Jump to content

Спира да набира - 1.9 TDI


tehomir_84

Recommended Posts

Здравейте искам да ви попитам дали някой знае какъв може да е проблема при мен...

Днес установих че колата ми върви до 170км/h ,набира си добре ,турбината си работи добре ,но като стигне 170кч/h стрелката "залепва" и не мърда,колкото и да опитвам не може повече ... Автомобила 1,9 TDI 105 2005год.

Иматели идея какво става ??

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностика? Запаметени грешки?

Дебитомер проверяван ли е, сменян ли е...? Ако не - почни от него, след като направиш диагностика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигал ли си повече от 170 км/ч с тази кола? Да не би да има електронен лимит на скоростта? Моята е А4 и има такъв лимит на 210 км/ч. Иначе колата ми е 200 коня и виждам че може и повече, понеже съм достигал лимита и на леко нагорнище по магистралата. Може да се премахне, ама ми се живее все още. :)

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не съм сменял по колата , само е обслужена . Тази седмица ми предстой смяна на маховик и съединител и дясно каре( почуква като правя десен завой при подаване на газ) и ще кажа на майстора да направи диагностика и дебитомета ако не е скъп направо да сменя и него .

Благодаря ще пиша веднага като премахна проблема и от къде е бил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на тази кола й дават 187 максимална скорост и това при някакви идеални условия. Реално да кажем, че 180 й е макса. Странно е, че не ги прави, но ако до 170 си набира без никакви проблеми ти предлагам да не се филмираш за 10 километра отгоре и да смениш половината кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, CVT said:

Вдигал ли си повече от 170 км/ч с тази кола? Да не би да има електронен лимит на скоростта? Моята е А4 и има такъв лимит на 210 км/ч. Иначе колата ми е 200 коня и виждам че може и повече, понеже съм достигал лимита и на леко нагорнище по магистралата. Може да се премахне, ама ми се живее все още. :)

 

 

Не съществува такова нещо като електронен лимит на скорост при 1.9 TDI. При A3 8P подобен лимит се слага на 250 км/ч, естествено само на моделите, които въобще могат да достигнат и надминат 250 км/ч, а това са само S3 и RS3. 

За първи път чувам за ел. ограноичение под 250 км/ч. Смятам, че грешиш, че имаш такова, но тъй като става дума за А4 - отделна дискусия, на която не и е тук мястото. 

 

49 minutes ago, fifipaldi said:

То на тази кола й дават 187 максимална скорост и това при някакви идеални условия. Реално да кажем, че 180 й е макса. Странно е, че не ги прави, но ако до 170 си набира без никакви проблеми ти предлагам да не се филмираш за 10 километра отгоре и да смениш половината кола.

 

185-194 км/ч дават максимална скорост за 1.9 TDI в зависимост от това дали е Sportback или 3-вратка.

Дори така, тук говорим за 185 км/ч реална скорост, което би отговаряло на близо 200 по километраж, както вероятно мери автора. Максималните скорости посочени от производителя действително се достигат спокойно при подходяща, равна отсечка (казвам го и от личен опит).

В този смисъл 170 км/ч (което ако е по табло отговаря на около 160 км/ч) е определено знак, че нещо не е наред и колата няма пълна мощност!

Бих почнал от дебитомера, но преди него - диагностика.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с вас за високите скорости ,вчера излязох извън градско за тест как върви и как набира (дори съм си сложил на 120км. да ми изписва на компа че съм превишил скороста и да намаля ,но това е само сигнализиране не влияе на нищо ) ,но ме притесни това ,че спира да набира и нещо я мъчи ,имаше леко нанадолнище и там се увеличи скорста до 180км. ,но след нанадолнището пак върна на 175/170км. Не че искам колата да вдига такава скорост или аз да се правя на мъж , тревожи ме защо такъв нов автомобил не може да вдигне повече от 170км/h защо са сложили табло с 260км. като е можело да бъде само 200км. така нямаше да търся проблем .

Ще видим на диагностиката какво ще покаже и дебитомера най вероятно ще го сменя .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Moonland said:

За първи път чувам за ел. ограноичение под 250 км/ч. Смятам, че грешиш, че имаш такова, но тъй като става дума за А4 - отделна дискусия, на която не и е тук мястото. 

 

 

Лимита не винаги е базиран на модела и двигателя, но също зависи и от държавата за която е произведена колата. Моята е "канадка" и затова има този лимит - сложен е заради някаква канадска разпоредба.

 

Ако чуваш за първи път за ограничител под 250 км/ч, виж това от официалния сайт - има го и на новите модели на А4: http://www.audi.ca/ca/web/en/models/a4/a4-sedan-2017.engine_compare.8w25ny_1,8W25NY1WPY.standard.html

 

"Top speed limited to 210 k/mh"

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tehomir_84

Викаш различно табло за всеки от 15-те двигатели слагани в A3 8P :hilezh: Икономично производство и мениджмънт на конфигурациите предлагаш ;)

 

Определено не е нормално това, което описваш. И както сам отчиташ - не в самата максимална скорост е притеснението, а в това, че това говори за понижена мощност на автомобила и техн. проблем.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма софтуерен ограничител ;) Гарантирано ;) Можеш да попиташ всеки, който се занимава със софтуерен тунинг.

