Jump to content

Q7 Проблем с тв тунер


dimitartulev

Recommended Posts

Здравейте колеги.Искам да попитам тези които знаят Моля да ми отговорят.ТВ тунера ми е хибриден цифров и аналогов но хваща само звук няма картина защо е така има ли някъкви настройки?Искам да попитам и друго нещо.Инсталирах новия ъпдейт 5570 след инсталацията ми изчезна опцията за настройка на скороста при надвишаването на която се включва звуков сигнал.Преди инсталацията на ъпдейта влизам в кар после системи и настройвам но сега я няма там защо?Може би има друг начин за настройка.Но звуковия сигнал се активира при надвишаването на последната настройка преди инсталацията на ъпдейта.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получава същото с телевизията на колата, има звук, но няма картина. Доколкото разбрах, проблемът бил, че този хибриден тунер приема цифрова телевизия във формат MPEG2, а нашата е във формат MPEG4. Та пътувайки из Европа, примерно Германия, ще имаш и картина, но на местна почва - само звук. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И при мен е същото.В Германия си имаше телевизия,тук само звук.Някой да го е оправил тоя проблем?Да е ходил някой до Порше да пита?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто прекодирате сигнала чрез местен стимулатор поставен в колата и проблема е решен.

От там насетне всичко от МПЕГ4 ще мине в МПЕГ2. Желателно ще е да се премести фиксирания обхват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, tufata написа:

Просто прекодирате сигнала чрез местен стимулатор поставен в колата и проблема е решен.

От там насетне всичко от МПЕГ4 ще мине в МПЕГ2. Желателно ще е да се премести фиксирания обхват.

Колега можеш ли да ми оправиш колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално мога да го направя, като това е начина който мога аз. За преработка на самият тунер без външни модули, не мога.

Казах го с цел да се знае най лесният начин. Нямам време да го правя, понеже не е оправдано като време и заплащане.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 13 часа, congo написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Колега обясни ми какво значи това?Трябва да сменя тунера ли и ако го сменя какъв тунер трябва да взема.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, dimitartulev написа:

Колега обясни ми какво значи това?Трябва да сменя тунера ли и ако го сменя какъв тунер трябва да взема.

Не трябва смяна, трябва просто да се прекодира сигнала, които ще се подава към заводския тунер.

Преди 13 часа, congo написа:

Аман от професори ...... първо било просто после не било оправдано.

Правил ли си го в кола - не. Знаеш ли изобщо как са устроени системите в автомобила - не.

Не залъгвай тогава хората че можеш нещо!

Най-лесния вариант е афтърмаркет тя тунер тъй като цената на оригинален е неоправдана.

Sent from my iPad using Tapatalk

И какво ще направиш с тоя тунер, как ще го командваш?! - е как, с дистанционното като у вас, а на колата ще ползваш монитора.

 

Преди 10 часа, dimitartulev написа:

Колега обясни ми какво значи това?Трябва да сменя тунера ли и ако го сменя какъв тунер трябва да взема.

 

Това което той ти каза, е да си сложиш външен приемник в колата който струва 20-30лв и да си гледаш ТВ като ползваш екрана за монитор, без да ползваш никакви други неща от него.

Тоест това не е вариант.

Казах как може да стане, по единственият начин, без смяна на тунера.

На другите му глупави въпроси е излишно да отговарям, защото теб не те касае и не ти е от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз много ясно написан в едно изречение както трябва да се направи. Никъде не съм казал, че не ще го направя.
Защо е излишно да обяснявам макар, че и това написах. Но да даваш определения защо яма да го направя, без да ти мен, е непосилно да даваш.

Ако намеря някога това което съм си правил някога за мен, точно за тази цел, ще му го подаря.

Дори и да е доста грубо и в грозен вид, факта е че работи отлично. Поне за моята цел.

Ако не, няма най малко техника от прехода с външни декодери, която да мога да изтърбуша и преправя.

Това беше още когато не бях изхвърли тонове стара техника и платки.

Може да е заминало и то с нея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питах в ауди пловдив и ми казаха че няма да стане само автомобилите след 2012 г. имат мпег4 декодер.Като казват че няма да стане имат предвит че няма софтуер който да смени декодера и стане за 15 мин.Но не знам ако се сложи тунер от ауди след 2012 г дали ще стане дали е съвместимо дали куплунга ще стане.Не знам защо не са измислили софтуер който да декодира сигнала и става по най лесния начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, congo написа:

И така как му помагаш.

Ето как ги виждам аз нещата. Отговорът ти е в стил - Може ... като си купиш нова кола.

Точно същото е като да ти кажа може ли да се обърне US нави към EU ама да ти кажа че няма да го направя.

Или помогни на човека или не му пълни главата с надежди.

 

p.s. Към автора.

Простото търсене открива моментално това

http://olx.bg/ad/tv-tuner-dvb-t-mpeg4-za-audi-vw-4g0-919-129c-ID3Cxxc.html

Разбира се трябва да се провери за съвместимост но цената от близо 900лв мисля че по-добрия вариант от колкото каквато и да било модификация и други у/ва в колата(те също струват пари).

