Jump to content

Домашно кино 5.1


Recommended Posts

 

Ето такъв купих от ибей на добра цена : 

http://www.amazon.com/Bose-CineMate-Theater-Speaker-System/dp/B005OB1TU0

 

Стъпи ми на малко под 500$ с доставката. По буфера има 2-3 драскотини но така или иначе не се виждат при мен.

За тази цена и аз ще го отнеса. В магазина го гледах, че е към 3000 лева и нещо не ме зарадваха.

Иначе доста ми харесаха Bose 5.1 системите ама там отиваме на много дебело.

 

Ако скоро ходя пак до САЩ може да се огледам от там дали да не домъкна нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 217
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 Погледни из бест бай-овете, тоя като бидвах за него го имаше на мнооого по-ниска цена в тях отколкото навсякъде другаде. 

 

За тия пари е добре, далече е от качествено 5.1 но става. 

 

 

@Schnure тука за ресивър и колони мисля има доста по подготвени хора, аз съм ламер.  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то тва е един говорител с бас каса, за гледане на филми едно бюджетно 5.1 ще докара повече кеф при всички положения. Съраунда си е съраунд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате не мисля че някой го успорва това. Добро заключение.....  :hilezh:

 

Зависи колко шЕ е бюджетно, тия до 5-600лв не бих казал че са по-добри от точно тоя саундбар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bose са ширпотреба пластмасова и не свирят много добре.

Аз бих взел някакъв ресивър onkyo, marantz, denon, две хубави стоящи колони за стерео ако има място и отделно два съраунда, център и евентуално съб. То има сигурно и цели комплекти такива. За 2-3 хии лева ще се направи доста прилично бюджетно комплектче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да си сглобя двулентови колони от, да кажем, колони за озвучаване на автомобил и да им направя коруба от МДФ или нещо подобно.

Дали ще са по-добри от 'фабричните' такива?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То за моженето - може, ама.... Изчисляването на тонколони е доста сложно, отделно ако се гони качество следват доста донастройки. Не става просто да се затворят някакви високоговорители в някакви тела. Повечето високоговорители за автомобили са доста посредствени. "2-те им ленти" са наполовина безсмислени - идеята на многолентовите тела е да се избегне доплеровия ефект при трептенето на една и съща мембрана с ралични честоти. Обаче при високи честоти, когато така споменаваната от мен дължина на вълната, достигне 2-3 см поставянето на 2 източника на звук един до друг създава доста анихилации, същото както и при повече от един бас в жилищно помещение. Бих споделил някакво мнение, вместо да нахвърлям нещата отгоре-отгоре, но ще си загубим времето. Нека Алекс подметне някакъв бюджет и насоки какво е харесал и да коментираме кое би било добро, или не, според ТТД.

 

Аз лично му препоръчвам ДЪРВЕНИ колони. Ако ще е само за масонско слушане на музика - 2.0 + грамофон към рак-а, ако ще за удоволствие и универсално  - 5.1. Дали колоните ще са активни, или ще е отделен ресийвър, няма значка - по-важно е какво излиза от най-кривящата част - електроакустичните преобразуватели - демек тонколоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш плановете на добре свирещи такива и вземеш достатъчно добри говорители, може и да са по-добри. Просто да сглобиш един сандък с две дупки и автоговорители, ще си далеч от купешки такива, даже за същите пари, за които са ти излезнали на теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би му меча, нищо не разбирам от това.

Препоръчай тогава рисийвър и тонколони дървени, плийз!

Поне 5.1. И то по-добро ли е от 7.1?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е къде да идат тия няколко хиляди?

https://www.madisoundspeakerstore.com/2-way-speaker-kits/scanspeak-rediscovery-loudspeaker-kit-pair/

 

Хубав кит за две колонки (с автомобилни говорители :)). Сложи ДДС, умножи по 2-3 в зависимост от каналите, добави дърводелска работа и материали за кутиите.....ако се заиграеш с качествени компоненти във филтрите.....

 

На пръв поглед са скъпи, но трудно може да бъдат бити от готови колони за двоен и троен бюджет.

А да проектираш и изработваш озвучителни тела с говорители от 20-30лв......просто няма нужда 

 

 

В линка, който съм дал към английския форум, се обсъждат перфектни за домашно кино колони.

Не е никакъв проблем да се купят и втора употреба.

Ресивър е хубаво да се купи нов по две причини:

- поддръжка на най-новите технологии и формати;

- гаранция - ремонтът на ресивър е по-близко до ремонт на компютърно дъно, отколкото до ремонт на усилвател.

Приличен  ресивър от масова марка струва около 1000-1100лв в БГ.

Марките се споменаха няколко пъти, но ето пак (редът е произволен): Denon, Marantz, Pioneer, Yamaha, Onkyo, Sony....

