Jump to content

Моля за мнение за Ауди А3 2.0ТДИ 170кс. 2006г.


Recommended Posts

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11454021123162474&slink=cq729l

 

това е колата.от 1месец си търся а3ка.разбрах,че не трябва да е 1.4тфси и 1.9тди 105кс. от новите

моля за плюсове и минуси на конкретната обява/кола.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересен цвят, предния халоген долу е запотен, най-вероятно влиза влага от някъде (спукан, счупен), някой може да ти кажат, че е постна, не им обръщай внимание ;) има ксенонче, черен таван с панорама, кожа, голямата навигация, пера и автомат, мрежа, по-мощния мотор, трябва да се внимава с него, заради дюзите сименс са, но може да е минал акция и да са подменени, аз лично бих я гледал и се пазарил за цената с 1000 лева надолу и отнасям...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Занам за проблемите с веригите на 1.4TFSI,но какви са проблемите на 1.9TDI-105 к.с,освен че са по-бедно обурудвани,тъй като гледам въпросния мотор,само че в шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 TDI няма изразени слабости...води се най-безопасния и сигурен избор сред дизеловите агрегати от този клас на VAG.

Иначе, при него важат обичайните болежки за всеки един дизелов мотор, но нищо особено и страшно.

 

Sportback-ът от обявата изглежда интересно и горе-долу прилично- ако търся подобна конфигурация бих му обърнал внимание..като разбира се, няма да имам големи надежди пробегът да е реален. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И липсата на мулти волан и парктроник, да не те притеснява (може да се добавят в последствие, ако имаш мерак), по-скоро, ако имаш възможност да се проследи историята на колата, да се видят дюзите сменяни ли са по акция, и на DSG-то маслото сменяно ли е на всеки 60 000 километра и последно кога е правено това, ще си спестиш по нататъшни главоболия...

Редактирано от Ropotamo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ambiente изпълнение, силно нереални километри. Нищо чудно и да е преживявала нещо или да има проблеми.

 

За сверяване на часовника колко вървят Sportback с такъв двигател и година в извора: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?isSearchRequest=true&scopeId=C&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&doorCount=FOUR_OR_FIVE&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&maxFirstRegistrationDate=2007-12-31&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=8&ambitCountry=DE&fuels=DIESEL&minPowerAsArray=110&maxPowerAsArray=KW&minPowerAsArray=KW

 

Забележи и пробега на най-евтините, както и екстрите (или липсата на такива).

 

Иначе:

1.4 TFSI няма болежки, ако е сменяна веригата (може да се провери в офиц. представителство и/или сервизната книжка). Иначе е просто риск, без да е речено, че непременно ще има проблем

 

1.9 TDI - няма никакви известни хронични проблеми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от автосалона казаха,че нямат нищо против колата да отиде до представителсво на Ауди.там нали ще кажат дали е реален пробега или не !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма да кажат. Ще ти кажат кога и на колко км за последно колата е влизала в техен сервиз. А ти на база на това ще си направиш изводите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само докато е сервизирана там, вероятно до преди 8 години.

Едит: Още по-кофти практика е джамбазите като върнат километража да минат да сменят една крушка с новия и да видиш него при проверката... Тая кола се подготви психически, че е поне +100к . Ако ти харесва, вземай и сервизирай с пробега няма да разбереш много.

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте сравнявали  цени с Мобиле.Де , защото ако нашите търговци купуваха от там, до сега да не е останал нито един...За търговци цените са други !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и като видиш 2008 110к 2015 150к какво ще разбереш....

 

Че колата е на очевадно неясен пробег и с голяма вероятност на доста повече от 150 000, щом няма данни между 2008 и 2015. :)

 

Стига сте сравнявали  цени с Мобиле.Де , защото ако нашите търговци купуваха от там, до сега да не е останал нито един...За търговци цените са други !

 

Разбира се. Търговците купуват от Уругвай, получават 85% търговска отстъпка от пазарните цени плюс Сникерс ако купят поне 3 коли (а нашите "крупни" горублянски търговци винаги купуват от 100 коли нагоре), транспортът им до България е безплатен, в България нямат никакви разходи по изключително рядко очуканите коли продавани за износ, а на Горубляне висят както риболовците за риба - за едната усмивка. Резултатът - една и съща кола без никакъв фалш и измама като дойде в България струва на половина на пазарната и цена в Германия. Блажени са вярващите. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А според теб ровят по цял ден по сайтовете като мобиле и аутоскаут и търсят нещо на половин милион, да му върнат километрите и да ги докарат в БГ ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. Купуват се масово само евтините екземпляри (на голям пробег, с естетични и функционални забележки, удари). Евтиното е най-търсено в родината, а и отстъпката за коли с проблеми и забележки - най-голяма тъй като ремонтът в чужбина би бил скъп. Оправят се евтинко и козметично тук (или проблемите просто се маскират) и се пускат с подновена визия и километраж. Това е масовия случай, добре дошъл в България. Това се търси, това се предлага. Никой не пита за сервизна история, никой не пита за реален пробег, никой не съди за измама. Важи само цената.

