Jump to content

Завишен разход на A6 Avant 2.4


awaremind

Recommended Posts

До

awaremind

в петък ми свърши газ-та на 125км., бях заредил 20 литра, което прави 16л/100. Тези километри са градско В.Т. и до близките села по около 30 км. със пуснат климатроник. Сега заредих цялата бутилка, да видим колко ще ми даде. Дюзите ми са на 2мм., диференциалното налягане(ако него имаш в предвид) мисля че беше около 1100.  Пуснахме автоматичните настройки и за сега ми харесва как върви. Имам подозрения, че ламбдите са заминали. но незнам как да ги проверя, на бензин сутрин по хладното си понамирисва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен градското варира от 14, при много бабино каране нощно време по дългите булеварди в София, през 16 - курортно каране в Хърватска по 3-4 км без светофари при 30-40 градуса, та чак до 20, основно градско в София през деня с климатроник. 

Когато гледах таблиците за настройка на дюзи и налягане, за 2.5 дюзи излизаше да се настройва налягане около 1-1.1 бара. На 2.0мм предната ми кола, ми се струваше спъната при ускорение, а беше 30 коня по-малко. 

Засега на мен вървежа за големия кораб ми харесва, добре се храни добичето :), но си и гори. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 16/07/2016 at 0:03, awaremind написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

На 04/07/2016 at 10:22, nurv написа:

Моята също е 2.4 и тук можеш да видиш разхода: https://www.carspending.com/bg/vehicles/4337-audi-a6-c5 Градското не е точно градско, защото карам по Околовръстното Младост - бул. България.

 

Сравнявайки с този колега и още един двама приятели с А4 В5, с 2.6 и 2.8 мотори, започвам да си мисля, че при моята има някакъв дребен или по-едър проблем, който отваря много гърлата при ускорение и вдига рязко разхода при всички режими на работа, които имат много ускорения и малко поддържане на скорост - а именно градското и извънградско с много изпреварвания или терени с изкачвания и спускания... 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@awaremind Миналият месец обиколихме Балканският полуостров и разхода не е мръднал от показанията горе. Нито в Босна, нито в Хърватска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното засичане даде 44,5 л. газ за 330км. което е около 13,5л/100км. ще видим по нататък как ще е. Но, в предвид килограмите на колата и градската среда, мисля че е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

При мен разхода извънградско, магистрала Бургас-София и обратно се върти около 14-14,5 газ. Това е за последните 8-9 хиляди километра, като се има в предвид, че почти винаги пътувам с 4 човека и багаж. Скоростта е 140-160 на темпомат с включен климатроник. Градското е много относително, но е от 16 до 20 газ. Бензин пълно-пълно гори 10 с скорост от 140 на магистралата. Колата е Пасат Б5.5 2.8, 4х4, автомат.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...