Помагам като в първият пост съм описал, както трябва да се направи.

Тука е форум да се пита и обоснови какво или как да се направи, а не да ги направя!

Преди 2 часа, dimitartulev написа:

Питах в ауди пловдив и ми казаха че няма да стане само автомобилите след 2012 г. имат мпег4 декодер.Като казват че няма да стане имат предвит че няма софтуер който да смени декодера и стане за 15 мин.Но не знам ако се сложи тунер от ауди след 2012 г дали ще стане дали е съвместимо дали куплунга ще стане.Не знам защо не са измислили софтуер който да декодира сигнала и става по най лесния начин.

Ако са ти казали това, явно не знаят изобщо как работи турена и какво има вътре в МПег2 и МПЕГ4.

ТИ си се обадил в някое представителство, тоест е нормално да не знаят нищо. Излишно е да говоря с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно за това казах, че няма смисъл да обяснявам какво що, защото няма да може сам. Но трябва да обясня общо какво може защото както сам попита, да знаят какво се прави. Никъде не съм казал, че е решимо от знанията на всеки,

Във авител не може да му помогнат повече, смея да го твърдя! Там са много под знанията ми и реално това не знаят как да го направят. Те къде елементарни неща не знаят...

Може да му сменят със следваш, ако имаше, а то няма.

За това както казах, това са му вариантите, ако все пак още настоява да гледа ТВ.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това което предлагаш става на теория, но на практика абсолютно не! Би билo прекълено скъпо, би отнело прекалено много време и едва ли би се намерил човек който притежава нужните умения, да се наеме да прави такава интервенция, при положение че същесвува много по-просто решение на проблема.

 

Ако мислиш че е лесно - опитай първо да намериш принципната схема на този модул! Дай да видим само тази най-първа стъпка колко време ще ти отнеме!

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, CVT написа:

Колега, това което предлагаш става на теория, но на практика абсолютно не! Би билo прекълено скъпо, би отнело прекалено много време и едва ли би се намерил човек който притежава нужните умения, да се наеме да прави такава интервенция, при положение че същесвува много по-просто решение на проблема.

 

Ако мислиш че е лесно - опитай първо да намериш принципната схема на този модул! Дай да видим само тази най-първа стъпка колко време ще ти отнеме!

Колега какво е по простото решение на проблема казвай

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тази тема - последния пост (гърците и те са на MPEG4): http://audiforum.us/threads/hybrid-tv-tuner-mpeg2-or-mpeg4.11803/

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Авител и Авал няма да говоря, както и за други уж големи и известни фирми за аудио техника. Това са просто търговци!

Тука въпроса опира до технически специалности. Човек който ако му отвориш един усилвател да кажем и почнете да водите инспекция и разглеждане кое за какво е, кой елемент в каква връзка схематично е, какво точно прави, какво зависи от него, по какъв начин може да промени към по-добро или по-лошо нещата, чие е нужно да се смени, с какво и защо... по какъв фактор да се съобрази и тн. Откривайки му схема, виждайки я дори нагледано, няма идея кое как действа точно във всяка точка. Да не говорим за по-сложно управление на контролери и модули. Може да знаят общи неща как да го свържат или евентуално какво им е нужно за да се управлява, но ако говори тунера, изобщо няма да знае, кое какво изпълнява вътре, по какъв начин се управлява, с какъв вид сигнал и тн.

 

Не искам да коментирам повече както казах търговци, които с общи знания си продават стоката.

Какво искаш на да ти покажа на практика? Нещо което съм правил някога за някой и е някъде? Аз ако правя по един дубликат, на всичко което съм правил и седи ей така за показ, в музей няма да ми стигне мястото, а и не всичко е със средства заслужаващи това, от което същност няма смисъл.

Няма също да обяснявам за кого какво съм правил просто това е много извън темата. Още повече после ще има следваща поредица от въпроси ама защо, как и тн... и темата ще отиде...в 9та глуха.

Ако искаш нещо конкретно - идвай, казвай, правя, плащаш и заминаваш. Така е при мен.

Няма какво да обяснявам, как работи, що работи, от къде какво... тия неща бяха до преди години когато народа не беше толкова изглупял и смел да показва нахалството си и колко е невеж. Да дойде и да ми каже - ама то във форума това го пише така, той еди кой си ми е казал да бъде еди си как... такива моменти просто ги няма при редовните клиенти защото знаят какво ще се случи. Ако е някой нов, първия път му е простен като го предупредя. На втория му давам ключа и отлита.

 

По темата, мисля че казах няколко пъти как трябва да стане. Ако не те бърка да ползваш това просто като монитор който да командваш изцяло от приемник с ДУ като домашен свързан към обикновен Тв, ще стане със скромна сума по начина който каза колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8/4/2016 at 13:24, congo написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Ще работи на коли след 2009 г.с MMI 3G но моята е 2006 г. и е с MMI 2G  и месля че няма да работи защото ако ставаше щеше да го пише в обявата.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Привет, темата е малко стара, но да не отварям нова... При мен хваща 6-7 програми. Така ли е при всички? Странното е, че примерно има бтв и бнт но няма нова тв... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...