Ограничител имат само S3 и RS3.

А нито едно TDI в A3 8P не може да вдигне 250 така или иначе, освен по доста сериозен наклон.... и тогава няма какво да му "забива" освен въздушното съпротивление ;) Най-много да му "из"бият клапаните докато се показват над капака да видят какво се случва с двигател направен за всичко друго, но не и за високи скорости и спортно каране ;) 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не непредлагам да сменят километражите на всички модели просто не е нормално при табло 260 км да вдига само 170 км. този модел трябва да си вдига 200 км/h без никакви проблеми , и зато ва ,ако на някой му се е случвало нека да пише да знам какво да сменя за да се оправи и вече поръчах нов дебитомер(BOSH) само патрона за 150лв. стария "здрав-шчупен" ще го сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо със сигурност щом не иска повече от 170. Аз съм я пробвал мойта до 190- 190 и малко и пуснах газта ама щеше да направи 200 със сигурност ама доста бавно вече накрая едвам ускорява. А преди няколко месеца и сложих и чип и сега до 200 ги прави бая по лесно, даже я пробвах на моста от летището към младост закова 210 по километраж и доколкото видях станаха 4500 оборота на 5-та ,а момчето което ми прави чипа и сложи ограничител на 4500 оборота да спира горивото, та повече нямаше да може да направи. Най-вероятно както Moonland казва ще е от дебитомера проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз при TDI 8P все още прецакан дебитомер не съм срещнал. Но както каза @Иван Лютов, дано да е от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, tehomir_84 said:

Не непредлагам да сменят километражите на всички модели просто не е нормално при табло 260 км да вдига само 170 км. този модел трябва да си вдига 200 км/h без никакви проблеми

 

Странно си представяш нещата...

Кой е "този модел"? "Този модел" се продава с мощност от 90 до 340 PS ... 

Ей сега си вдигнал 200 с 90 PS TDI мотор... също толкова и с 105 PS.  И аз си спомням детските времена когато обикаляхме и гледахме през стъклата коя кола "колко вдига" спрямо цифрите на таблото, но реалността е доста по-различна ;)

 

От TDI-тата ти трябва поне 2.0 TDI 140PS за да минеш реални 200 км/ч и то едва. 

 

1 hour ago, bsdnikolov said:

Аз при TDI 8P все още прецакан дебитомер не съм срещнал. Но както каза @Иван Лютов, дано да е от него.

 

Аз съм срещал... заслужава си да се погледне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се включа в темата.Моята колица от известно време прави някакви магарий.Примерно, на втора скорост започвам да ускорявам плавно достига 1700 об. и забива ,турбото свисти яко а мотора става някак по шумен (нещо като ръмжене ).като оптусна газта леко и се усеща как ускорява замалко.Ако я смачкам примерно по рязко проблема го няма или поне немога да го усетя.Забелязъл съм че само в ниските обороти го прави.Оправя се понякога от самосебе си, или ако я смачкам по здраво.До един два дни чакам да ми доставят ваг кома от sklad66 и ще видя има ли грешки.А за максимална си хваща 200 без проблем. 2.0tdi BMM

 

Редактирано от sa60_89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това ми звучи отвсякъде като някакъв проблем с турбото. Нещо зацапано геометрия например и като я понатъпчеш се оправя докато не се задръсти пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще рече "по време на диагностиката" - на магистрала?

180 по километраж или реални? С какъв размер гуми караш?

Измери си максималната скорост по GPS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извън градско по километраж беше 180км/h компа беше закачен и всички тестове се правеха по време на движение километрите са реални с точност 178км .

Колата е със 17-ки оригиналните на модела .

Другата седмица ще я чипосат и ще пиша каква е разликата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как е измерена "реалната" скорост от 178 км/ч? Т.е. от какво идва увереността, че е реална?

 

П.с. за чипа си позволявам само един коментар: евтин чип = скъпи ремонти. Въпрос е само на време. 

Освен това не очаквай чип, какъвто и да било, да повиши особено максималната ти скорост. Това е принципно така, а за дизел, който така или иначе на високи обороти генерира само шум, а не мощност - още повече. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Километрите бяха измерени от компютара ,ако и там не са реални вече незнам.

Проблема за мен беше разрешен ,мен ме притесняваше да няма нещо запушено и нещо да мъчи колата ,но всичко си е наред .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са разбира се, той взима информация от колата...

Най-точното възможно измерване с "подръчни" средства е GPS! 

 

И все още на мен ми мирише на техн. проблем, тъй като вероятно реалната ти скорост е около 170 км/ч.... което е определено нисичко за двигателя ако сте имали достатъчно търпение и не се е качила повече. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...