Jump to content

Питане по определена обява за Ауди А3 1.9 или 2.0


Recommended Posts

Здравейте на всички,

 

Реших и аз да си сменя колата и се спрях на Ауди А3 1.9 или 2.0 мотор. Тъй като жена не разбирам нищо по техническата част ви моля за помощ. Харесах 2 - 3 коли в Пловдив и ми се иска да отида да ги видя, но ме притеснява да не би да излязат някой дефекти, тъй като цените са сравнително ниски за тези модели. Моят бюджет е 15000 лв и бих искала ако мога да се вмъкна в някоя 2008 г или след нея... А ето и колите....

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11465326675522464

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11460479329091211

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11464596895015611

 

По принцип исках да имат някоя друга екстра като автопилот, навигация, ама съм склонна на компромис ако двигателите са читави.

Надявам се някой да ми помогне преди да съм си сложила главата в торбата, че и заем съм теглила за тази кола. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата изглежда най-читава според мен. Ако можеш й провери историята в Ауди. Много е съмнително някой да си купи дизел и да го кара по 1000 км на месец...повечето хора в Италия ги минават за седмица тези 1000 км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, doncecone написа:

Първата изглежда най-читава според мен. Ако можеш й провери историята в Ауди. Много е съмнително някой да си купи дизел и да го кара по 1000 км на месец...повечето хора в Италия ги минават за седмица тези 1000 км. 

 

А какво не ти харесва във тази която е 2.0? По принцип говорих с продавача на първата кола и е съгласен да я закараме в Ауди да я проверим. Има ли как пак да те подлъжат дори и след преглед в Порше? Какво да им гледам основно на колите? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, valmigo said:

 

А какво не ти харесва във тази която е 2.0? По принцип говорих с продавача на първата кола и е съгласен да я закараме в Ауди да я проверим. Има ли как пак да те подлъжат дори и след преглед в Порше? Какво да им гледам основно на колите? 

Ами това е мощна дизелова колата, която е купена, за да се кара бързо и много. :) Т.е. е карана бързо и много...значи е на много километри и ще имаш проблеми с мотора. Имал съм чистова нова такава кола от магазина и я карах до  100 000 км. Сега имам същата А3-ка 2012-а 4-ти месец 1.6 TDI Ambition на 90 000 км от Германия и знам много как изглежда такъв автомобил на 100 000 км. Почти неразличимо от нов. :)  Тези са далеч от това състояние. Но и цената на моята е 12 000 евро. По-добре да е с по-малкия мотор и по-малко екстри, но е да е на малко километри.

Редактирано от doncecone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих нарекъл 140PS "мощна" кола, особено когато става дума за дизел, но всичко е относително.

Иначе и аз съм привърженик на по-запазена кола с екстри и на малък и най-важното сигурен пробег за сметка на мощност на двигателя ако трябва да се прави компромис, но масовият български подход е точно обратния...

П.с. Действително при нормална употреба 100 000 км не личат почти на интериора... Като погледнеш състоянието на масовите продавани в БГ става ясно колко са реалните им км. Лично за мен да купуваш модерна кола на 200 000 и нагоре за по-нататъшно каране е неоправдан риск, когато за същите пари може да се вземе по-нов и по-запазен автомобил от друга марка... Няма нищо "премиум" в Ауди на 200 или 300 000км...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновенно автокъщите лъжат с 1 година, по-нови ги дават в обявите, вероятно 1те 2са 2008 и 2007. Това че ще отидеш в Ауди ще ти покаже, какво се се случило първите 3-5год.

Залагам при покупка да я огледа някой, който разбира и да включи кабел в компютъра да изчете км и грешки. Гледайте внимателно съединителя в какво положение е, защото и 3те са с демферен маховик а той е цифра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.06.2016 г. at 16:01, valmigo написа:

Мотора е комън рейл/CBAB/,колата е фейслифт.

Възможно е да има някои неща за смяна,но километрите и годините не прощават.