 

В най-най-най-оптимистичния и силно теоретичен случай, след сериозна отстъпка (за покупка на повечко бройки) една кола би струвала тук точно толкова, колкото и там. Няма никакъв начин да струва по-малко. Иначе ще идват немците да си ги изкупуват обратно :D  :stupid:

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ми говориш за някакви частни случаи, а това не е БИЗНЕС , кола по кола...Много си далеч от нещата и ако вуйчо ти Ваньо е твоя пример за автотърговец, който купува по няколко коли годишно и се занимава с реставрация, то си много далеч от понятието автотърговия !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата огледай внимателно за удари, свети лампата за еърбега. Като отидеш на място, ако вече  не свети значи са е оджамбазили(вече няма еърбег) на 99%. Отвън изглежда добре огледай гредите. Свети че няма течност за чистачки, виж казанчето да не е спукано. Отпред единия халоген май е спукан. Виж ауспуха ако изглежда измит, значи сигурно гори масло, хубаво огледай за пушеци и тнт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде видя лампата за еърбега?

На единствената снимка, на която се вижда цялото табло свети сигнализация за несложен колан (нормално), както и за течност за чистачките (във FIS-a).

 

Мицко - както казах - блажени са вярващите. Единствено елементарна математика от 2-ри клас е нужна на всеки, да види абсурда в това, което твърдиш ако проследи веригата от преден собственик, през минимум 2 търговеца, транспорт до България, разходи по колата и бизнеса и на двамата, печалба, данъци и сформирането на крайната и цена на родния пазар. Пък и току що откри как се правят пачки - през колкото повече прекупвачи мине един продукт и колкото по-надалече пътува, явно става все по-евтин.  :hilezh: Заради търговските отсъпки разбира се  :hilezh:  :hilezh: Като стигне в Африка вече ти плащат за да я купиш  :hilezh:  :stupid: Не се захващай никога с бизнес.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам природно глупав ли си или просто искаш всички да вярват на глупостите, на които ти вярваш ?! Идея имаш ли за разликата в цената на кола купена пакет с други, от търговец и докарана с автовоз и нещото ,което за теб е автотърговия, да ходи някой с платформата и от обявите в Мобиле да избира кошове, които да рециклира ...? Има банки, търгове, застрахователи и т.н., места от където също се купуват коли, но това са неща, за които явно нямаш представа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Без коментар [emoji85][emoji23][emoji23]

@nikolaipopov - дръж ни в течение ако отидеш да я гледаш. Проверката в оторизиран сервиз е задължителна обаче. В най-лошият случай ще потвърди очевидното.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ве Мунчо, кажи според теб цялото Горубляне от обявите в Мобиле с платформата кола по кола ли са го събирали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже ходят двама с лична кола и се връщат и с новата на ход, всеки път :hilezh:

Остави го мунчо, любимия ми спец по всичко, след спунки :flehan:

Само не му сипвай много, че ще изпрегне и ще ти раздаде бановете :hilezh:


На мен ми харесва а3-ката иначе. За цената си предлага доволни екстри и уникален цвят. Писнало ми е от масовите сиви и черни гюмове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, от подземния свят ги взимат. Има тайни канали за автомобили на половин цена, за които знаят само "бизнесмените" от Горубляне, ти и няколко мармота, които ги произвеждат и полират старателно там. Иначе са топ и все "уникати" както си и пише. Очевидно е крайно време да почнем да изнасяме автомобили обратно за Европа, щото сме най-тарикати в цял свят и знаем как да ги купуваме на половин цена.

Когато човек съзнателно избира да живее в заблуда няма начин някой да му отвори очите. Толкова по темата. Спорът е излишен, нека всеки вярва на каквото иска (или му изнася). Аз единствено отбелязвам факта(!), че същия този автомобил от обявата горе с посочените в обявата параметри в Германия (и навсякъде другаде от където се внасят автомобили) струва доста повечко! Нека от там нататък всеки си вади изводите.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено се намират хубави автомобили в България на добри цени...... вярно, може да са 5% от всичко, но ги има! А това че някой е свикнал винаги да е контра на всичко си е отделна тема!!!

Аз 3 коли нов внос съм купувал........ вярно бая търсене падаше всеки път................и 3-те пъти цените на избраните коли бяха супер........!    Никога не съм имал сериозни ремонти по тях!!!   Е....рано или късно ще ми се случи....... но никой не може да ме убеди, че щом цената е добра, значи колата е за боклука! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...