Jump to content

Съвети за озвучение на A4 B5 след премахване на Bose


ghostdog

Recommended Posts

Какво не му харесваме на суба...аз съм го слушал и ми харесва толкова колкото и 10" Nordica, и двата са били в затворен обем. Останалото дали ще е ML2500 или Нордика, според мен е въпрос на вкус и пристрастия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е авант.

 

От интерес да попитам, как се стигна до избора на този суб? Кой го препоръчва?

Помогна ми един приятел, защо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Доволен съм от конфигурацията, на практира е точно това, което исках - ъпгрейд на заводската система, без изхвърляне и без да става някаква страшна вибрираща дисковете в колата. За начало ще пробвам само с предна линия, в момента решавам кой ще прави кутията за суба. Кабели също са избрани, но нямам линкове за тях. Подбираме изолация в момента, за нея ще пиша допълнително.

 

Колега всичкото хубаво, ама за да разбереш най-точно какво искаш и какво би ти харесало, ще е хубаво да намериш някой първо да ти пусне нещо. Музика не се избира по каталог, а с ухо и гъзомер..от компоненти до компоненти има мнооогоо голяма разлика, от сетъп до сетъп има също...аз когато избирах за моята кола държах на точно определени неща, за музиката, която харесвам и която слушам през повечето време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съласен съм, но има и една друга малка подробност. Свиренето на сегашната система е ок за мен, просто исках да се усили леко и да се ъпгрейдне леко. Както писах и в началото, не искам да правя дискотека, не искам да става кола за състезания или за мерене на пишки. Искам като се возя да си свирука неща и да се кефя. Говорих с няколко човека и стигнахме до извода да се ползват тези компоненти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дискотеката и силната музика нямат нищо общо с качествения, плътен, наситен и стабилен звук..като за последното просто си трябват хубави компоненти, които да ти гарантират тази стабилност на системата, а точно там има мнооого избор и различен подбор..затова те питам. Ама щом вече е решено значи очакваме изпълнението и да кажеш на края как се представя 4-ката 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест компонентите, които са подбрани не са ок? Защото от това да ходя да слушам други направени коли в предишния твой пост преминахме на подбиране на компоненти. Ако някой има забележки и няма против, нека ги сподели, имаче само си лаламе. Искаше ми се да намеря правена а4 б5, но такава около мен няма. Съмнявам се, че някой може да подбере идеалните компонемти за себе си от първия път, какво остава за случая, когато се подбират такива за друг човек? В крайна сметка, ако не ми хареса, ще се променят компонентите, но ми се искаше да стъпя на някаква основа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не коментирам компонентите, а че можеш много по-лесно да избереш кое е по-добре за теб, като чуеш 2-3-4 коли...тогава само ти ще знаеш кое ще ти хареса най-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как по-точно? Всичко, което мога да чуя е готово, как да разбера от готов проект, коя част от него ми харесва и коя не? Все ми се струва, че еднакви компоненти на различни коли ще звучат по различен начин.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби,

Добри компоненти за непретенциозен слушател си взел.
Аз в моето А4 съм със същите 13см говорители и съм много доволен от тях. Много по-добри от Бозе-то в А6цата.

 

Към останалите - силно се съмнявам, че ще си пуска музика от ФЛАК или някакъв друг lossless формат, още повече от оригинални дискове. Вероятно ще вирука някоя флашка с МР3ки, преко сили 320ки.

За това компонентите които е избрал Боби са прекрасни.

Втелясването в музиката е като втелясването в мощността на ДВГ и тн. - винаги има по-добър варянт, въпроса е какво е финансово оправдано.

Боби - изолацията във вратите е важна, знаеш го, но имай предвид, че само матерялите от Авител/Авал за цялостна изолация са към 1300-1400лв - тва като информация ако си мислил всичко да изолираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ,че хубавите компоненти са скъпи е много вярно,но в никакъв случай не важи оправданието "той ще слуша флашка".Разликата м/у среден клас и най-евтиното се разбира за няколко мин слушане било то дори и на радио хоризонт. 

