Jump to content

Избор на лаптоп


Recommended Posts

22 minutes ago, G&G said:

А като параметри този как е.

 

 

За това което ти трябва на теб, е перфектен, демек ако не го ползваш за игри. Дисплея е светове пред всичко друго коментирано тук. МакОС почнеш ли да ползваш, няма връщане назад. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 215
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Добре, за игри играя една Фифа която мисля че мога да прежаля.

Харесах си много макове и да не ги пускам всичките тук, някой може ли да ми разясни разликата между Air и Pro, доколкото виждам Еър е по-тънък и до там.

Нямам си никаква идея нито за Мак,нито за ОС-тата им, предполагам програмите ще мога да се ползват и за MacOS, само че някой други програми ще трябва да са под виртуална машина или евентуално на старият лаптоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти пак можеш да я играеш тая фифа най-вероятно...

 

еъра е с доста по-кофти дисплей и по-слаби процесори, макар и в живия живот разликата да е минимална в бързината. Прото е малко по-дебело и тежко от еъра, почти пренебрежимо.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако разликата е в теглото и дебелина изобщо не ми пречи, нито ще го разнасям докато работя по нещо, нито ще го нося на ръце постоянно.Значи Прото е за предпочитане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, grizzly said:

Реновиран у нас най-често значи че му е издухана прахта. И е позабърсан да изглежда на под 130К км.

 

Близо трета година ръчкам един HP Probook 4540s купен за 800лв 

Пробука е работно добиче, масов и евтин за ремонт. Карбон-а е съвсем друг клас....тънко шаси.... И покупката му тук (за 1300лв:wall:) е спорна сделка. Руска рулетка. Което при днешните цени и гаранции е чиста глупост.

Аз не бих искал по един карбон да е човъркано или да е отварян. 

Голямата част от лаптопите в БГ са купени от няколко големи европейски фирми "рециклатори", които изкупуват от големи корпорации. И обикновено са работили на докинг станции. На бюра. Има и на практика неработили екземпляри. 

Което със сигурност не се отнася за един "ултрамобилен" модел....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за протокола - Пробука е купен за 800лв чисто нов от магазина. Да не стане грешка че е рециклиран. Много приятно се почиства. Дисплея е кофти но с външен монитор проблема отпада. Модела ми е с 2 видеокарти и 90 Вата захранване. Няма ССД но и не ми трябва.

---------

Към младежа G&G - по моите скромни възгледи - не бих дал повече от 800-1000лв за такава машина. За толкова пари може да се купи лек автомобил. Ако ще обработваш снимки и нямаш външен монитор гледай дисплея да е хубав. ССД е хубаво но скъпо и излишно, 1ТБ диск 5400 е достатъчен, 8ГБ РАМ, приятна изработка. И това е. Като изкараш 2 бона ще се ъпгрейднеш.

А със спестените пари си купи NAS да си бекъпваш работата.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SSD-то не е нито толкова скъпо вече, нито е излишно.

 

През годините процесорите трупаха ядра и гигахерци, рамта също ставаше все по-бърза и голяма, а хардовете почти не са мръднали от десетина години, че и повече. Те са bottle neck-а на една съвременна система и убиват смисъла на всичките core i7 гъзарии.

 

На тоя 5400 оборотен мъртвец пускаш един филм да се тегли с бърз нет и гледай как My computer се отваря за 10 секунди. Да не говорим да играеш някакви игри през това време.

 

Имах едно lenovo y510p с core i7 4700, 8gb RAM, две GT 755M и SSHD хард 1тб+8гб.  Ползвах го така няколко месеца и после му добавих 128гб ngff ssd. Няма нищо общо  след тая интервенция. Всичко зарежда много по-бързо и докато тегля филми на харда, системата ми на ссд-то си работи необезпокоявано.

Преди 4 часа, martinich написа:

Големия + на Мака е софтуеъра. Вземи поразцъкай някой за проба. Мисля че ще забравиш останалите марки, след като си с ограничен бюджет.

