Jump to content

Домашен рутер между 50 и 100лв


Recommended Posts

Нещо в рутера тогава може да не е като хората. Кога последно си му ъпдейтвал софтуера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 224
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В началото на годината, като го взех. Гледам че има нов по-пресен, но съм скептичен че ако го ъпдейтна нещо ще се промени. Това е единствената карта , която има проблем с този рутер. Всички други устройства с които се връзвам не са имали такъв проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейтвай, ъпдейтвай. Може да бекъпнеш конфигурацията преди това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейтнах преди половин час... Ама вече нямам сили да сменям картите и останалите простотии. Ако утре след работа съм в настроение ще пробвам пак :)

 

п.с.

надявах се че с ъпгрейда ще се запазят настройките, ама нейсе... после трябваше да търся рутера, че да се връзвам с кабела за него та да ги правя наново...

Предният рутер (бъфало) не съм му пипал софтуера от сума години. Работи та се къса.. Единственият му кусур е че не поддържа N стандарт и за това отиде в провинцията да си изживее старините там...

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги ъпдейтвам до последния софтуер защото стават чудеса по някога. Обикновено след ъпдейт винаги има подобрение което понякога е значително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, nicoldy said:

Ъпдейтнах преди половин час... Ама вече нямам сили да сменям картите и останалите простотии. Ако утре след работа съм в настроение ще пробвам пак :)

 

п.с.

надявах се че с ъпгрейда ще се запазят настройките, ама нейсе... после трябваше да търся рутера, че да се връзвам с кабела за него та да ги правя наново...

Предният рутер (бъфало) не съм му пипал софтуера от сума години. Работи та се къса.. Единственият му кусур е че не поддържа N стандарт и за това отиде в провинцията да си изживее старините там...

 

Ако не стане и новия фърмуер сега се сетих едно друго нещо. Аз имам една broadcom карта която не може да се оправя с променящите се канали на Wi-Fi-то (когато рутера е настонен на Channel: Auto). Затова винаги когато използвам този лаптоп трябва да забивам рутера на определен канал - обикновено 11-ти за 2,4 GHz и 48-ми за 5 GHz. Симптомите са обсолютно същите - свързва се без проблем, взема си IP адрес но трафик не прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май моята карта е еднобандова. Вчера, преди ъпдейта на фърмуера, рутера беше забит на първи канал. И всички опити са правени срещу него. Ще пробвам довечера и 11.

Благодаря : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблемът се крие във вида криптиране на ВиФи-то, което не се харесва на мрежовата карта на лаптопа. Разцъкай различни настройки, виж за проба без никакво криптиране дали няма да пожънеш успех за да потвърдиш теорията ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, nicoldy said:

Май моята карта е еднобандова. Вчера, преди ъпдейта на фърмуера, рутера беше забит на първи канал. И всички опити са правени срещу него. Ще пробвам довечера и 11.

Благодаря : )

на кой канал е мрежата по никакъв начин не може да ти повлияе на проблема. Wizi много умно те съветва да махнеш паролата и да пробваш да се свържеш. Иначе ако картата не поддържа n стандард, сложи wifi мрежата на рутера на някой друг (b или g) - да не е на ауто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днешните тестове с некриптирана връзка и забит 11ти канал, при ъпдейтнат фъруер на рутера, не показаха по-различен краен резултат. В същото време към телефона се връзва и работи както трябва при същото криптиране и без конкретен избор на канал...

Ако тръгне някой ден линукс от флашка, ще пробвам и с него, дотогава - пас.

 

П.с.

Благодаря на всички за жокерите :bia:

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/bcmwl/+bug/688146

 

Пробвай да изключиш някакъв power manager на картата ако има такава опция под XP. Второ пробвай да направиш телефона хотспот и да се вържеш към него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лаптопът е непрекъснато закачен към захранването и не би трябвало power management-a да е пробема, поне според някакви майкрософтски сайтове.

Връзването към телефона е пробвано неколкократно със 100% успеваемост и пълноценна връзка. Ако беше power management-a проблемен, предполагам че нямаше да се закача и към телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избягвай комбинираните варианти..b/g/n. Пробвай само на един стандарт на 2437 или 2462 честота. Последен вариант хващаш лаптопа и отиваш в някое кафене или мол и тестваш на друг рутер как се държи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам опция само някой от стандартите. Имам избор - b/g или b/g/n. Пробвам само с втория вариант, понеже заради N съм си взел и тази карта. Ако тръгне само на  b/g, то не ми върши работа, понеже и старата карта си работи с тях, а по този начин ще спъна останалите устройства вкъщи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

КоУеги, имам нужда от съвет по темата относно рутер до 100 лв...като може и нещо от продавалник да се търси

 

Q57WIX2.jpg

 

 

Казуса е следния..оптичния интернет минава през покрива и стига там, където е отбелязано на разпределението. Опции за разместване няма, нито за дупчене по фасадата..та въпроса ми е какъв рутер да си взема, за да имам по-добра скорост, достигаща до настолния ми компютър..плащам за 100 mbps, но не получавам точно толкова в момента, понеже съм с най-обикнвоен TP-Link за 20 лв. Къщата се намира на доста безлюдно място и на близко не се хващат други мрежи от комшии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако всичкия ток минава през един електромер можеш да пробваш с Powerline. Ще е най-лесното решение за читав, жичен интернет, мисля си аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам през един минава..ама това Powerline нищо не ми говори..как функционира, как да го приложа

Редактирано от bonevstiliyan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-кратно описано прехвърля интернета по електрическата мрежа като това се осъществява с едни малки кутийки, които ги включваш в ел. мрежата като на първата подаваш интернет, на втората го "изпращаш" към устройството, което желаеш. Доста лесно и добре работещо решение като цяло. Изискването е обаче да минава през един ел. кръг за да могат да се "виждат" двете устройства.

 

Останалото си го гугълни ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"През един електромер" е бая заблуждаващо описание на технологията. Понеже ако се окаже трифазен тоя електромер, ще има мрежа, ама друг път :hilezh:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върпоса е дали идва трифазен ток до къщата. В моя апартамент например (и другите в кооперацията) трифазен ток идва до таблото над входната врата на апартамента. Обаче до контактите отива само монофазен. Просто различни стаи са включени за различни фази на таблото и нямат връзка една с друга.

 

Разбира се мога да свържа всички контакти само за една от фазите и това ще реши проблема.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая схема с пауърлайните работи ако клиентите са на една и съща фаза. Ако е толкова невъзможно по друг начин да се реализира ... вероятно ще стане с един суич или кабел между два адаптера на две различни фази ако са наблизо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...