Jump to content

Проблем на бензин,и газ студена.


pleyboy

Recommended Posts

Та проблема на бензин си е от мн.време,защото си я карам на газ основно.Ама сега ще почнат студените месеци,и изкам да си я паля и да работи на бензин докато позагрее.В момента 1ви път паля на бензин от раз и без да се колебае угасва,2ро въртене пали вдига до около 1400об и плавно падат до 1000об стигне ли пак веднага гасне дори леко ако съм натиснал педала на  газта.Когато двигателя е около 80-90градуса се поуправя но пак се колебаят между 900-1000об докато не се  пуснат вентилатора и пак гасне,ако крака не е газта.На газ проблема е по-малко осезаем,на студена ако я подкарам до 3500об. и ако изкюча от скорост,мн рязко падат на 800об поколебават се 10сек и се оправят на 950об.Позагрее ли нямям проблеми кара се форсира се и под 900об не падат.Нови свещи съм сменял,нов въз.филтър.Благодаря ви!Преди 20 000км сменях и ст.моторче от работеща кола но 2ра ръка.

Редактирано от pleyboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът може да е в стъпковия мотор,защото частите втора употреба не е гаранция как са работили до последно.Каква беше причината да смениш смукача/ст.моторче/клапан,mr plEyboy?

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причината беше,че беше заяло оста вътре на стъпковото моторче,в отворено положение.И след доста киснене,в различни течности нямаше ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За каква ос говориш, да не би да имаш предвид ламбда контрола за газта, стъпковия мотор за бензиновия двигател е един клапан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен,от едно място взимаше въздух,около гафрирания маркуч.Сега имам друг проблем стържат ми чистачките,и свирят римаците дали е от дъжда!А да и паднели малко напрежението на акумулатора,бенз.помпа мързеливо се чува!Но си пали де!Не прави  еденичен прътен звук,а 2 3 по слаби с прекасвания при даване на контакт!

Редактирано от pleyboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си чистачките и натегни малко ремъците.Провери колко ти зарежда алтернатора и си купи нов акумулатор за зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, pleyboy написа:

Проблема е решен,от едно място взимаше въздух,около гафрирания маркуч.Сега имам друг проблем стържат ми чистачките,и свирят римаците дали е от дъжда!А да и паднели малко напрежението на акумулатора,бенз.помпа мързеливо се чува!Но си пали де!Не прави  еденичен прътен звук,а 2 3 по слаби с прекасвания при даване на контакт!

Колега, не е възможно акумулатора ти да е паднал много, помпата да върти зле на контакт, и тогава стартера ти да може да завърти и да запалиш. Стартера иска 10 пъти по-голям ток. Нещо ти прекъсва захранването на помпата, по твоите обяснения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...