Jump to content

Основен ремонт на с3 БАМ +леки доработки


JDM as Fuck

Recommended Posts

  • Отговори 124
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В неделя ще се сваля халдекса да се види дали е заварен или нещо друго , а през седмицата ще се смени съединителя взех ново масло за скоростите дейба 31лв литър (без отстъпка)....URL]URL]20161112_102156_HDRYEkFa1a_sredna.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/5/2016 at 8:11 AM, JDM as Fuck said:

http://prikachi.com/images.php?images/671/8953671X.jpg...http://prikachi.com/images.php?images/672/8953672r.jpg Ето снимки на тези неща които доидоха но проблема , е че не мога да ги качвам в темата ... Ролките от 1вата снимка тежът 600грама общо , а цената им е 300лв !

Колега, тези ролки от 'eBay' ли ги взе? 

Ако да, не се доверявай на всичко от там.
Tози комплект го мернах между 40-70 £ плюс доставката.
По-добре да пробваш/рискуваш - с тези
Относно съединителя, така и така се ориентираш предимно в Англия за части, обърни внимание също така и на Drive Torque Stage 3 Clutch

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах отначало като исках фиданза гледах съединители на драйв тоуркьо и Спец но цената излизаше доста солена за едно дисков съединител към 2000лв в най-добрия вариянт(до стеич 3) , а да не казвам ,че за тези пари има 3 дискови съединители , а пък и аз не гоня неземни коне и за това гледах комплекти и този съединител ми е 550 паунда комплект + лагер помпа и нови болтове и е с 4 години гаранция или 60 000км ! А относно ролките тях ги взех пак от ебеи но от Германия и тези ролки който си постнал дори са по леки със 110грама и най-вече тази на коляновия вал е по-олекотена , защото другите са еднакви но вече е и късно... Тази седмица ще се монтират и няма време да продавам тези и да чакам доставка на нови... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

След като на 10 декември ще са при мен частите (биели и сонда) въпроса е такъв , че не съм се интересувал как се монтира тази сонда имам впредвид къде се включва в компа или на др място ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сондата трябва да си идва с уред и инструкция за монтаж. Хубаво е самата сонда да се монтира по следния начин за да се избегне проблемът с конденза и бързото изгаряне на датчика.

Untitled.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За датчика ще го монтирам на мястото на оригиналния на даунпаипа но той предполагам дава някаква информация на компа и затова питах дали не отива в компютъра :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера вечерта се повозихме и давам газ на колата и само свисти спрях и се чува , че губи вакум и гледам маркуча скъсан ...20161126_220559NLLhQPk_sredna.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги колко бара прави сток с3 , че ми стана интересно дочух за 1.1 сток но ми се вижда доста тя с чип колко ще е 1.5+

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тъка подараците за коледа доидоха макар и малко подранили :Д Пък за коледа ако стигнем и да мапнем колата ще е още по-добре ! url]url]url]url]20161210_183208.jpg20161210_183307.jpg20161210_183319.jpg20161210_183409.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навъртяхме едни 1000км и е време за нещо по-добро в маторя...20161218_160817.jpg

Редактирано от JDM as Fuck
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

url]Весела коледа на всички първо и аз днес си направих коледния подарък даже остана малко инза утре20161225_163504.jpg20161225_173958.jpg

Редактирано от JDM as Fuck
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи впечатления , е че полусъединителя е малко труден за уцелване в 99% от тръгванята тръгвам рязко и се появи малко шум от маховика на празен ход но не е болка за умиране , а до ролките разлика немога да хвана ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

1 въпрос към по знаещите та нали имам гарет гт3576 ар студена 65 и 100мм за към филтър т3 туинскрол и ар 1.05 топла перките не съм ги мерил та взех го и бях решил да е със стреет валове на кат камс но за сега валове няма да има та въпроса е това турбо без валове имали смисъл да го слагам не искам мега лагваща кола ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тоя 1.05 АР дали ще е лагава според теб? Лично мое мнение е, че от гт30 нагоре нещата си отиват на към състезателна кола, неприятна за ежедневно каране. Дори и да сложиш валове, не знам колко ще ти помогнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С валове и хубав туинскрол колектор щея завъртя ама за сега валове няма тъка , че ще се продава и ще се взима друга ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

От какво може да пренадува освен маркуча от Н75 до гейта , самия Н75 ако се повреди ще пренадува ли или мембраната на гейта е заминала ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре щея закачим да видя дали няма някаква грешка принципно съм проверил маркуча от Н75 до актуатора и е здрав вчера свалих от друго 1.8т клапан Н75 и промяна нямаше и актуатора не е блокирал движи си това е което съм проверил единствено което ми идва на ум клапана Н75 тази букса която идва и се включва в него дали има ток там не знам дали тя го оправлява ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачих вчера колата на диагностика и беше натрупала доста грешки изчистихме ги и покарах колата 1 час и се върнах да видим дали ги трупа пак но имаше само 1 грешка температурен датчик на турбото за изгорелите газове , а пък той е на еено тъкова удобно място ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колата е разглобена и ще се събира чак когато събера части за 400/450кс !

Турбо прецисион 5431е т3 .63ар втулково 500кс капацитет

Всмукателя е преправен с голями портове 

Цяла изпускателна система custom Йордан Стоянов 76мм

Инжектори сиеменс дека 630цц с 4баров реголатор

Блоу офф и гейт турбосмарт или тиал

Всмукателен вал от адр изпускателния си е стоковия 

За блока още се колебая дали да остане със сток бутала 9.0:1 или строук на 2.0литра

Гарнитура глава метална  Аthena/Cometic

Арп за главата

034 мотор спорт тампони 

Главата (аеб) ще се портва допълнително най-вече откъм изспукателя 

Помпа деатуеркс болт он 265л 

Турбо пътища на 63мм

Имам и един жокер ако турбото дойде голямо (без строук) !

Към тези части съм се запътил !

Настройка на оригиналната електроника в Хеед най-вероятно

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Поръчани части :  турбо / блоу офф тиал q 50мм версия 2 лилав / гейт турбосмарт хипер гейт 45мм 35пси пружина (2.4 бар) / инжектори deatshwerks 650цц и гарнитура глава Athena 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...