Jump to content

Фрапантен теч на антифриз при A4 Avant 2.5tdi AKE Quattro


Traytor

Recommended Posts

Здравейте, от 1 седмица съм собственик на Audi и имах добрия късмет да започна с проблем. Колата върви прекрасно, но в събота реших да отида да ми сложат някоя друга защита против кражба и на цариградско ми светна да долея антифриз. Долях аз(3 литра... не можах да повярвам) и газ към майсторите. За съжаление имаха страшно много работа и само огледаха от къде тече и нямаше никакъв късмет. Решихме все пак да сипем малко антифриз да долеем до горе и като отворихме капачката някъде шурна като чешма. Огледаха пак и казаха че се вижда някъде зад главата при шофьора прясно намокрено.

Та стигаме до въпроса, какво може да е? Някой ако е имал подобни проблеми да споделя. Четох из audi uk форума че имало някаква тръба точно там и редовно се цепела, ръждясвала и протичало, но не ми е никак ясно по 2.5 мотора нищо, карал съм до сега само 1.9tdi.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да го беше снимал мястото! Около термостата има някаква метална тръба, там някъде търси проблема, споменава се за о-пръстен, който създава проблеми.

Редактирано от Бат Сашо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да се снима, много е шибано мястото. Под не знам колко ъгъла се въртяха за да го видят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 18.04.2016 г. at 9:28 PM, Бат Сашо said:

Около термостата има някаква метална тръба, там някъде търси проблема, споменава се за о-пръстен, който създава проблеми.

И аз четох точно за тая тръба и О-пръстена. Просто ме стреснаха че може да е пукнат блок...

Някакви идеи къде мога да намеря тая тръба? Не мога да я намеря в сайтовете за авточасти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 О пъстена, тръба и 340лв по-късно, теч няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ми сменят 4те О-пръстена и тръбата и да ми напълнят концентрат в системата... Като влезе колата в сервиза ми казаха 150лв, като я разглобиха и нямах вече избор стана 230лв, като ми се обадиха да я взема стана 340... Ако искаш, ключовете ти са при нас... 150лв ми се стори нормално, защото има бая разглабяне(пукнатата тръба беше между двете глави, под ГНП-то). Ако ми се наложи друг път(пази боже) и колата не може да пътува, вземам пасата и платформата и отивам във Варна при ifidik. Да *** роднините от женски пол на тия измекяри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То за да се стигне до тази тръба се разглобява половината кола.... 

Сложи и 50лв антиВРИз, 

 

 

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 бутилки по 8.80, а цената 230 беше калкулирана след като се разбра колко трябва да се разглабя. Добавиха се 50лв за тръба втора употреба и 60лв допълнителни за труд, защото трябваше да я разглобят за втори път. При условие че им казах да проверят дали тръбата е пукната. Разглобиха я на първия ден, свалиха тръбата и видяли, че О-пръстените са за смяна и спрели да търсят проблема. Сглобили я и после я запалили да загрее(след малко ще разправям как я загряват) и видяли че от тръбата пръска антифриз.... И ми добавиха въпросните 60лв за труд. Като отидох вчера да я взема тъкмо затваряха и майстора каза да изчакаме да загрее за да проверим пак за течове. Не му стигна търпението да загрее сама и излезе да я покара и студена я настъпва като душманин, да не говорим че мина като бесен през всички неравности и дупки в двора на сервиза и чух как колата удари от долу 2-3 пъти. Повече в Авто Браво, НИКОГА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Душегуб на място има да го чакаш да загрее ама  ще остарееш до тогава. Ма пък и  толкова зоб...душманско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как може да го оставиш да прави каквото си иска на твойта кола!?? Аз веднага ще го изрежа, че пари няма да види. Отделно тея 60лв за труд не ги е заслужил. Да е гледал, като не е видял при първо разглабяне, не е твой проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз без да съм виждал колата, предсказах къде е проблема, пък тези "уж майстори" се правят на важни!

Редактирано от Бат Сашо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...