 

Нищо особено не е софтуера на мака.

Прехвалена работа, както всичките им продукти.

Каквото търсиш в мак софтуера, ако си достатъчно грамотен можеш да си го направиш и намериш в линукс. Безплатно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Audi_FeN_1 написа:

...

На тоя 5400 оборотен мъртвец пускаш един филм да се тегли с бърз нет и гледай как My computer се отваря за 10 секунди. Да не говорим да играеш някакви игри през това време.

...

Ооо, невероятна трагедия са тия 10 сек. През това време загуби 50К ойро от транзакции на борсата. Можеше да паузираш филма ако ще работиш или да ограничиш даунлоуда на 80% примерно.

8ГБ РАМ стигат за да е отворено предварително всичко което ти трябва и ако не рендваш 1+ часови мувита да не разбереш изобщо липсата на ССД. Хибернирам машината и след зареждане 1-2 минути всичко е на място и ме чака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

И двата Acer-a в Емаг са вдигнати с по 300лв. и задачата става непосилна поне докато не ги намалят отново.:steinigung:

Редактирано от G&G
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, robobug написа:

Карбон-а е съвсем друг клас....тънко шаси.... И покупката му тук (за 1300лв:wall:) е спорна сделка. Руска рулетка. Което при днешните цени и гаранции е чиста глупост.

Втората употреба винаги е руска рулетка. В случая плащаш 1300 лв и имаш една година работеща гаранция срещу нов с две години за 3500 + лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Мак програмите има ли ги отново или по-добре да си остана на Windows, при положение че ми трябват няколко програми които вървят само под win.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, G&G said:

Не знам, Мак хем ми се струва прехвален и надценен, хем знам че го искам с цел да има Ябълка.

Струва ми се че 1500лв. са много за параметеите които предлага.

 

Ако го искаш само заради целта да си с Ябълка по-добре се откажи. Това е последната идея!

 

11 hours ago, G&G said:

Добре, за игри играя една Фифа която мисля че мога да прежаля.

Харесах си много макове и да не ги пускам всичките тук, някой може ли да ми разясни разликата между Air и Pro, доколкото виждам Еър е по-тънък и до там.

 

Добави следното: всички Епъли до 13" са само dual-core, а единствено 15" са quad-core. 

Всичко което е Ретина означава чудесен екран с висока резолюция и тънко шаси на лаптопа.

Ако ще се търси втора употреба - нищо преди Early 2011та не си заслужава истински!

 

7 hours ago, Audi_FeN_1 said:

Нищо особено не е софтуера на мака.

Прехвалена работа, както всичките им продукти.

Каквото търсиш в мак софтуера, ако си достатъчно грамотен можеш да си го направиш и намериш в линукс. Безплатно.

 

Макът наистина не е нищо особено с изключение на една основна разлика с Windows - просто работи!

Mac OS X не е изобретение на НАСА и не предлага невиждани и нечувани неща, но недостатъците на Windows, които са заложени в самите му основи, го карат да изпъква безумно много пред него.

 

Не залъгвай хората, че можеш да намериш алтернатива на приложения писани за Mac под Линукс. Просто няма такива, никога няма и да има. Пардон, Terminal остава една незаменима допирна точка между двете. Безплатна! 

 

14 minutes ago, G&G said:

За Мак програмите има ли ги отново или по-добре да си остана на Windows, при положение че ми трябват няколко програми които вървят само под win.

 

Не става ясно кои са тези програми? Дори някоя да ти липсва винаги можеш за 10мин да вдигнеш една виртуалка с Windows и да си свършиш работата, ако е толкова зор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, martinich said:

Втората употреба винаги е руска рулетка. В случая плащаш 1300 лв и имаш една година работеща гаранция срещу нов с две години за 3500 + лв. 

Грешиш и аз търпеливо ще повторя това, което вече писах.

Скъпите лаптопи са с 36м гаранция, а може и повече.

