Jump to content

Избор на лаптоп


Recommended Posts

  • Отговори 215
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

HP също имат много здрави машини, но са си скъпички.

От около 4 години търкалям един служебен HP Elitebook 8560W.

Това животно не е мръднало, а се товари наистина и не се щади.

Въпреки това работи отлично, не загрява и не се чува да вие като го напънеш.

Пътувал е много, но не е мръднал и визуално е почти като нов.

Единствено преди 2 месеца сменихме батерията, защото спря да я зарежда.

Всичко хубаво, но ... е доста тежък, а като нов - доста скъп...

Новите модели от серията са доста по-леки, защото се предлагат предимно с SSD и са махнали оптичното у-во.

Това е добре и за батерията, но цената отново е солена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не съществува друг премиум модел с толкова скапан дисплей. Говоря за последните 3-4 поколения.

Теоретично има и елитбуци с IPS.....но за Европа са със специална поръчка:wall:

 

А батериите им (като елементи) са перфектни. За 4 години съм сигурен, че е напълно адекватна......само електрониката на батерията може да те издъни по всяко време.....както и вероятно е станало

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А между Асуса и Асера кой от двата бихте препоръчали, защото не знам изобщо кой ми харесва повече, като че ли Асуса е с малко по-добри параметри, но пък Асера ми харесва малко повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, robobug написа:

 

 

Да, така е.

Дисплея не е китка изобщо, но е мат и за работа е идеален.

Под "работа" нямам предвид графична/фото/видео обработка.

А батерията - може вътрешните елементи да са паднали до нулата и електрониката да е решила, че няма закачена батерия.

Но най-вероятно си е направила броя цикли и затова спря да зарежда.

Каквото и да е, не мога да се оплача от нея - през времето на употреба си беше адекватна на много високо ниво.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, G&G написа:

А между Асуса и Асера кой от двата бихте препоръчали, защото не знам изобщо кой ми харесва повече, като че ли Асуса е с малко по-добри параметри, но пък Асера ми харесва малко повече.

 

От това решение реално нищо не зависи в живота ти, машините са близки като характеристики и в реалната работа разлика между тях няма да усетиш. Даде ти се достатъчно информация, а толкова да се чудиш между 2 предмета, които ти ще ползваш не е никак хубаво. Не чакай някой да взема решения вместо теб, колкото по-рано се научиш да не обръщаш внимание на такива незначителни избори, толкова по-добре ще е за теб в живота занапред. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е ако взимаш нещо и мислиш да го товариш, гледай да е по-скъп с по-добрите параметри. Аз преди време се набих с 1к лева за настолен компютър който уж беше добър на параметри... Сегашния ми лаптоп е Asus G551JW обаче е 2к лева. :hilezh: Обаче не винаги скъпото е най доброто, макар че при тези работи май е обратното. Успех. И аз бях пред дилемата дали  acer или asus, като дизайн и параметри на мен ми допадна Asus-a. Който ти допада повече, него вземай.

Редактирано от Syrrixx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех за макбук, дори и от Америка имам възможност, но за парите които ще дам за него, мога да взема нещо по-добро, макар и с уиндоус, а на мен ми трябва уиндоус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че ще се разскърца и нацепи, което не знам защо силно ме съмнява, ще го изтърпя.Сегашният ми Acer е в перфектно здраве, като изключим че Escape ми падна след едно "случайно" изкъртване.Иначе и пантите са му добре, не скърца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На дела ще имаш един проблем, клавиатурата е на друг език, датска и ако не те бърка подредбата на бутоните е ок. Иначе трябва да си я смениш. 

 

На теб за какво ти е мощен процесор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако още не си избрал, прегледай и този:

http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=54857

 

Серията Y на Леново са много добри машини. Има и свободен слот, в който можеш да пъхнеш SSD.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих висок клас Леново - боклук и половина, такава излагация не съм виждал до момента!

Ползвам го за аудио обработка - бави се, засича...

Параметрите сякаш не са реални.

Вградения говорител, е един и свири пъти по-зле от телефона ми дори!

Тъч пада вече се изтърка.

Залагам на Асус или Делл!

1000лв за нищо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво Леново си взе, ако не е тайна?

 

On 4/29/2016 at 5:49 PM, G&G said:

Чувствам че това не е моя лаптоп, дилемата е дали Асер или Асус, погледнах цените на ССД,около 140 лв излиза 120Гб.

 

За 140лв вече си около 240GB SSD, не знам къде пазаруваш и какви са ти приоритетите за марка и модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектен черен, грозен, квадратен лаптоп с доста напудрен и актуален хардуер + SSD на топ цена. Не виждам никаква причина да го подминеш, честно казано!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, tufata said:

Купих висок клас Леново - боклук и половина, такава излагация не съм виждал до момента!

Ползвам го за аудио обработка - бави се, засича...

Параметрите сякаш не са реални.

Вградения говорител, е един и свири пъти по-зле от телефона ми дори!

Тъч пада вече се изтърка.

Залагам на Асус или Делл!

1000лв за нищо!

 

имат и много скапани така е - B50 серията. Но Y серията са зверове! Имам 1 на 3 години, който няма едно захабено копче, не качва над 70 градуса, дори на най-тежките игри, а отделно не се чува нищо, докато работи! Твоите проблеми ми звучат като лошо инсталиран софтуер :)

 

48 minutes ago, G&G said:

Погледнах първият възможен линк за М2, още по-добре за мен в такъв случай.

Заслужава ли си 100-те лв в повече, според вас?

Това

 

ти сериозно ли показваш този смешник? На тая цена е лаптопа, който ти пратих, а мачка този по всички възможни параграфи!!

???? Нещо или не четеш или не подхождаш сериозно!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...