Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 10


zafirovp

Recommended Posts

  • Отговори 1,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А гаранцията е само на моторчето или и на турбото,понеже аз моето го рециклирах и ми дадоха 6м.гар.на моторчето и турбото

?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой може ли да ми препоръча (за София), читав майстор за шибидаци. Някой който ги ремонтира и може да ги разглобява напълно. Извадил съм, ако не се лъжа, всичко необходимо от ELSA за правилното разглобяване, но не ми се иска да ръчкам по механизмите, че попринцип шибидаците са си кекава работа :). Идеята ми е много проста... Искам да сменя щорите между два шибидаха, като едната е ръчно прибираща се, а другата не. Т.е. дали ще можем да сложим ръчно прибиращата се на соларния шибидах или ще трябва да боядисвам неговата. За съжаление щората не е лесно достъпна и трябва да се поразглоби цялото нещо...

 

Ако този вариант... не е вариант. Някой знае ли кода за боята на черния интериор (тавана) и къде може да ми забъркат текстилна боя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ел.моторчето на турбото, ако се спазариш с тях, е 420-450 лв. Моето го смених в Порше София Изток, т.к. се случи по време на движение. Адаптацията, прави се с един малък "усталък", мисля беше към 50 лв., и 20-30 лева за сваляне и слагане, та за всичко платих 520 лева. Това е цената на частите и труда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варненското Порше няма такива смешни цени...то си е направо без пари това 520лв

В това Порше Варна адаптацията е 90лв,комп.протекшън 80лв и то само,ако е сложена самата част,закачане и провека  с вагкома 90лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, nichirenshu написа:

Каквото си смениш/купиш от тях на това ще имаш гаранция. Само ако си купиш и турбо от тях ще имаш гаранция, а не само моторче за управление на турбото.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Това изобщо не е вярно!!! Имаш си гаранция само на ел.моторчето, т.к. самото то се предлага като резервна част. Преди 5-6 години, когато не се е предлагало закупуването му отделно от компресора, е било така. Сега вече не е! Казвам го защото съм клиент на Порше от поне 5 години, ползвам улугите им, и части само от тях купувам, та не биха си позволили да ме загубят. Нещата са малко по-различни вече, в предлаганите автоуслуги от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам Audi A6 4F 2006г. виждам че има измиване на фаровете но не знам как се пуска ? Някой който е наясно с това ще съм му благодарен да ми обясни как става ? :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, flown написа:

Цитиране на предходно мнение! 

На всяко 4-5 пръскане на предното стъкло се пуска автоматично. Ръчно от копчетата на колата не може.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Dan4ote написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

Самата щора е отделен модул, но ти трябва процепа в кората. Предполагам нормалните кори нямат и заготовките за закрепяне на щорите, така че е най-добре да си намериш кори с щорите, а кожата ако не е същия цвят ще трябва да си я претапицираш/боядисаш, че не се разглобява.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/13/2016 at 4:48 PM, kainy said:

Колеги, някой може ли да ми препоръча (за София), читав майстор за шибидаци. Някой който ги ремонтира и може да ги разглобява напълно. Извадил съм, ако не се лъжа, всичко необходимо от ELSA за правилното разглобяване, но не ми се иска да ръчкам по механизмите, че попринцип шибидаците са си кекава работа :). Идеята ми е много проста... Искам да сменя щорите между два шибидаха, като едната е ръчно прибираща се, а другата не. Т.е. дали ще можем да сложим ръчно прибиращата се на соларния шибидах или ще трябва да боядисвам неговата. За съжаление щората не е лесно достъпна и трябва да се поразглоби цялото нещо...

 

Ако този вариант... не е вариант. Някой знае ли кода за боята на черния интериор (тавана) и къде може да ми забъркат текстилна боя :)

колега, аз скоро имах проблем с шибидаха. Разглобих го целия защото мислех че проблема е в механизъма, а се оказа че зъбното колело на електомотора се е счупило и оста на моторчето се е изяла.

 

ръчно прибиращата се, дефакто под шибидаха има само една релса където да се плъзга щората. Това значи чe ако свалиш кората, може да плъзнеш щорага назад и да я свалиш, без да сваляш механизма.за електрическата, предполагам че има допълнително жило което движи и щората.

доколкото разбрах, в момента автоматичната ти щора е на нормалния шибидах и искаш да я сложиш на соларния.

 

според мен, трябва и двата механизма да се разнитят и соларното стъкло да се прехвърли на другият механизъм.

 

ако свалиш и двата шибидаха, мисля че ще мога да съдействам за прехвърлянето, разбирасе ако двата механизми са съвместими.

 

В този ред на мисли, на някой да му се намира излишно моторче на шибидаха, или по скоро  само на самия вал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, gpenkov said:

колега, аз скоро имах проблем с шибидаха. Разглобих го целия защото мислех че проблема е в механизъма, а се оказа че зъбното колело на електомотора се е счупило и оста на моторчето се е изяла.

 

ръчно прибиращата се, дефакто под шибидаха има само една релса където да се плъзга щората. Това значи чe ако свалиш кората, може да плъзнеш щорага назад и да я свалиш, без да сваляш механизма.за електрическата, предполагам че има допълнително жило което движи и щората.

доколкото разбрах, в момента автоматичната ти щора е на нормалния шибидах и искаш да я сложиш на соларния.

 

според мен, трябва и двата механизма да се разнитят и соларното стъкло да се прехвърли на другият механизъм.

 

ако свалиш и двата шибидаха, мисля че ще мога да съдействам за прехвърлянето, разбирасе ако двата механизми са съвместими.

 

В този ред на мисли, на някой да му се намира излишно моторче на шибидаха, или по скоро  само на самия вал.

 

Само да си я взема от бояджията и може да пробваме дали ще стане.

 

Иначе аз имам моторче, понеже не ми се налага да го сменям и него. Единствено вложката за ръчно навиване е малко изядена и най-вероятно трябва с по-голям размер еврейска звезда да се върти, но иначе си работи безупречно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, kainy написа:

Цитиране на предходно мнение!

 

ок, ще чакам да кажеш кога може да се видим са оста на моторчето. Самият ел.мотор не ми трябва. Иначе ако ти е свален механизъма с ел. щората да го видя, ще ти кажа горе долу дали има как да стане.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко от донора е свалено (и моторчето и шибедаха), но не става въпрос за ел. щора. Тази в момента на колата (с нормалния шибедах) се движи автоматично с шибедаха, но може и ръчно да се прибира, за да гледаш през него. При соларния обаче щората си се движи със стъклото, понеже и да се дърпа, няма какво да видиш през нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...