Jump to content

Мнение за Ауди 80 1.6 turbo disel


Recommended Posts

Здравейте искам да попитам дали си заслужава покупката на такъв автомобил.Добър ли е двигателя, какво да се гледа при огледа.В неделя ще ходя да го гледам 1990 година е доста запазено 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя ако е стопанисван правилно или е след основен ремонт ще кара още много километри.

Важното е да не е прегряван,маслото на мотора е 10W40 4,5 л.

Имам подобен мотор при мен,да не кажа същия,само,че в купе на Голф 2 1991 г.

Предкамерен дизел 1.6 с турбо,колата за годините си е стара,но проста и здрава до неузнаваемост.

На мен ми трябва за работна,за риболов и т.н.,демек работен кон.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е истинският автомобил, както каза колегата, колата ако не е прегрявана ще те отвози. Мисля че беше 83 коня.

Основния проблем е с изкривена глава - пяна в маслото, мизерия в казанчето на антифриза е такива неща гледай.

Бял, черен или син пушек отзад и така /само черен може до някъде/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди 80 определено ще е по динамично с 1.9тди, 1,6 тди в тази кола ще е само за придвижване и икономия на гориво, ако има клима изпреварването ще е трудно.

1.6 е около 80-85кс и започват да го произвеждат първо във голф 1, около 90те спират да го слагат и трябва да е съвсем изчистен от грешки.

Гледам че започват да го слагат 1,6 в първото 80 мисля 84-85, имай предвид че тя е по лека от 80 1990 и даже се води ГТ.

Редактирано от olmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен основно за тва ще ми трябва , градско и икономия, 3-4 пъти в годината на по-дълъг път и това е.Благодаря за мненията ,просто питах защото дизел не бях карал до сега.Еи това е обявата  http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11466761056238096&slink=fnjo9a

Редактирано от beliq_zub
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя е доста здрав стига да не е прегряван! 80 коня (59 kw) и си върви доста приятно, има го в два варианта със и без интеркулер.

Редактирано от turbo_quattro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре да е с интеркулер-мотори RA/SB.

Същите са вграждани и при ФВ Голф 2,там тегли още добре,защото купето е леко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не съм ходил , че нямаше време.Уж да ходя предната седмица и излязоха други работи . Чух се с момчето и каза че са сменяни доста работи, но е друго да се види на живо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...