неудобство за разполагане на телата в "стандартна" стая.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се разходих до тези: 

http://besthifistore.com/product/1634/onkyo-ht-s9700thx-7-1-thx-i-s-plus-home-cinema-package.html

 

Тази система конкретно не я видях, защото си седи в кашон в склада.

Видях и чух нещо подобно с по-големи колони. Свири супер разбира се, като дори ме притесни, че е доста силно за нуждите ми. Но така или иначе съседката отдолу ме влудява с тропането си в 7 сутринта та мога да ползвам колоните за отмъщение и да й намеквам, че не е зле да намали дънданията.

 

В магазина на тези пичове видях и как въпросната система е настроена с някакво Коди, което пуска всякакви филми (на български).

 

Иначе това 7.1 не било с одисей а някаква си система на Онкио, която сама си регулирала звуците според дистанцията на колоните.

Така ми каза човекО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение как се нарича системата за калибриращия микрофон - в клас около 1000лв всички ресивъри имат такава.

 

Не знам дали си им споменал, че искаш да слушаш и стерео с тази система.

 

При прослушване задължително иска да ти пусна системата в стерео режим - т.е. 2-канален източник, който да излиза на предните две ОТ. После искай да ти пуснат евтин усилвател - нещо под 2000лв с тези ОТ. Ако не намираш разлика.....си щастливец :)

 

 

Магазини (стара тема, но връзките са актуални): http://forum.setcombg.com/%D0%B0%D1%83%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0/28114-%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B0%D1%83%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B8-%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D1%83%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B0.html

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, Бат Пеше, радвам се че се върна.

Пък човека да си купи каквото го кефи и майната и на акустиката. Ще остарее още малко и всичкото HIFI ще замине в кофата. :zustimm:

 

Хехе, никъде не съм ходил, но просто следвам правилото "По-добре да си мълчиш и хората покрай теб да си мислят, че си тъп, отколкото да кажеш нещо и да ги убедиш извън всякакво съмнение" :D

 

@robobug -- напълно съм съгласен с всичко, което казваш. Просто исках да наблегна, че се ходи по магазини и се чете детайлно в нета СЛЕД като прецениш в общи линии какво ти трябва.

 

Ограничението в случая е шантавата форма на помещението, като има и куп изисквания, които нямат нищо общо с акустика, звук, и т.н. Гледайки схемата, къде например ще се сложат двете предни големи ОТ (floor standing)? От практическа гледна точка, не мислейки само за акустиката? Едната върху масата за хранене, другото извън входа ли, за да са достатъчно далеч една от друга? И дори да се вмести голяма колона до масата, колко пъти ще бъде бутана, ритана, размествана, вкл. кабелите ѝ, и съответно какъв ще е резултата за Hi-Fi звука? Кои от "стените" са всъщност прозорци, и как се отразява голямата стъклена площ върху акустиката? Какво става със звука в нишата, където е масата за хранене?

 

Може би оптималният вариант (като баланс между качество на звука и ежедневна пригодност) е нещо с bookshelf колони, които да се монтират някъде нависоко на стойки на стените, плюс субуфер в ъгъла срещу телевизора (или зад него, ако има място?). Просто това не е стандартната правоъгълна стая, където всеки говорител може да си отиде на мястото без да пречи. Все пак предполагам стаята ще се ползва и за други цели, не само за слушане на музика и гледане на филми.

 

Чак когато се решат тези въпроси, е време да се ходи по магазини, да се четат отзиви в нета и прочее. 

 

 

Btw, аз в голяма степен съм от "щастливците". В смисъл, нямам супер слух, но въпреки, че усещам разликата между система за 1000 лв и за 100,000 лв, съм съвсем доволен от нещо за около 2000 лв. За ежедневна употреба. Виж, когато (добре де, ако някога :P) стана мулти-милионер, сигурно ще си направя в имението една стая за гледане на филми, една за слушане на музика и тогава може да се мисли за сериозни инвестиции. За "нормален" апартамент с всички шумове от съседи и прочее, инвестицията в супер-Hi-Fi просто не смятам, че е оправдана. А и да не говорим за фактора "гости с малки деца", ако колегата няма свои (не се познаваме лично).

 

Onkyo системата дето колегата е дал, също изглежда супер като параметри и възможности. Стига да отговаря на физическите изисквания за монтаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че схемата, която пуснах я намерих в нета и е подобна на моя случай, но размерите не са такива.

Няма да има мебели/колони за местене, но определено 7.1 ми идва в повече. Вариантът на тази система (Онкиото) е да му махна две колони и да си свири 5.1 :)

Другите две ще ги пусна към Пионерчето примерно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. явно вече си си го харесал и си търсиш оправдание :)

 

Махането на две колони обаче май не е добра идея, особено при неправилна форма на помещението те със сигурност биха подобрили surround ефекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, има много приятни за слушане DTS.

Направо се преоткриват любими изпълнения...

Чудя се примерно Бийтълс дали са ремастърирани, или са записвани и запазени оригинално на много канали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бат'Пешо, не си търся оправдания ич ;)
Сигурно ше го взема защото е готина системка и на супер цена. Единствено се дразня, че не съм свършил с ремонтните дейности и ми е рано за монтаж на хоум тиътър система, ама сърце юнашко не трае!


Sent from your grandmother's kite

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младежи, от известно време си търся някакво устройство което да свири самостоятелно Spotify, някой нещо? Към момента свирката ми е Onkyo TX SV646 и две колони Pioneer CS7070. Но не е проблем и всичко да се смени. Държа на стерео, най много да е плюс суб.

Повечето нови ресивъри и мрежови плеъри имат Spotify connect, но трябва да си премиум клиент. Или взимаш нов стерео ресивър или къвто и да е, или плеър само или чакаш за апл тв евентуално да има апп, което ще е най-евтиното решение.

Сонос в другия, пак скъп вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...