В конкретния случай плащаш допълнително за удължаване на гаранцията от 6м на 12м. НО тази гаранция няма нищо общо с гаранцията на производителя - т.е. никой няма да ти смени нищо с нова гаранционна част.

Втората употреба не е руска рулетка...... Купуването на дизайнерски отварян лаптоп е руска рулетка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И новите аудита са с няколко години гаранция, но не ги карат много, защо ли? Аз твърдя, че е по добре реновиран (каквото и да значи товч) скъп лаптоп, от колкото чисто нов пластмасарник за същите пари. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомобилите нямат нищо общо с лаптопите. Няма допирна точка, по която да правиш каквито и да е сравнения.

Ако някога беше влизал в сервиз нямаше да твърдиш такива неща. 

Всъщност има една допирна точка с пазара на автомобили - и тук, ако си мислиш, че си най-хитър ти трябва зверски късмет, за да купиш читава машина. 

Смисъл от втора употеба има, когато търсиш нещо конкретно, което липсва в ниския ценови клас. Това най-често е по-специален дисплей. За съжаление високата цена на употребявана машина вече няма никаква връзка с качеството на дисплея.

Иди и виж в някой техномагазин един Карбон и пиши пак как ще дадеш 1300лв за нещо подобно без гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, robobug написа:

Автомобилите нямат нищо общо с лаптопите.

Така е в тях возиш семейстовото си и се перчиш пред съседите, с други думи колкото по голяма и от реномирана марка е толкова по добре. Годините нямат значение щом е с мерник, олимпиада, или със самолетна перка ;).

Купувал съм реновиран лаптоп, на който му изгоря ХДД-то и ми го смениха по гаранция. Купувал съм и скъп, лъскав, чисто нов сус-асус,  на който му се откърти пантата на 5-ия месец, но ми обясниха как го отварям много рязко и за това е дала фира. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми има един лаф, който винаги е вървежен - Имал си пари дал си ги...и втори още по вървежен - От космоса не се забелязва..с ябълка ли си или с Acer, както и с мерник или с перка...

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, grizzly написа:

Ооо, невероятна трагедия са тия 10 сек. Можеше да паузираш филма ако ще работиш или да ограничиш даунлоуда на 80% примерно.

Moжеее. Може и само по една задача да изпълнявам също. За какво ни е мултитаскинг и много ядра :hilezh:

Стига философства. Умен си, образован си, грамотен си, но понякога се задълбочаваш в някакви размишения и ти бяга същността.

 

Казах вече, имам един як лаптоп първо без, после със SSD и разликата е огромна. За 160 лева тогава (100 струва в момента adata 128gb m2 ssd) компютъра се усеща много по-бърз в ежедневната ми употреба, имам малко повече място за съхранение и батерията ми държи по-дълго... Може би единствения недостатък е, че машината ми тежи с десетина грама повече :hilezh:

 

Няма нужда да бягаме от техническия прогрес. Иначе и пентиум 3-ките вършеха работа...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лош прогреса. Но не прави Твореца. Микеланджело го може и с молив. Майсторлъка не идва с производителност. И Майстор не се става с компютър. Трябва акъл. И душа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, martinich said:

 

Купувал съм реновиран лаптоп, на който му изгоря ХДД-то и ми го смениха по гаранция. Купувал съм и скъп, лъскав, чисто нов сус-асус,  на който му се откърти пантата на 5-ия месец, 

Пак ще се повторя. Втора употреба лаптоп е много изгодна сделка. Защото обикновено това са корпоративни лаптопи, които са работили на бюро, закачени на докинг станции и са винаги бизнес модели.

Имат две особености: не са "реновирани" и са винаги от фирма, традиционен производител на лаптопи....."домашен" Асус - при наличие на примерно Пробук на подобна цена, защо го предпочете?

 

Гарантирам ти, че не са ти сложили нов диск с 3 или 5 години гаранция....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чеки малко...

Няма ли да има втори сезон на сериала ?

Първият беше само 6 страници :hilezh:

 

Кхъ, кхъ...та, какво си купи все пак?

Редактирано от SoftMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...