Jump to content

Монтиране на лостче за борд компютъра!


Ivelinch0

Recommended Posts

Търся си циферблати за дизелово табло да не е в мили ! и задължително да са от VDO, някой ако има налични да пише, взимам ги веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако си преминал от Jaeger на VDO табло, но новото ти табло не е дизелово, освен плаките, ще трябва и да пренапишеш и софуера на таблото.  Не става само с прекодиране.

А също така, можеш да си ползваш и плаките на Jaeger-a. Правихме го вече с колега. Той си купи VDO табло, бензиново в мили. Аз му прехвърлих данните на имобилайзера, пренаписах му таблиците на оборотомера и скоростомера и му монтирах лостчето за бордовия и го окабелих. Той пък си прехвърли плаките от Jaeger-а.

Тръгнахме от тук:

image.jpg

И на финалът получихме това:

0-02-04-ae2ec5bb220fd73cea4438a56c302c1d

 

Разбира се, после направихме кръгче с VCDS да провериме на живи данни и на стрелки. Цепеше мракът :flipoff: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Добре, а къде точно се намира тази 5 пинова черна букса с 4 тънки кабелчета, гледах зад бушонното табло и зад кората където е лостчето за капака, но не я намерих?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро го обсъждахе и @veselin velchev каза че буксите са там (под пластмасата до ръчката за капака и от пасажерската страна на същото място). Макар че и аз не можах да ги намеря. Ако успееш качи някоя снимка че и мен ме интересува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кои букси става на въпрос, че нещо ми избяга смисъла. Ако търсите сигналът за отворена пасажерска врата, то при фейса е елементарно. Кабелчето е в първи пин на зелената букса на таблото. Просто се изважда от там и се премества в 8-ми пин на сивата букса. И "ооо, чудо"!!! Вече отчита на дисплея отворена пасажерска врата. 😋

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигналите за отвортена задна лява и задна дясна врата. При фейсилифта 4 врати. Проблема е че не можем да ги открием а искаме  да свържем всяка врата по отделно към сивата букса (пин 9 и пин 10), така че да може и да се визуализира на фиса. Повечето от нас са свързали пин 1 от зелената букса (където са обединени всички врати) към пин 8 на сивата и по този начин каквато врата и да отвориш (различна от шофьорската) я показва като пасажерска. Така че цялата мъка е заради задните две врати 

Редактирано от evg_eni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е и при нас. Никаква информация не мога да намеря за тия букси. Освен да вземеш един мултицет и да мериш къде ще доидат 12 в като отвориш задната врата

Редактирано от evg_eni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е +12 в. С маса се командват вратите.  Трябва да се търсят кафяви кабели тънки.  При а 4 в5 се съединяват под пасажерска седалка всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсите на грешното място.  

В ELSA-та, буксата която търсите е описана като: 

Цитат
T5i -   5-pin connector, black, A-pillar left, near relay plate

Тоест, търсите черна, 5 пинова букса в ляво, близо до релетата. Според мен, въпросната букса ще се види, едва когато се махне кората над краката на шофьора. 

Втора подсказка. Въпросната букса, освен че е черна, в нея трябва да има 4 тънки кабела. А именно:

Пин 2 - кафяв кабел с бяла нишка => шофьорска врата

Пин 3 - кафяв кабел с жълта нишка => пасажерска врата

Пин 4 - кафяв кабел със синя нишка => задна дясна врата

Пин 5 - кафяв кабел със зелена нишка => задна лява врата врата

 

Като намерите въпросната букса, качете една снимка и за другите. Стига вече лутане по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bsdnikolov Добре, утре ще я сваля тая кора и ще потърся около релетата тая букса и ако я намеря, ще я снимам за темата, да знаят и другите коя е.

Благодаря за информацията! 😏

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.11.2019 г. at 22:32, bsdnikolov написа:

Тоест, търсите черна, 5 пинова букса в ляво, близо до релетата.

Близо до, а не при. Търси от ляво на релетата. Все някъде е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще потърся и аз тези дни. :eusa_think: Ти като гледа не видя ли поне кабели с такива цветове... да те насочат на някъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Здравейте,  някой може ли да ми каже къде да намериа разпиновка на климатроника 8л преди фейса , че ми трябва сигнал от външния темп датчик , а само на климатроника има сигнал от него и ще трябва да си пусна до  таблото .  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

При а6ц5 подредбата на кабели по цветове трябва ли да е същата?Имам лост от а6 2001год+сивата букса за километража.От4 до 10 пин е празно,20,21,22 също празно.

17-син

18-зелен

19-сив

IMG_2722[1].JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...