Jump to content

Газ на 1.8Т 140kw+


Recommended Posts

Привет дружина, 

Предстои ми слагане на газова уредба на А4 1.8Т 190+ коня. Водих я да сложим чип,но се оказа,че си има такъв и бил хубав. Не сме замервали на диното колко точно е, но момчетата казаха,че е доста жива и пъргава. Предполагам е 200+ коня.

Сега идва дилемата хубава газова уредбна на разумна цена. На А3 1.8Т бях с някаква българска за 1000лв (SIMGAS по груб спомен). След напасване на компа я карах едни 7-80 000 без проблеми. Вървежа си беше като на бензин, разхода доволно добър. 

Та въпроса е накъде да се насоча да си спестя визити по сервизи,муден вървеж(все пак е 1700кг и си трябва рЯз), грешки в компа, течове породени от нескопосано поставяне и тн. Предполагам,че ще ми трябва 8мм сонда и голям изпарител? 

Приемам всякакви предложения тук в темата :)

Поздрави! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пуснал съм конкретно запитване и търся конкретен отговор според информацията която съм предоставил. Другите теми са отнасят за различни двигатели. Ако има такава за чипнато BEX моля да ме извините.  
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между чипнат BEX и чипанат BFB е има няма 20 коня. Двигателя и технологиите са същите, така че това което ще прочетеш за BFB (пък и за другите 1.8т) в другата тема, към която те насочи колегата ще важи и за твоя мотор. Иначе всеки си хвали уредбата, която е сложил :hilezh:

Редактирано от danidelev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чипнат ВЕХ, така ли? Т.е. трябва да е около 220-230 к.с. според дино и сметки?

Нечипнат ВЕХ си върви без грижи с Landi Renzo ONE. С 6 мм. тръба и т.н.

Един вид "стоково" Ланди.

Има В5-ца с  APU и  турбо от BEX, чипнато (при Венци)...да кажем  215 к.с. на двигател по показания на дино.

Пак е с Ланди, но е по-висок клас от моето.

И то си върви перфектно на газ и има по-нисък разход от ВЕХ-а.

Без умишлено да правя реклама...но мисля, че с ланди турбо-кит с 8 мм тръба(дори и с 6 мм. може да е ОК),

няма да има никакви грижи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно така. Чипнат BEX. Оказа се,че в Швейцария са го чипнали. Не съм го мерил на диното. Момчетата казаха,че се държи много добре, което ме навежда на мисълта,че е някъде 210-230 к.с. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/20/2016 at 10:58 PM, kurty said:

Има В5-ца с  APU и  турбо от BEX, чипнато (при Венци)...да кажем  215 к.с. на двигател по показания на дино.

Това може да стане само, ако е мапвано на газ. Стоковите бензинови дюзи на АПУ не стигат за над 200кс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това вече не знам. Но колата е на юзер на АКБ. Той може да сподели подробности.

Аз не съм взел решение кой да мапва моя ВЕХ.....все още. Имах APU, мапвано 

от Тони(163 к.с. на колела). Беше с Ланди и нямах грижи. Като, че ли при Тони

ме "влече" да отида. Цифрата май е неприятна, но.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 hours ago, robobug said:

Това може да стане само, ако е мапвано на газ. Стоковите бензинови дюзи на АПУ не стигат за над 200кс.

 Моята е колата и стигат дюзите. Не е мапвана на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...