За мен е престъпление да караш плеър с DSP с  фабричните филтри. А за филтрите на тея хертзози всичките чаркаля от филтъра струват колкото един кен хубава бира .И да не си помислите че храня хертз като цяло важи за всички компонентни около 200 лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби - изолацията във вратите е важна, знаеш го, но имай предвид, че само матерялите от Авител/Авал за цялостна изолация са към 1300-1400лв - тва като информация ако си мислил всичко да изолираш.

До изолацията не съм стигнал още, че тази седмица ми е лудница. Уж си взех отпуск, за да посвърша малко лична работа, а то стана мазало. 100% ще се направи на вратите и багажника, за другото ще видим как ще го мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съласен съм, но има и една друга малка подробност. Свиренето на сегашната система е ок за мен, просто исках да се усили леко и да се ъпгрейдне леко. Както писах и в началото, не искам да правя дискотека, не искам да става кола за състезания или за мерене на пишки. Искам като се возя да си свирука неща и да се кефя. Говорих с няколко човека и стигнахме до извода да се ползват тези компоненти.

Не мога да го разбера човек който си маха оригинална музика и набива такава сума само да му свирука леко а да не иска да е дискотека.Нищо лично към автора просто мое мнение.

Съласен съм, но има и една друга малка подробност. Свиренето на сегашната система е ок за мен, просто исках да се усили леко и да се ъпгрейдне леко. Както писах и в началото, не искам да правя дискотека, не искам да става кола за състезания или за мерене на пишки. Искам като се возя да си свирука неща и да се кефя. Говорих с няколко човека и стигнахме до извода да се ползват тези компоненти.

Не мога да го разбера човек който си маха оригинална музика и набива такава сума само да му свирука леко а да не иска да е дискотека.Нищо лично към автора просто мое мнение.

Съласен съм, но има и една друга малка подробност. Свиренето на сегашната система е ок за мен, просто исках да се усили леко и да се ъпгрейдне леко. Както писах и в началото, не искам да правя дискотека, не искам да става кола за състезания или за мерене на пишки. Искам като се возя да си свирука неща и да се кефя. Говорих с няколко човека и стигнахме до извода да се ползват тези компоненти.

Не мога да го разбера човек който си маха оригинална музика и набива такава сума само да му свирука леко и в същото време да не е дискотека.Нищо лично просто мое мнение.

Съласен съм, но има и една друга малка подробност. Свиренето на сегашната система е ок за мен, просто исках да се усили леко и да се ъпгрейдне леко. Както писах и в началото, не искам да правя дискотека, не искам да става кола за състезания или за мерене на пишки. Искам като се возя да си свирука неща и да се кефя. Говорих с няколко човека и стигнахме до извода да се ползват тези компоненти.

Не мога да го разбера човек който си маха оригинална музика и набива такава сума само да му свирука леко и в същото време да не е дискотека.Нищо лично просто мое мнение.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има плеър с процесор и 3way active system - смисъл от пасивни филтри = 0, т.е. няма да се ползват.
Компонентите като идея ги дадох аз, т.е. дадох на автора 2-3-4 варианта от различни производители, на тези се спря той, тъй като съвпаднаха почти напълно с първоначалната му идея.

Към поста на колегата над мен - това значи ли че всички които правим системи за по 3000-5000лв+ стремящи се към качество и баланс, SQ и SQL, а не типичния думкалник тип селска дискотека в Голф 3-ка ака СПЛ, сме бунаци ?!

То има и слушалки за пари струващи колкото едно ауди и колони, които са по 10 000лв, а свирят добре само на тихи и средни нива ?!
Разширете си малко мирогледа, колеги, не съдете само по собствените си разбирания като най-правилни и обективни - на вкус и цвет товариш нет ;)

ПС: Този суб си избра колегата, аз предложих като варианти и ДЛС Нордика 10" както и ГЗ 10SQX. Цените не ги коментираме, защото както аз, така и колегата, така и много други колеги в това хоби, всеки ползва някакви отстъпки някъде, така че не съдете директно по сайтовата цена ;)

Редактирано от Lenin89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...