 

Аз лично не виждам смисъл от субуфър при наличие на прилични фронтални колони в малко жилищно помещение.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи има много голям избор, ма не знам какво се продава в БГ. Ето тези са хубави и евтини и са светове пред платмасовите модни дизайнерски боклуци http://www.amazon.com/Pioneer-SP-PK22BS-Theater-Speaker-Package/dp/B00IK8I9K2?psc=1&SubscriptionId=AKIAJM4NKIQGABP2PIRA&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B00LBI88IQ&tag=thewire06-20&ascsubtag=WC3252&th=1

Аз съм с marantz ресивър за видео, Cambridge audio амп за музика и warfedale diamond 10 серия колони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бюджет точен няма.

Да кажем, че ще съм ок с цена до към 1600 лв.

Много съм фен на музикалните джаджи на Pioneer! За Онкио също чета доста хубави отзиви, но не съм ги ползвал.

Sent from your grandmother's kite

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо се провъзнасят марки само... Има си конкретни модели и характеристики. Убеден съм, че повечето от нас не биха разпознали звученето на висок клас китайци и някои от прехвалените, с вързани очи. Мога на бас да се хвана...

 

Изборът на рисийвър/плеър/усилвател нека бъде според функционалните му възможности и интеграцията с останалата медия, което се зачекна по-нагоре. От него се иска в случая мощност, за да може да въпроизвежда висока динамика (не сила), без нелинейни изкривявания. Последните са части от процента и са сравнително незначими за непрофесионалното ухо и с оглед на десетки пъти по-големите други изкривявания на озвучителните тела (до няколко процента) + недостатъците на помещението. Останалите параметри съм сигурен, че ще останат незабелязани и ги пиша второстепенни.Изборът на колони го разделих още горе на 2 вида, според нуждите:

- хубаво 2.0 с качествени монитори

 

Много удачно решение за ценители на звука, в бюджетен (за аудиофилите) вариант:

 

- 5.1 с дървени колони, пълноспектърни фронтове, с възможност за лоупасс, при 5.1, с оглед на съображенията, които изброих по-горе. Марки и избор не съм ровил, но бих казал мнение за постнати модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз примерно не бих препоръчал монитори за домашна употреба и наслаждаване на музика да речем.

А пък мощност ще се иска при усилвател, в зависимост от чувствителността на говорителите...

Редактирано от Spunky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с мониторите е малко маркетингово. Принципно това трябва да е възможно най-високия клас ОТ откъм звукови качества....но може да е лишен от естетическо оформяне. Примерно активните монитори на ATC: http://www.sweetwater.com/c405--ATC--Active_Monitors

 

В случая  KEF LS50 са колонки за близко слушане, които са лишени от ниски честоти. Предполагам, че за задни сателити ще са перфектни.

 

За домашно кино хората казват, че е хубаво озвучителните тела да имат еднакъв тембър или просто казано - да са с говорители от една серия.

 

Убеден съм, че повечето от нас не биха разпознали звученето на висок клас китайци и някои от прехвалените, с вързани очи. Мога на бас да се хвана...

Аз бих се хванал на бас, че няма човек, които да не направи разлика между две озвучителни тела при пряко сравнение:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувствителността на тонкoлоните е между 85-105 db/w/m. По-ниската стойност е обикновено специфична за Hi-Fi системите, по-високата е за тела за обществена употреба. Мощността е необходима, поради нелинейното съотношение на децибели към електрическа мощност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувствителността трябва да те интересува само ако ползваш лампови усилватели или целиш озвучаване на големи пространства.

За "домашна употреба" на практика няма значение....дори нискочувствителните озвучителни тела могат да накарат един  транзисторен усилвател да свири по-добре:)....или по-скоро обратното - високочувствителни тела да не свирят добре с транзисторен усилвател на минимална мощност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@robobug, трябваше да съм си легнал вече, ама ще се пресегна към компа - тия монитори съм ги слушал лайв и ей така бях :huh: В един приятел са.

 

Съвсем приятно, меко и стегнато си се чуваха честоти към 40 Хц в ниския диапазон. Колоните бяха почти в средата на помещението, на стойки и без излишни резонанси. В общи линии останах доста очарован от цялостното звучене. Доста обидно за КЕФ-четата е да ги причислиш към задни сателити, прочети още малко за тях :) Разбира се въобще не са за домашно кино и Миле Китич :)

 

По втория въпрос - човешкото (любителско) ухо "хваща" ниво около 1% нелинейни изкривявания. Масовите тонколони си мачкат често по повече + хармоничните такива. Ясно е, че няма 2 еднакви. Имах предвид, че малко хората се превъзнасят и си внушават разни неща + култа към марките ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да е обидно? Задните сателите трябва да са на нивото на останалите ОТ в системата.

Тези КЕФ имат две особености - не могат да възпроизвеждат ниските честоти (сравнение с големите ОТ на КЕФ) и са за близко слушане.

Физически не мисля, че е възможно да изкарат 40Hz на -3db.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мернах това в софийски сайт- изглежда приятно.

http://besthifistore.com/product/1634/onkyo-ht-s9700thx-7-1-thx-i-s-plus-home-cinema-package.html

Sent from your grandmother's kite

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...