От трите А3-ки тази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 12 часа, tonko2.0T написа:

Цитиране на предходно мнение! 

ох вече тотално се обърках. Изпрочетох бая теми и виждам и че с 2.0 мотора няма проблеми ако е след 2007 - 2008 г. Така ли е? Другата, която е 1.9 кое не ти харесва? Тя също е фейслифтова нали? Иска ми се да е по-малък разход на гориво, но на мен лично цвета и като цяло вида на 2.0 ми харесва повече. Сега ще кажете женска работа... ама все пак като наливам една торба с пари ми се иска да е за нещо, което поне външно ми харесва. 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фейслифтът почва от Пролетта на 2008-ма! Едното 1.9 TDI от линковете ти не е фейслифт. Другото е, но е "уникално" постна от към изпълнение, добре че поне седалки има. Дори климаторник няма - това се вижда изключително, изключително рядко...... Не съм го виждал никога на живо и едва за втори път тук във форума, може първият път да е била същата кола!

 

П.с. Не искам да те плаша, но 15-16 000 далеч не са "една торба пари" ако търсиш сносно  A3 8P, пък и фейслифтово.... 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай да е КР а не ПД.Това за мен е главното при избора между тези коли.1.9 не го гледай въобще след като можеш да си позволиш 2.0 тди КР.

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две паралелно вярни твърдения:

Аз казвам, че за да купиш A3 8P CR, трябва да купиш A3 8P фейслифт.

Ти казваш, че не всеки дизелов A3 8P фейслифт е CR.

 

И двете са вярни и не се изключват взаимно. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, valmigo написа:

 

Според мен си търси Ауди А3 фейслифт с 2.0 TDI/140 или 170 к.с./,като има и два мотора с намалена мощност съответно-100 kw./136 к.с./ и 120 kw./163 к.с./,които са много редки на пазара.

Както вече стана ясно при фейса 2.0 TDI моторите са комън рейл,а не помпа дюза.

Първите мотори са с кодове-CBAB/140 к.с./ и CBBB/170 к.с./,дюзите са Бош,имат сериен филтър за твърди частици/DPF/,норма на вредни емисии-Евро 5,скоростни кутии са:6 степенна ръчна или 6 степенна автоматична.

 

При евентуална покупка на конкретната А3-ка в Пловдив километрите пробег не ги гледаш,защото не отговарят.

Вземи човек разбиращ малко от такъв вид кола,а ако може да мине и през сервиз да и направят една диагностика,още по-добре.

За цената не мога да дам мнение,но главното е,че колата е края на 2008 г. и пробега ще е по-голям,пък и нов внос.

 

п.с.-Аз съм доволен от 2.0 TDI CBBB.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, tonko2.0T написа:

...като има и два мотора с намалена мощност съответно-100 kw./136 к.с./ и 120 kw./163 к.с./,които са много редки на пазара.

 

Такива двигатели в A3 8P няма, не е имало и няма да има!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, tonko2.0T said:

Не си в грешка колега тук в Белгия се срещат доста, даже и един приятел има 2.0тди 163к.с. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Moonland написа:

 

Такива двигатели в A3 8P няма, не е имало и няма да има!!

 

Преди 6 часа, Moonland написа:

Не, не и в A3 8P!


E като си неграмотен,неук и неподготвен що се силиш така?

 

Линк


Линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи  пуснаха една А3-ка , ама много нескопосано са я направили (боядисали) обаче ми харесва на мен като цена и екстри си заслужава едно око да и се хвърли http://www.mobile.bg/11466032467436717

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Audi_FeN_1 написа:

E като си неграмотен,неук и неподготвен що се силиш така?

 

Линк


Линк

 

Човек винаги научава нещо ново :) Очевидно конкретно за Белг. пазар има софтуерно-модифицирани. 

Да обвиняваш обаче някой в "неграмотност", когато дори не знаеш как да ползваш препинателни знаци, е епично. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...